Serwis klimatyczny w Krakowie
dla klientów indywidualnych i biznesowych

Zastanawiasz się nad instalacją systemu klimatyzacji i szukasz specjalistycznej firmy w Krakowie? Klivatec jest właściwym partnerem dla Państwa.

KONTAKT SKONTAKTUJ SIĘ TERAZ

Serwis klimatyzacji Kraków

Temperatura panująca w pomieszczeniu ma decydujący wpływ na nasze ogólne samopoczucie. Jeśli w lecie pomieszczenia nagrzewają się zbyt mocno, spada zdolność koncentracji i samopoczucie. Dzięki nowoczesnemu systemowi klimatyzacji można utrzymywać stałą i przyjemną temperaturę w budynku przez cały rok. W ramach naszego serwisu klimatyzacji oferujemy zarówno klientom indywidualnym, jak i biznesowym z Krakowa kompleksową obsługę, od konsultacji po regularną konserwację.

Kolonia

Twój partner
dla instalacji klimatyzacji w Krakowie

Wielu klientów powtarza nam: „Chcieliśmy zdecydować się na system klimatyzacji dla naszego biura w Krakowie dużo wcześniej, ale nie chcieliśmy podejmować decyzji ze względu na wysoki nakład pracy”.

Ta obawa jest całkowicie nieuzasadniona, ponieważ przejmujemy wszystkie prace związane z planowaniem, instalacją, a także regularną kontrolą systemu klimatyzacji. Oferujemy nasz serwis klimatyzacji w całym Krakowie.

Doradztwo i planowanie: nasz serwis klimatyzacji w Krakowie

Zanim będziesz mógł cieszyć się zupełnie nowym komfortem, musisz zdecydować się na odpowiedni system klimatyzacji. Zarówno klimatyzatory monosplit, jak i systemy klimatyzacji multisplit mają sens zarówno w przypadku zastosowań prywatnych, jak i komercyjnych. Klimatyzator monosplit składa się z jednej jednostki zewnętrznej i jednej jednostki wewnętrznej. Można go zatem użyć do klimatyzowania pojedynczego pomieszczenia w budynku. Z drugiej strony, systemy multisplit są bardziej elastyczne. Składają się one z jednostki zewnętrznej, do której można podłączyć kilka jednostek wewnętrznych.

PRZEJDŹ DO INTERNETOWEGO PLANERA

Podczas planowania systemów klimatyzacji ważne są również następujące elementy
decydujące znaczenie mają trzy następujące aspekty:

1. Wydajność klimatyzatora

Wydajność systemu klimatyzacji musi być zawsze dopasowana do rodzaju budynku w Krakowie. Podczas wymiarowania należy wziąć pod uwagę wielkość i liczbę pomieszczeń, a także średnią liczbę osób, które regularnie w nich przebywają. Następnie klimatyzator musi być w stanie przetransportować na zewnątrz wystarczającą ilość ciepłego powietrza, aby schłodzić pomieszczenie do wymaganego poziomu. Aby dobrać odpowiedni system klimatyzacji dla Twojego zastosowania w Krakowie, obliczymy wymagane obciążenie chłodnicze i przedstawimy Ci indywidualną ofertę.

1. Elastyczne planowanie

Nie zawsze można od początku przewidzieć, jak zmienią się wymagania stawiane systemowi klimatyzacji. Jeśli dziś chcesz chłodzić tylko dwa biura lub salon w domu, jutro może to być więcej pomieszczeń. Aby zapewnić Państwu możliwość odpowiedniego reagowania na zmieniające się wymagania, dbamy o to, aby Państwa system klimatyzacji w Krakowie był elastyczny i przyszłościowy. Jeśli zdecydujesz się na klimatyzator multisplit, wystarczy jedna jednostka zewnętrzna, którą można połączyć z kilkoma jednostkami wewnętrznymi.

2. Rozmieszczenie w pomieszczeniu

Podczas planowania klimatyzatora należy również rozważyć kwestię, gdzie urządzenie powinno być umieszczone w pomieszczeniu. Jednostki wewnętrzne wybiera się w zależności od miejsca, w którym mają być zainstalowane. Można je umieszczać na ścianie, na suficie, w suficie podwieszanym lub, jako skrzynię, swobodnie w pomieszczeniu.

Jakich informacji potrzebujemy od Ciebie?

Z przyjemnością przedstawimy Ci indywidualną ofertę dotyczącą doboru, instalacji i późniejszej konserwacji Twojego indywidualnego systemu klimatyzacji. W tym celu nasz serwis klimatyzacji potrzebuje od Ciebie następujących informacji:

 • Typ budynku
 • Liczba pokoi
 • Wielkość powierzchni całkowitej
 • Typ jednostki wewnętrznej
 • Liczba osób przebywająca w pomieszczeniach

Pracownik naszego zespołu ds. klimatyzacji w Krakowie skontaktuje się z Państwem w celu przeprowadzenia niezobowiązującej konsultacji. Chętnie umówimy się na spotkanie na miejscu, w siedzibie klienta.

klima

Zleć profesjonalną instalację klimatyzatora w Krakowie

W Internecie krążą liczne instrukcje dla majsterkowiczów, w których twierdzi się, że klimatyzatory można zainstalować samodzielnie. Instalacja i uruchomienie wymagają jednak dużej wiedzy, staranności i precyzji. Nasi pracownicy zajmujący się techniką klimatyzacji w Krakowie podczas instalacji systemów klimatyzacji pracują zgodnie z obowiązującymi normami, standardami i przepisami prawnymi.

Klimatyzacja Kraków

Samodzielny montaż nie jest zalecany z kilku powodów. Aby system klimatyzacji rzeczywiście zapewniał pożądaną wydajność chłodniczą, musi być prawidłowo wymierzony i umiejscowiony. Ponadto wszystkie połączenia muszą być prawidłowo poprowadzone, aby nie było wycieków, które mogłyby zagrozić obiegowi płynu chłodzącego. Podczas instalacji należy zwrócić uwagę na ważne szczegóły. Na przykład czynnik chłodzący powinien pokonywać niewielkie odległości, aby utrzymać niskie zużycie energii i wysoką sprawność.

Instalacja klimatyzacji w Krakowie: Nasze usługi w zakresie kompletnej instalacji

 • Podróż techników do Krakowa
 • Instalacja i podłączenie urządzenia wewnętrznego
 • Montaż i podłączenie jednostki zewnętrznej
 • Układanie rurociągów, kabli elektrycznych i przewodu kondensatu w kanale
 • Podłączenie jednostki zewnętrznej
 • Odessanie i ponowne napełnienie odpowiednim czynnikiem chłodniczym
klima

CZY JESTEŚ GOTOWY, ABY NADAĆ SWOJEMU DOMOWI LEPSZĄ TEMPERATURĘ?

Dowiedz się więcej o naszych usługach dla Krakowa!

klima

Uruchomienie systemu klimatyzacji: nasze usługi

 • Przeprowadzenie próby szczelności zgodnie z normą UE nr 517/2014.
 • Przygotowanie protokołu.
 • Przekazanie systemu do eksploatacji
 • Wszechstronny przebieg próbny obejmujący weryfikację poprawności chłodzenia i ogrzewania.
 • Instruktaż w zakresie funkcji i prawidłowego działania systemu klimatyzacji.
 • Montaż wsporników podłogowych lub ściennych
klimaanlagen

Konserwacja i naprawa: abyś mógł cieszyć się swoim klimatyzatorem przez długi czas

Na szczęście nowoczesne klimatyzatory są bardzo wytrzymałe i wymagają niewielkiej konserwacji. Niemniej jednak od czasu do czasu mogą wystąpić problemy, zwłaszcza jeśli nie przestrzega się regularnych terminów konserwacji. Zbyt mała ilość czynnika chłodzącego w układzie lub zatkane filtry mogą prowadzić do ograniczenia działania, a nawet do całkowitej awarii systemu klimatyzacji w Krakowie. W takim przypadku nasz serwis klimatyzacji jest natychmiast gotowy do działania dla klientów z Krakowa. Ponadto z przyjemnością oferujemy regularną konserwację systemu klimatyzacji.

Korzyści z regularnej konserwacji przez firmę Klivatec:

 • Koszty możliwe do zaplanowania
 • Dłuższy okres eksploatacji systemu klimatyzacji
 • Niezawodny partner serwisowy
 • Zachowanie sprawności jednostek
 • Ochrona ubezpieczeniowa w przypadku uszkodzenia

Chętnie przedstawimy Ci indywidualną ofertę na konserwację klimatyzacji.

klimaanlagen

Jak często należy napełniać klimatyzator?

Czynnik chłodzący obraca się w obiegu w klimatyzatorze. Niemniej jednak w ciągu roku dochodzi do utraty średnio 10% czynnika chłodzącego, na przykład w wyniku procesów parowania lub małych, ledwo widocznych wycieków. Aby jednak układ klimatyzacji mógł skutecznie chłodzić i działać ekonomicznie przez długi czas, czynnik chłodzący należy regularnie wymieniać i uzupełniać.

W jakich odstępach czasu należy przeprowadzać konserwację?

W przypadku systemów klimatyzacji stosowanych komercyjnie zalecane są stałe okresy między przeglądami, ale regularne przeglądy zalecamy również w przypadku systemów stosowanych prywatnie. W ramach tej konserwacji możemy uzupełnić czynnik chłodzący w klimatyzatorze oraz wyczyścić lub wymienić filtry. Koszty konserwacji amortyzują się po prostu dzięki temu, że urządzenia klimatyzacyjne w Krakowie mogą wtedy znów pracować z pełną mocą.

rysunek klima

Usterki i błędy?

Na szczęście nowoczesna technologia klimatyzacyjna jest mało podatna na usterki. Jeżeli system klimatyzacji w budynku w Krakowie został profesjonalnie zainstalowany, to problemy i usterki będą występować tylko w wyjątkowych przypadkach. Jeżeli kiedykolwiek zdarzy się, że system przestanie działać prawidłowo lub nie będzie działał wcale, należy wezwać nasz serwis klimatyzacji w Krakowie.

Już dziś zamów ofertę na nasze usługi klimatyzacyjne w Krakowie.

Instalujemy systemy klimatyzacyjne renomowanych marek w biurach, szkołach, szpitalach, centrach handlowych, domach jednorodzinnych, mieszkaniach i innych obiektach. Z przyjemnością przygotujemy dla Ciebie indywidualną ofertę.

WOLNA OFERTA

Oferujemy również nasze usługi w zakresie:

(32) 630 40 01 Pon - Pt 9:00-17:00

Prośba o kontakt
W czym możemy Ci pomóc?

Skorzystaj z naszej prośby o telefon zwrotny, a nasz ekspert oddzwoni do Ciebie w wybranym przez Ciebie terminie.

  * Wymagane pola

  Dziękujemy bardzo! Twoje dane zostały pomyślnie przesłane

  Wkrótce skontaktujemy się z Państwem.

  Wyślij wiadomość
  W czym możemy Ci pomóc?

  Wyślij do nas wiadomość, a nasz ekspert skontaktuje się z Tobą.

   * Wymagane pola

   Dziękujemy bardzo! Twoje dane zostały pomyślnie przesłane

   Wkrótce skontaktujemy się z Państwem.

   Zapisz się do naszego newslettera
   W czym możemy Ci pomóc?

   Otrzymuj informacje i aktualizacje dotyczące naszej oferty