Ogrzewanie powietrzne – ekologia i oszczędność

Zacznij korzystać z alternatywnych źródeł energii

Jedną z nowoczesnych i pomysłowych metod ogrzewania pomieszczeń w dużych lokalach, jak i zwykłych domach jednorodzinnych jest ogrzewanie powietrzne. Ogrzewanie powietrzne to metoda ogrzewania pomieszczeń poprzez wprowadzenie ciepłego powietrza do wnętrza budynku. Istnieją różne sposoby, w jaki można to zrobić, na przykład poprzez grzejniki powietrzne, konwektory lub systemy wentylacyjne z odzyskiem ciepła. Ogrzewanie powietrzne może być stosunkowo efektywne, ale wymaga dobrze zaprojektowanego systemu, aby działał prawidłowo. To ekologiczna opcja, pozwalająca oszczędzić i obciąć koszty związane z koniecznością ogrzewania. Jak odbywa się nagrzewanie pomieszczeń? Instalacja, wbudowana w ścianie, w podłogę lub sufit, zajmuje się rozprowadzaniem ciepłego powietrza. Dzięki ogrzewaniu powietrznemu możemy z łatwością kontrolować poziom temperatury oraz zapobiegać wilgoci. 

Spis treści:

Na czym polega ogrzewanie nadmuchowe i jak działa?

Ogrzewanie nadmuchowe polega na wdmuchiwaniu ciepłego powietrza do pomieszczeń za pomocą specjalnych urządzeń, takich jak grzejniki powietrzne lub nagrzewnice.

Cały system składa się z instalacji nadmuchowej, kratek oraz kominka nadmuchowego

Funkcje, z których możesz skorzystać, decydując się na ogrzewanie nadmuchiwane

Każdą z poniższych funkcji można dodać tak naprawdę w każdym momencie, dzięki możliwości elastycznego rozbudowania urządzenia.

Chłodzenie powietrza w sezonie letnim panel chłodzący może być używany jako klimatyzator, dzięki wcześniejszemu schłodzeniu powietrza. Stąd nie trzeba kupować i instalować osobnego urządzenia, zajmującego się klimatyzowaniem pomieszczeń. 
Nawilżanie powietrza w lokaluchcesz mieć kontrolę nad stopniem wilgotności w swojej nieruchomości? Wystarczy zamontować nawilżacz powietrza. Pracuje on w każdych warunków atmosferycznych i walczy z suchym, ciężkim powietrzem.
Filtrowanie jonizacyjne taki filtr jest w stanie usunąć z powietrza bakterie, kurz, grzyby, czy dym papierosowy. Ta funkcja przyniesie również wielką ulgę alergikom, dzięki swojemu oddziaływaniu i usuwaniu pyłków i alergenów.

Korzyści i zalety ogrzewania przy pomocy ciepłego powietrza

 • Nieduże koszty eksploatacyjne,
 • Opcja zamontowania klimatyzatora,
 • Równomierne nagrzanie pokoi w lokalu w szybkim czasie,
 • Opcja połączenia całego systemu ogrzewania z kominkiem,
 • Kontrola wilgotności i poziomu temperatury w nieruchomości,
 • Brak potrzeby instalowania tradycyjnych grzejników, które zajmują dużo miejsca i zapowietrzają się,
 • Ekologiczne zalety i dobry wpływ na środowisko,
 • Instalacja systemu jest o wiele łatwiejsza i działa lepiej niż standardowe ogrzewanie grzejnikowe,
 • Może być praktycznie niewidoczne,
 • Łatwość użytkowania i brak ciągłej potrzeby sterowania urządzeniem.

Czym są alternatywne źródła energii?

Alternatywne źródła energii to zapasy energii, które czerpiemy z natury. Jest to woda, powietrze, energia słoneczna, biomasa i energia geotermalna. Charakteryzują się neutralnym oddziaływaniem na środowisko naturalne, co jest ich jedną z największych zalet. Co również jest ważne, nie przyczyniają się one do powiększania kryzysu klimatycznego. Redukują w znacznym stopniu szkodzące gazy i opary. Tutaj znajdziesz więcej informacji o odnawialnych źródłach energii.

Źródła ciepła ogrzewania powietrznego

Aby cieszyć się z wszystkich funkcji ogrzewania nadmuchiwanego najlepszym wyborem będzie inwestycja w pompę ciepła lub pompę geotermalną. Pompy ciepła pobierają aż 75% energii ze swojego otoczenia, co sprawia, że są ekologiczne i oszczędzają energię. Natomiast pompy geotermalne wykorzystują ciepło z ziemi, najczęściej montuje się je w instalacjach ogrzewania wodnego.

Jaka jest przewidywana cena montażu ogrzewania nadmuchowego w 2023 roku?

Każdy przypadek potrzebuje indywidualnej oceny i wyceny, dlatego nie sposób powiedzieć, ile wyniesie końcowa cena instalacji. Nasi konsultanci z Klivatec z przyjemnością pomogą w wyborze, przedstawiają szczegółowy plan i omówią z Państwem wszystkie najważniejsze kwestie. Najdroższa będzie centrala wentylacyjna z pompą ciepła. Jej koszt to zazwyczaj około 40 tys. zł.

Należy pamiętać, że na cenę instalacji nadmuchowej powinno zostać brane pod uwagę następujące aspekty

 • Rodzaj źródła ciepła
 • Zużycie paliwa oraz prądu
 • Materiały eksploatacyjne
 • Zakup, oraz instalacja kanałów grzewczych

Eksploatacja Twojego systemu z Klivatec

Praca ogrzewania powietrznego jest tak naprawdę bezobsługowa. Urządzenie samodzielnie dzięki sprężarce i wentylatorom pobiera energię elektryczną. Koszty całorocznego użytkowania urządzenia opiewają zazwyczaj w granicach 2 tys. złotych. Oczywiście powinno się także doliczyć koszt usługi konserwacji (około 400-600 zł) i wymianę filtrów centrali wentylacyjnej, co powinno wynieść około 500 zł.

Ogrzewanie powietrzne to inwestycja w przyszłość 

Ogrzewanie nadmuchowe ma dużo zalet, oddziałuje pozytywnie na środowisko, a coroczne koszty używania są niskie w porównaniu z innymi systemami grzewczymi. Jeśli cały czas Państwo się zastanawiają, nasi konsultanci chętnie pomogą w decyzji. Dlaczego warto nas wybrać? Montujemy pompy ciepła, klimatyzatory, zajmujemy się konserwacją oraz serwisem urządzeń. Zadzwoń do nas już dziś, aby dowiedzieć się więcej i otrzymać bezpłatną ofertę!

Źródła:

https://muratordom.pl/instalacje/kolektory-sloneczne/ekologia-i-odnawialne-zrodla-energii-czyli-sposoby-na-ogrzewanie-domu-przyszlosci-aa-dVJv-rynk-WSpF.html,

(32) 630 40 01 Pon - Pt 9:00-17:00

Prośba o kontakt
W czym możemy Ci pomóc?

Skorzystaj z naszej prośby o telefon zwrotny, a nasz ekspert oddzwoni do Ciebie w wybranym przez Ciebie terminie.

  * Wymagane pola

  Dziękujemy bardzo! Twoje dane zostały pomyślnie przesłane

  Wkrótce skontaktujemy się z Państwem.

  Wyślij wiadomość
  W czym możemy Ci pomóc?

  Wyślij do nas wiadomość, a nasz ekspert skontaktuje się z Tobą.

   * Wymagane pola

   Dziękujemy bardzo! Twoje dane zostały pomyślnie przesłane

   Wkrótce skontaktujemy się z Państwem.

   Zapisz się do naszego newslettera
   W czym możemy Ci pomóc?

   Otrzymuj informacje i aktualizacje dotyczące naszej oferty