Serwis klimatyzacji w Gdańsku
dla klientów indywidualnych i biznesowych

Zastanawiasz się nad instalacją systemu klimatyzacji i szukasz specjalistycznej firmy z Gdańska? Klivatec jest właściwym partnerem dla Państwa.

KONTAKT SKONTAKTUJ SIĘ TERAZ

Profesjonalny serwis klimatyzacji w Gdańsku

Gdy latem temperatury rosną, system klimatyzacji może dosłownie uratować życie: w prywatnych pomieszczeniach mieszkalnych, w pomieszczeniach technicznych budynku, a nawet w biurze. Jednak nie każdy klimatyzator nadaje się równie dobrze do każdego zastosowania. Dlatego tym ważniejsze jest wcześniejsze zasięgnięcie fachowej porady oraz powierzenie instalacji, uruchomienia i konserwacji w ręce profesjonalistów. Jako wyspecjalizowany serwis klimatyzacji w Gdańsku, jesteśmy do Państwa dyspozycji właśnie w tym zakresie.

Kolonia

Co powinieneś zrobić?
przed przystąpieniem do montażu systemu klimatyzacji w Gdańsku należy zwrócić uwagę na

Dla laików rynek systemów klimatyzacji w Gdańsku jest niemal nie do opanowania. Systemy typu split, monosplit i multisplit: Który system klimatyzacji jest najlepszy dla mnie i moich potrzeb? Chętnie odpowiemy na Twoje pytania dotyczące naszego serwisu klimatyzacji w Gdańsku i będziemy Ci towarzyszyć od wstępnej konsultacji i planowania, poprzez montaż i instalację klimatyzacji, aż po regularną konserwację Twojego systemu klimatyzacji w Gdańsku. Podczas planowania ważne są kolejno wymienione aspekty.

1. Jaką wydajność powinien zapewniać klimatyzator w Gdańsku?

Wymiarowanie klimatyzatora jest ważne, aby jego wydajność była ostatecznie dopasowana do wielkości pomieszczenia. Jeśli wydajność jest zbyt niska, klimatyzator nie może przetransportować wystarczającej ilości ciepłego powietrza z pomieszczenia i powietrze w pomieszczeniu nie osiąga wymaganego poziomu. Decydującym czynnikiem przy planowaniu klimatyzacji jest obciążenie chłodnicze, które nasi specjaliści od klimatyzacji obliczają dla danego obszaru zastosowania w zakładzie klienta.

2. Jak elastyczny musi być Twój system klimatyzacji?

Planując system klimatyzacji, należy myśleć perspektywicznie. Być może tylko dziś szukasz systemu klimatyzacji do swoich pomieszczeń w Gdańsku, ale jutro wymagania mogą się zmienić. Dlatego w wielu przypadkach warto kupić klimatyzator typu multi-split. W późniejszym czasie można go rozbudować o dodatkowe jednostki wewnętrzne.

3. Gdzie w pomieszczeniu powinna być umieszczona jednostka wewnętrzna?

Nowoczesne klimatyzatory nie zajmują dużo miejsca w pomieszczeniu. W przypadku jednostki wewnętrznej dostępne są różne opcje: Jednostki ścienne i sufitowe, skrzynkowe i przeznaczone do umieszczenia w suficie podwieszanym. Rozmieszczenie jednostek decyduje również o efektywności systemu klimatyzacji: im krótsze odległości muszą pokonać przewody czynnika chłodzącego, tym efektywniej i energooszczędnie może pracować system klimatyzacji.

Na te i inne pytania chętnie udzielimy szczegółowych porad i zaproponujemy planowanie systemu klimatyzacji. Nasi technicy przyjadą do Państwa do Gdańska, aby ocenić warunki konstrukcyjne na miejscu i na tej podstawie przygotują dla Państwa ofertę.

PRZEJDŹ DO INTERNETOWEGO PLANERA

Złóż wniosek o dofinansowanie z programem "Czyste powietrze"
dla naszego serwisu klimatyzacji w Gdańsku

W tym miejscu chcielibyśmy zaznaczyć, że nie muszą Państwo samodzielnie pokrywać kosztów konsultacji i planowania, montażu i uruchomienia systemu klimatyzacji w Gdańsku. Dzięki programowi „Czyste powietrze” można ubiegać się o aż 30 tysięcy złotych dofinansowania na system chłodzenia i ogrzewania powietrza.

 • Uzyskaj wycenę
 • Złóż wniosek
 • Poczekaj na zatwierdzenie
 • Złóż zamówienie na instalację
 • Złóż fakturę końcową

Ważne: Zacznij ubiegać się o dofinansowanie przed uruchomieniem usługi klimatyzacji

Aby wniosek o dotacje został zatwierdzony, należy go złożyć przed uruchomieniem serwisu klimatyzacji w Gdańsku. Chętnie pomożemy Ci w wypełnieniu wniosku.

Usługi i kompetencje: nasz serwis klimatyzacyjny w Gdańsku w skrócie

Czy szukasz kompleksowego serwisu klimatyzacji w Gdańsku, który będzie Ci towarzyszył na każdym kroku, od wyboru do opieki posprzedażowej? Z nami jesteś w najlepszych rękach. Poniżej przedstawiamy zwięzły przegląd naszych usług.

Instalacja klimatyzacji w Gdańsku

Jako firma specjalistyczna specjalizujemy się w montażu klimatyzacji, który wymaga nie tylko doświadczenia, ale i dużej wiedzy fachowej. Oferujemy kompleksową obsługę w zakresie instalacji klimatyzacji:

Wskazówki<br />
technika 01

Wskazówki
technika

Wiercenie rdzeniowe 02

Wiercenie rdzeniowe

Instalacja<br />
jednostek wewnętrznych 03

Instalacja
jednostek wewnętrznych

Rura czynnika chłodniczego<br />
5 metrów na jednostkę wewnętrzną 04

Rura czynnika chłodniczego
5 metrów na jednostkę wewnętrzną

Montaż<br />
jednostki zewnętrznej na elewacji 05

Montaż
jednostki zewnętrznej na elewacji

Połączenie<br />
urządzenia 06

Połączenie
urządzenia

Przeprowadzenie próby szczelności 07

Przeprowadzenie próby szczelności

Uzupełnianie<br />
czynnika chłodniczego 08

Uzupełnianie
czynnika chłodniczego

Uruchomienie<br />
systemu<br />
09

Uruchomienie
systemu

Instrukcja<br />
obejmująca funkcje 10

Instrukcja
obejmująca funkcje

klima

Profesjonalne uruchomienie klimatyzatora

Podobnie jak w przypadku instalacji, uruchomienie powinno być przeprowadzane wyłącznie przez specjalistę. Obejmuje to napełnienie układu płynem chłodzącym, sprawdzenie wszystkich połączeń oraz szczegółowy instruktaż układu przez naszych techników. W ostatecznym rozrachunku może to mieć decydujące znaczenie dla sprawności, zużycia energii i trwałości – w ostatecznym rozrachunku może to mieć decydujące znaczenie dla sprawności i zużycia energii.

 • Test funkcji
 • Test szczelności
 • Wymiana płynu chłodzącego
 • Wymiana filtrów
 • Czyszczenie i dezynfekcja systemu
 • Konserwacja systemu klimatyzacji w Gdańsku

W przypadku urządzeń klimatyzacyjnych używanych do celów komercyjnych w Gdańsku regularna konserwacja jest wymagana przez prawo. Zalecamy jednak, aby w przypadku systemów używanych prywatnie okres między przeglądami wynosił od jednego do dwóch lat. Konkretny odstęp między datami zależy w dużej mierze od tego, czy klimatyzator jest używany tylko latem, czy przez cały rok.

Konserwacja obejmuje różne czynności związane z czyszczeniem oraz wymianą filtrów w systemie. Nasz serwis klimatyzacji w Gdańsku sprawdza zamknięty system pod kątem ewentualnych usterek. Systemy klimatyzacji, które nie są konserwowane, mają krótszy okres eksploatacji i mogą być narażone na poważne kary. Nieszczelność w systemie klimatyzacji nie tylko uszkadza system, ale także powoduje znaczne szkody dla środowiska. Regularne kontrole szczelności przeprowadzane przez wyspecjalizowaną firmę mogą temu zapobiec.

klima

CZY JESTEŚ GOTOWY, ABY NADAĆ SWOJEMU DOMOWI LEPSZĄ TEMPERATURĘ

Dowiedz się więcej o naszych usługach dla Gdańska!

klimaanlagen

Naprawy chłodnicze i klimatyzacyjne w Gdańsku

Dzięki nowoczesnej technologii, na szczęście rzadko zdarza się, aby nowoczesny i dobrze utrzymany system klimatyzacji po prostu się zepsuł. Jeśli jednak kiedykolwiek wystąpi problem z systemem klimatyzacji – wystarczy zadzwonić do naszego serwisu klimatyzacji w Gdańsku. Jesteśmy gotowi do pomocy także w nagłych przypadkach.

Regularnie napełniaj swój klimatyzator.

Po uruchomieniu układu klimatyzacji należy go najpierw profesjonalnie napełnić odpowiednim czynnikiem chłodzącym. Mimo że płyn chłodzący obraca się w układzie w obiegu, w ciągu roku nadal ubywa z niego płynu chłodzącego. Zbyt mała ilość czynnika chłodzącego ma negatywny wpływ na działanie układu w dłuższym okresie czasu. Jeśli płyn chłodzący nie zostanie uzupełniony, układ może się przegrzać i ulec uszkodzeniu. W ramach regularnej kontroli czynnika chłodniczego sprawdzamy jego poziom i uzupełniamy go.

klimaanlagen

Dlaczego warto zdecydować się na nasz serwis klimatyzacji w Gdańsku?

Czy szukasz obecnie serwisu klimatyzacji, który zajmie się wszystkimi Twoimi potrzebami w zakresie klimatyzacji? W takim razie jesteśmy właściwym partnerem dla Ciebie.

1. Wszystko z jednego źródła

Oferujemy wszystkie usługi z jednego źródła i możemy doskonale koordynować prace. Jest to znaczna oszczędność czasu i kosztów.

2. Znamy się na rzeczy

Specjalizujemy się w serwisie klimatyzacji i znamy się na szczegółach. Począwszy od szczegółowego planowania, poprzez zgodność z wymogami prawnymi, aż po profesjonalny montaż.

3. Działamy niezależnie od producentów

Nasze usługi w zakresie klimatyzacji oferujemy niezależnie od jakiegokolwiek producenta.

4. W każdej chwili do dyspozycji

Dla nas współpraca nie kończy się po wystawieniu faktury. Jesteśmy do Państwa dyspozycji również po uruchomieniu systemu klimatyzacji w Gdańsku i chętnie przyjedziemy do Państwa w każdej chwili w celu przeprowadzenia konserwacji lub bieżących napraw.

rysunek klima

Naprawy chłodnicze i klimatyzacyjne w Gdańsku

Nowoczesne klimatyzatory mają bardzo długi okres eksploatacji i wymagają napraw tylko w rzadkich przypadkach. Zwłaszcza jeśli są one regularnie sprawdzane i na bieżąco uzupełnia się czynnik chłodniczy w układzie, naprawy są praktycznie zbędne. Niemniej jednak, mimo dobrej konserwacji, może się zdarzyć, że w systemie wystąpią usterki. W takim przypadku chętnie pomożemy Ci, korzystając z naszego serwisu klimatyzacji w Gdańsku. Umówienie się na naprawę odbywa się w krótkim czasie.

Już dziś poproś o ofertę na nasze usługi klimatyzacyjne w Gdańsku.

Instalujemy systemy klimatyzacyjne renomowanych marek w biurach, szkołach, szpitalach, centrach handlowych, domach jednorodzinnych, mieszkaniach i innych obiektach. Z przyjemnością przygotujemy dla Ciebie indywidualną ofertę.

WOLNA OFERTA

(32) 630 40 01 Pon - Pt 9:00-17:00

Prośba o kontakt
W czym możemy Ci pomóc?

Skorzystaj z naszej prośby o telefon zwrotny, a nasz ekspert oddzwoni do Ciebie w wybranym przez Ciebie terminie.

  * Wymagane pola

  Dziękujemy bardzo! Twoje dane zostały pomyślnie przesłane

  Wkrótce skontaktujemy się z Państwem.

  Wyślij wiadomość
  W czym możemy Ci pomóc?

  Wyślij do nas wiadomość, a nasz ekspert skontaktuje się z Tobą.

   * Wymagane pola

   Dziękujemy bardzo! Twoje dane zostały pomyślnie przesłane

   Wkrótce skontaktujemy się z Państwem.

   Zapisz się do naszego newslettera
   W czym możemy Ci pomóc?

   Otrzymuj informacje i aktualizacje dotyczące naszej oferty