Serwis klimatyzacji Poznań
dla klientów indywidualnych i biznesowych

Zastanawia Cię klimatyzacja Poznań i instalacja systemu klimatyzacji? Szukasz specjalistycznego serwisu? Serwis klimatyzacji Poznań Klivatec będzie odpowiednim partnerem dla Państwa.

KONTAKT SKONTAKTUJ SIĘ TERAZ

Serwis Klimatyzacji Poznań

Od wyboru odpowiedniego systemu klimatyzacji po instalację i późniejszą konserwację – jest wiele kwestii do rozważenia. Jako niezależny od producenta serwis klimatyzacji Poznań możemy profesjonalnie towarzyszyć Ci na każdym etapie drogi do całorocznej klimatyzacji pomieszczeń. Niezależnie od tego, czy potrzebujesz systemu klimatyzacji do własnego domu w Poznaniu, czy też chcesz klimatyzować biura, magazyny lub hale przemysłowe: serwis klimatyzacji Poznań jest do Twojej dyspozycji!

Kolonia

Jaki system warto wybrać?

Klimatyzacja Poznań

Klimatyzacja Poznań – ze względu na dużą liczbę nowoczesnych systemów klimatyzacyjnych dostępnych na rynku nie ma już jednego systemu, który spełniałby wszystkie wymagania. Systemy monosplit są instalowane na przykład wtedy, gdy chłodzone ma być tylko jedno pomieszczenie w budynku. Wadą tego systemu jest to, że nie można go później elastycznie dostosowywać. Jeśli zależy Ci na większej elastyczności systemu klimatyzacji w Poznaniu, najlepszym wyborem będzie system klimatyzacji typu multisplit. Systemy te składają się z jednostki zewnętrznej, do której można podłączyć maksymalnie sześć jednostek wewnętrznych. Nawet jeśli dziś chcesz chłodzić tylko dwa pomieszczenia w budynku, klimatyzacja Poznań pozwoli Ci na elastyczne rozbudowywanie systemu w kolejnych latach.

Instalujemy systemy klimatyzacji w Poznaniu m.in. w:

 • Domach zamieszkanych przez właścicieli
 • Budynkach komercyjnych
 • Urzędach
 • Szpitalach
 • Gabinetach lekarskich
 • Kancelariach prawnych
 • Hotelach
 • Restauracjach

Oprócz wyboru odpowiedniego systemu klimatyzacji przy planowaniu uwzględnia się również takie aspekty, jak rodzaj budynku, liczba pomieszczeń, wielkość całkowitej powierzchni, która ma być klimatyzowana, oraz liczba osób regularnie przebywających w danych pomieszczeniach. Dlatego nasz serwis klimatyzacji Poznań opracowuje koncepcję dostosowaną do potrzeb klienta.

PRZEJDŹ DO INTERNETOWEGO PLANERA

Usługi świadczone przez nasz serwis klimatyzacji Poznań
Co możesz uzyskać w Poznaniu korzystając z naszych usług?

Naszym klientom prywatnym i biznesowym oferujemy kompleksowy serwis systemów klimatyzacyjnych w Poznaniu. Obejmuje to następujące usługi:

1. Konsultacje i planowanie

Towarzyszymy naszym klientom już na etapie planowania systemu klimatyzacji. Skorzystaj z naszego bezpłatnego planera klimatyzacji, aby otrzymać od nas indywidualną ofertę. Następnie chętnie umówimy się na konsultację telefoniczną lub przyjedziemy do Państwa w Poznaniu, aby na miejscu omówić wszystkie otwarte kwestie. Nasi eksperci wskażą również aspekty prawne, które należy wziąć pod uwagę podczas instalacji systemu klimatyzacji.

 

2. Instalacja i uruchomienie

Specjalizujemy się w montażu klimatyzacji i oferujemy Państwu profesjonalny montaż. Wymaga to doświadczenia i fachowej wiedzy, ponieważ tylko wtedy, gdy system klimatyzacji w Poznaniu zostanie prawidłowo zainstalowany, może on później zapewnić pożądaną wydajność. Oprócz rozmieszczenia jednostek wewnętrznych w pomieszczeniu, istotną rolę odgrywają również najkrótsze możliwe drogi prowadzenia przewodów czynnika chłodniczego. Także odbiór powinien być przeprowadzany wyłącznie przez specjalistę. Płyn chłodzący jest profesjonalnie napełniany, sprawdzane są wszystkie połączenia i gęstość. Następnie użytkownicy systemu klimatyzacji otrzymują szczegółowe wprowadzenie do systemu – to również może mieć decydujące znaczenie dla wydajności i zużycia energii w ostatecznym rozrachunku.

3. Naprawy systemów chłodniczych i klimatyzacyjnych

Na szczęście bardzo rzadko zdarza się, że nowoczesny i dobrze utrzymany klimatyzator po prostu się psuje. Jeśli jednak pojawią się problemy, zawsze służymy pomocą. Wykonujemy fachowe naprawy systemów chłodniczych i klimatyzacyjnych w Poznaniu.

4. Konserwacja klimatyzatora

Zalecamy regularną konserwację klimatyzacji w Poznaniu, zarówno w przypadku systemów klimatyzacji używanych komercyjnie, jak i tych używanych prywatnie. Konserwacja obejmuje różne prace czyszczące w układzie. Nasz serwis klimatyzacji w Poznaniu sprawdza zamknięty układ pod kątem ewentualnych usterek. Zalecane okresy konserwacji zależą od sposobu użytkowania urządzenia. Jeśli klimatyzator działa przez cały rok, zalecamy jego serwisowanie raz w roku. Jeśli klimatyzator typu split działa tylko w lecie, w większości przypadków wystarczy okres konserwacji wynoszący 2 lata.

Montaż systemu klimatyzacji wymaga nie tylko specjalnych narzędzi, ale także dużej wiedzy specjalistycznej. Ponadto tylko certyfikowane firmy specjalistyczne mogą pracować z czynnikami chłodniczymi, które są niezbędne do działania systemu klimatyzacji.

klima

Warto wiedzieć: Niekonserwowane systemy klimatyzacji mogą prowadzić do poważnych kar 

Klimatyzacja Poznań

Klimatyzacja Poznań – nieszczelność w systemie klimatyzacji nie tylko szkodzi urządzeniu, ale także środowisku. Z tego powodu regularne kontrole szczelności przeprowadzane przez wyspecjalizowaną firmę są wymagane wyłącznie na mocy prawa. W przeciwnym razie istnieje ryzyko nałożenia surowych kar.

5. Czyszczenie filtra

Filtry są zwykle czyszczone w ramach konserwacji klimatyzacji. Dzięki regularnemu czyszczeniu filtra powietrza zapewniamy utrzymanie pełnego efektu chłodzenia systemu przez wiele lat. Filtry, które są zabrudzone brudem i kurzem, dosłownie spowalniają działanie systemu. Stanowią one również siedlisko zarazków, które mogą ponownie przedostać się do pomieszczenia przez system klimatyzacji i na dłuższą metę zanieczyścić powietrze.

6. Kontrola szczelności

Różne okoliczności – na przykład nieprawidłowa instalacja – mogą spowodować nieszczelność klimatyzatora. W takim przypadku traci on wydajność i sprawność, a zużycie energii wzrasta, nie osiągając jednak pożądanej wydajności chłodniczej w pomieszczeniu. Czy podejrzewasz, że Twój system klimatyzacji w Poznaniu traci moc? Umów się z naszym serwisem klimatyzacji w Poznaniu na test szczelności.

7. Napełnianie klimatyzatorów w Poznaniu

Po uruchomieniu układu klimatyzacji należy go najpierw profesjonalnie napełnić odpowiednim czynnikiem chłodzącym. W Poznaniu chętnie pomożemy w tej sprawie.

klima

CZY JESTEŚ GOTOWY, ABY WPROWADZIĆ DO SWOJEGO DOMU LEPSZĄ TEMPERATURĘ?

Dowiedz się więcej o naszych usługach dla Poznania!

klima

Koszty: Ile kosztuje serwis klimatyzacji Poznań?

Serwis klimatyzacji Poznań

Serwis klimatyzacji Poznań oblicza koszty indywidualnie w zależności od usług, których od nas potrzebujesz, a także od wielkości i zakresu systemu. W tym kontekście chcielibyśmy zwrócić Państwa uwagę na fakt, że instalacja nowoczesnych systemów klimatyzacji może być dofinansowana.

Dotacje na profesjonalną instalację i uruchomienie systemu klimatyzacji

W ramach programu „Czyste powietrze” można ubiegać się o dofinansowanie nawet na 30 000 złotych. Oferta ta jest skierowana do właścicieli lub współwłaścicieli domów jednorodzinnych. Serwis klimatyzacji Poznań chętnie pomoże Ci w składaniu wniosku i wspólnie przejdziemy przez cały proces. 

Zgłaszasz się do nas z prośbą o ofertę na instalację i uruchomienie klimatyzacji w Poznaniu. Możesz skorzystać z naszego bezpłatnego planera online lub skontaktować się z nami telefonicznie. Chętnie umówimy się też na osobistą konsultację.

Ważne: Wniosek o dofinansowanie można złożyć tylko wtedy, gdy nie zleciłeś jeszcze specjalistycznej firmie montażu systemu klimatyzacji w Poznaniu.

Po zatwierdzeniu wniosku można zlecić nam montaż i uruchomienie systemu klimatyzacji.

rysunek klima

Usterki i błędy?

Klimatyzacja Poznań

Na szczęście nowoczesna technologia klimatyzacyjna jest mało podatna na usterki. Jeśli klimatyzacja Poznań została profesjonalnie zainstalowana, to problemy i usterki będą występować tylko w wyjątkowych przypadkach. Jeśli kiedykolwiek zdarzy się, że system przestanie działać prawidłowo lub nie będzie działał wcale, należy wezwać nasz serwis klimatyzacji Poznań.

Klimatyzacja Poznań – nasi doradcy chętnie odpowiedzą na Twoje pytania.

Już dziś zamów nasze usługi w zakresie klimatyzacji w Poznaniu.

Nasz serwis klimatyzacji Poznań instaluje systemy klimatyzacyjne renomowanych marek w biurach, szkołach, szpitalach, centrach handlowych, domach jednorodzinnych i innych obiektach. Z przyjemnością przygotujemy dla Ciebie indywidualną ofertę.

WOLNA OFERTA

(32) 630 40 01 Pon - Pt 9:00-17:00

Prośba o kontakt
W czym możemy Ci pomóc?

Skorzystaj z naszej prośby o telefon zwrotny, a nasz ekspert oddzwoni do Ciebie w wybranym przez Ciebie terminie.

  * Wymagane pola

  Dziękujemy bardzo! Twoje dane zostały pomyślnie przesłane

  Wkrótce skontaktujemy się z Państwem.

  Wyślij wiadomość
  W czym możemy Ci pomóc?

  Wyślij do nas wiadomość, a nasz ekspert skontaktuje się z Tobą.

   * Wymagane pola

   Dziękujemy bardzo! Twoje dane zostały pomyślnie przesłane

   Wkrótce skontaktujemy się z Państwem.

   Zapisz się do naszego newslettera
   W czym możemy Ci pomóc?

   Otrzymuj informacje i aktualizacje dotyczące naszej oferty