Serwis klimatyzacji w Łodzi
dla klientów indywidualnych i biznesowych

Zastanawiasz się nad instalacją systemu klimatyzacji i szukasz specjalistycznej firmy z Łodzi? Klivatec jest właściwym partnerem dla Państwa.

KONTAKT SKONTAKTUJ SIĘ TERAZ

Skorzystaj z fachowego serwisu klimatyzacji w Łodzi

Technika chłodnicza to szeroka dziedzina, w której wiele aspektów odgrywa istotną rolę. Aby skutecznie chłodzić pomieszczenie, a tym samym zużywać jak najmniej energii elektrycznej, należy wybrać odpowiednie urządzenie klimatyzacyjne i zlecić jego profesjonalną instalację. Z przyjemnością polecamy nasz kompleksowy serwis systemów klimatyzacji w budynkach prywatnych i komercyjnych w Łodzi. Oprócz planowania i doradztwa, nasze usługi obejmują również instalację, uruchomienie, regularną konserwację i naprawę systemu.

Kolonia

Jednostki dzielone
Jakie są najpopularniejsze klimatyzatory w Łodzi?

Na rynku dostępna jest szeroka gama klimatyzatorów. Systemy przenośne są często pożeraczami energii i w takim przypadku mogą być używane tylko w okresie przejściowym, do czasu zainstalowania w gospodarstwie domowym lub firmie komercyjnej stałego urządzenia klimatyzacyjnego. Urządzenia typu split należą do najpopularniejszych systemów klimatyzacyjnych, które instalujemy naszym klientom w Łodzi w ramach naszych usług klimatyzacyjnych.

Wybór produktów i doradztwo

Właściwa decyzja dzięki naszemu serwisowi klimatyzacji

Ważny jest nie tylko wybór klimatyzatora w Łodzi, ale także jego ustawienie wewnątrz i na zewnątrz budynku. Umieszczenie jednostki wewnętrznej w odpowiednim miejscu jest ważne, ponieważ od tego zależy wydajność klimatyzatora. Im krótszą drogę musi pokonać czynnik chłodzący, tym skuteczniej może pracować klimatyzator.

Należy jednak wziąć pod uwagę także pewne aspekty prawne. W wynajmowanych mieszkaniach, przed zleceniem nam montażu systemu klimatyzacji w Łodzi, należy najpierw porozmawiać z właścicielem. Nawet właściciele mieszkań nie mogą tak po prostu zlecić instalacji systemu klimatyzacji w Łodzi. Instalacja jednostki zewnętrznej stanowi zmianę konstrukcyjną fasady, która musi zostać wcześniej zatwierdzona przez stowarzyszenie właścicieli. Nawet jeśli klimatyzator jest zainstalowany we własnym domu i można samodzielnie decydować o jego elewacji, problemem jest zanieczyszczenie hałasem. Nasi specjaliści od klimatyzacji chętnie doradzą, na co należy zwrócić uwagę podczas instalacji klimatyzacji w Łodzi.

PRZEJDŹ DO INTERNETOWEGO PLANERA

Złóż wniosek o dofinansowanie
dla naszego serwisu klimatyzacji w Łodzi

Zarówno klienci indywidualni, jak i biznesowi mogą skorzystać z dofinansowania z programu „Czyste powietrze”, które jest przyznawane na indywidualne działania w istniejących budynkach, a także na działania służące zwiększeniu efektywności budynków mieszkalnych.

Co to oznacza konkretnie dla planowanego systemu klimatyzacji? Program promuje zarówno pompy ciepła powietrze-woda, jak i pompy ciepła powietrze-powietrze, na które zazwyczaj otrzymuje się dotację nawet w wysokości 30 000 zł. Ważne jest, aby przed złożeniem zamówienia w serwisie klimatyzacji w Łodzi złożyć wniosek o dofinansowanie. Chętnie pomożemy Ci w wypełnieniu wniosku.

Profesjonalna instalacja klimatyzacji w Łodzi

W Internecie często krążą poradniki dla majsterkowiczów, według których montaż lub instalację systemu klimatyzacji w Łodzi można wykonać również samodzielnie. Jednak same przepisy dotyczące czynników chłodniczych stanowią, że instalacja klimatyzacji w Łodzi musi być zawsze wykonywana przez specjalistyczną firmę zajmującą się techniką klimatyzacyjną i chłodniczą. Praca z czynnikami chłodniczymi jest bardzo niebezpieczna dla środowiska – jeśli system klimatyzacyjny nie zostanie prawidłowo podłączony lub uruchomiony, czynnik chłodniczy może wydostać się z obiegu i spowodować znaczne szkody dla środowiska. Oferujemy kompleksowe usługi w zakresie instalacji klimatyzacji:

Wskazówki<br />
technika 01

Wskazówki
technika

Wiercenie rdzeniowe 02

Wiercenie rdzeniowe

Instalacja<br />
jednostek wewnętrznych 03

Instalacja
jednostek wewnętrznych

Rura czynnika chłodniczego<br />
5 metrów na jednostkę wewnętrzną 04

Rura czynnika chłodniczego
5 metrów na jednostkę wewnętrzną

Montaż<br />
Jednostki zewnętrznej na elewacji 05

Montaż
Jednostki zewnętrznej na elewacji

Połączenie<br />
urządzenia 06

Połączenie
urządzenia

Przeprowadzenie próby szczelności 07

Przeprowadzenie próby szczelności

Uzupełnianie<br />
czynnika chłodniczego 08

Uzupełnianie
czynnika chłodniczego

Uruchomienie<br />
systemu 09

Uruchomienie
systemu

Instrukcja<br />
obejmująca funkcje 10

Instrukcja
obejmująca funkcje

klima

Usługi i kompetencje: Nasz serwis klimatyzacji w Łodzi w skrócie

Jeśli szukasz dobrego serwisu klimatyzacji w rejonie Łodzi, możesz polegać na kompetencjach i doświadczeniu naszej specjalistycznej firmy, która specjalizuje się w doradztwie i profesjonalnym montażu klimatyzacji. W Łodzi jesteśmy partnerem do rozmów w tej sprawie. Oferujemy kompleksową obsługę, dzięki czemu wszystkie usługi można otrzymać z jednego źródła.

Uruchomienie urządzenia klimatyzacyjnego również powinno być przeprowadzone przez specjalistę.

Uruchomienie klimatyzatora również wymaga dużej wiedzy specjalistycznej i doświadczenia. Fachowiec musi napełnić klimatyzator, aby można było uruchomić obieg chłodniczy w budynku w Łodzi. Następnie nasi technicy sprawdzają wszystkie połączenia i zapoznają się z systemem. Prawidłowa eksploatacja systemu klimatyzacji w Łodzi może również ostatecznie decydować o jego wydajności, zużyciu energii i trwałości.

klima

CZY JESTEŚ GOTOWY, ABY NADAĆ SWOJEMU DOMOWI LEPSZĄ TEMPERATURĘ

Dowiedz się więcej o naszych usługach dla Łodzi!

klima

Regularna konserwacja klimatyzacji komercyjnej i mieszkaniowej w Łodzi

W przypadku urządzeń klimatyzacyjnych używanych komercyjnie w Łodzi regularna konserwacja jest wymagana przez prawo. Jednak w przypadku systemów używanych prywatnie zaleca się również okresy konserwacji wynoszące od jednego do dwóch lat. Częstotliwość serwisowania systemu klimatyzacji zależy zasadniczo od tego, czy system klimatyzacji ma być używany tylko sezonowo, czy przez cały rok.

Jako specjalistyczna firma zajmująca się serwisem klimatyzacji w Łodzi, specjalizujemy się w konserwacji klimatyzacji. Sprawdzamy wszystkie istotne elementy, czyścimy je i w razie potrzeby wymieniamy.

Czy wiesz, że?

Jeśli klimatyzatory nie są poddawane profesjonalnej konserwacji, ich wydajność stopniowo spada z powodu zatkanych filtrów. Ponadto z obiegu chłodniczego stale wycieka płyn chłodniczy, co jest równie szkodliwe dla układu. Temperatury robocze mogą być słyszalne wewnątrz klimatyzatora, niszcząc wrażliwe części układu. Nieszczelność w systemie klimatyzacji nie tylko uszkadza system, ale także powoduje znaczne szkody dla środowiska. Można tego uniknąć, przeprowadzając regularne kontrole szczelności.

klimaanlagen

Regularne napełnianie klimatyzatora w Łodzi

Podczas rozruchu klimatyzator jest po raz pierwszy napełniany czynnikiem chłodniczym. Przepływa on przez system w obwodzie i regularnie zmienia swój stan skupienia ze stałego na ciekły i odwrotnie. Jednak nawet w takim układzie w ciągu roku ubywa czynnika chłodniczego, co ma negatywny wpływ na wydajność systemu w dłuższej perspektywie.

Dlatego tym ważniejsze jest regularne uzupełnianie czynnika chłodzącego w układzie klimatyzacji, aby uniknąć przegrzania ważnych elementów układu. W ramach regularnej kontroli czynnika chłodniczego sprawdzamy jego poziom i uzupełniamy go.

klimaanlagen

Dlaczego jesteśmy najlepszym serwisem klimatyzacji dla Ciebie w Łodzi?

Czy szukasz obecnie serwisu klimatyzacji, który zajmie się Twoim systemem klimatyzacji od planowania po regularną konserwację? Jeśli tak, to jesteśmy właściwym partnerem dla Ciebie. Jako eksperci w dziedzinie techniki chłodniczej i klimatyzacyjnej w Łodzi potrafimy doskonale koordynować nasze procesy robocze, co pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze.

Nasz serwis klimatyzacji w Łodzi jest niezależny od producentów. Nawet po zainstalowaniu systemu klimatyzacji jesteśmy do Państwa dyspozycji i pozostajemy do dyspozycji w przypadku konieczności przeprowadzenia konserwacji lub nadchodzących napraw.

rysunek klima

Naprawy chłodnicze i klimatyzacyjne w Łodzi

Nowoczesne klimatyzatory mają bardzo długi okres eksploatacji i wymagają napraw tylko w rzadkich przypadkach. Zwłaszcza jeśli są one regularnie sprawdzane i na bieżąco uzupełnia się czynnik chłodniczy w układzie, naprawy są praktycznie zbędne. Niemniej jednak, mimo dobrej konserwacji, może się zdarzyć, że w systemie wystąpią usterki. W takim przypadku chętnie pomożemy Ci, gdy skorzystasz z naszego serwisu klimatyzacji w Łodzi. Umówienie się na naprawę odbywa się w krótkim czasie.

Wysoka wydajność

Klimatyzatory typu split są bardzo wydajne i można je dopasować do wielkości pomieszczenia. Ważnym czynnikiem jest obciążenie chłodnicze. Jeśli zostanie to prawidłowo obliczone, a klimatyzator zostanie dopasowany do pomieszczenia, może on pracować wydajnie i oszczędzać energię elektryczną.

Wysoka elastyczność

Szczególnie klimatyzatory typu multisplit zachwycają swoją elastycznością zastosowania. Do jednostki zewnętrznej można podłączyć kilka jednostek wewnętrznych. Oznacza to, że system można rozbudowywać krok po kroku w miarę potrzeb.

Wysoka efektywność ekonomiczna

Prawidłowo dobrane i zainstalowane klimatyzatory mogą się zwracać przez długi czas. Nowoczesne urządzenia są energooszczędne i mogą być dofinansowane dzięki programowi „Czyste powietrze”

Jeszcze dziś poproś o ofertę na nasze usługi klimatyzacyjne w Łodzi.

Instalujemy systemy klimatyzacyjne renomowanych marek w biurach, szkołach, szpitalach, centrach handlowych, domach jednorodzinnych, mieszkaniach i innych obiektach. Z przyjemnością przygotujemy dla Ciebie indywidualną ofertę.

WOLNA OFERTA

(32) 630 40 01 Pon - Pt 9:00-17:00

Prośba o kontakt
W czym możemy Ci pomóc?

Skorzystaj z naszej prośby o telefon zwrotny, a nasz ekspert oddzwoni do Ciebie w wybranym przez Ciebie terminie.

  * Wymagane pola

  Dziękujemy bardzo! Twoje dane zostały pomyślnie przesłane

  Wkrótce skontaktujemy się z Państwem.

  Wyślij wiadomość
  W czym możemy Ci pomóc?

  Wyślij do nas wiadomość, a nasz ekspert skontaktuje się z Tobą.

   * Wymagane pola

   Dziękujemy bardzo! Twoje dane zostały pomyślnie przesłane

   Wkrótce skontaktujemy się z Państwem.

   Zapisz się do naszego newslettera
   W czym możemy Ci pomóc?

   Otrzymuj informacje i aktualizacje dotyczące naszej oferty