Ranking klimatyzacji 2022

Jaka klimatyzacja domowa jest obecnie najlepsza?

Zdajemy sobie sprawę, że wybór najlepszej klimatyzacji do domu nie jest łatwy, ze względu na ogromną liczbę modeli dostępnych na rynku. Obecnie otrzymamy klimatyzację dostosowaną do naszych preferencji i wymagań bez względu na to na jaki typ urządzenia się zdecydujemy. Nasz ranking klimatyzatorów ściennych ma na celu pokazać jakie różnice i cele występują w konkretnych modelach, które obecnie są najlepiej oceniane przez użytkowników. 

Spis treści:

Jakie modele klimatyzacji ściennej są najlepsze?

LG DUALCOOL STANDARD INVERTER

Klimatyzator ścienny LG DualCool Standard wyróżnia się białą, smukłą obudową, która może stanowić element dekoracyjny naszego wnętrza. Brak kątów i zastąpienie klasycznej obudowy opływowymi kształtami sprawia, że urządzenie nie dominuje we wnętrzu i dyskretnie wtapia się w całość wystroju. Ze względu na wprowadzenie przez producenta wielu innowacji będzie to jeden z najlepszych systemów klimatyzacji ściennych do naszego mieszkania.

Klimatyzator LG DualCool Standard posiada innowacyjną sprężarkę Dual Inverter, na którą producent daje aż 10 lat gwarancji, co pokazuje, że jest to naprawdę wytrzymałe urządzenie. Jednostka wewnętrzna posiada dyfuzor jonowy, co gwarantuje nam czyste powietrze. Dzięki technologii inwertera oraz czujnikowi ekologicznemu R32, klimatyzacja posiada wysoką klasę efektywności energetycznej A++ dla trybu chłodzenia oraz A+ dla trybu grzania, co zdecydowanie zmniejsza koszty eksploatacji. 

Aranżacja-Salonu-Mitsubishi-Diamond

MITSUBISHI DIAMOND

Mitsubishi Diamond to ceniona jednostka klimatyzacyjna z doskonałym wzornictwem. Producent zadbał o to, by klimatyzacja swoim designem przyciąga wzrok i komponowała się z najbardziej nowoczesnym wnętrzem. Mitsubishi Diamond łączy w sobie wygląd oraz nowoczesną technologię. Zapewnia użytkownikom ogromny komfort oraz sprawia, że wśród rankingu najlepszych klimatyzatorów SPLIT zajmuje wysoką pozycję.

Mitsubishi Diamond to najwyższa klasa efektywności energetycznej A+++ (zarówno w trybie chłodzenia jak i grzania), który został zapewniony dzięki technologii inwerterowej i sprawia, że urządzenie nie generuje wysokich kosztów eksploatacji. Wbudowane czujniki ruchu oraz zestaw profesjonalnych filtrów zapewniają wygodne oraz bezpieczne przebywanie w pomieszczeniu. Dodatkowo nawet, gdy nie przebywasz w domu, możesz regulować temperaturę oraz tryb pracy, dzięki aplikacji w Twoim telefonie. 

PANASONIC ETHEREA

Panasonic Etherea to nowoczesny system klimatyzacji ściennej oferowany przez rynek azjatycki. Podobnie jak w poprzednich modelach, możemy nim zarządzać zdalnie. Występuje w trzech wersjach kolorystycznych, dlatego wpasuje się niemal w każde wnętrze. Elegancki design, smukła obudowa oraz trzy wersje kolorystyczne sprawiają, że urządzenie będzie komponować się niemal z każdym wnętrzem. Urządzeniu została przyznana najwyższa klasa energetyczna A+++, co sprawia, że klimatyzacja nie generuje wysokich kosztów eksploatacji. 

Kolejnym atutem Panasonic Etherea jest niski poziom głośności, który zawdzięczamy zaawansowanej sprężarce rotacyjnej oraz czynnikowi chłodniczemu R32. System posiada również jonizator powietrza NanoeX, którego praca polega na generowaniu ogromnej liczby rodników hydroksylowych, które neutralizują wszelkie zanieczyszczenia. Dzięki tej funkcji możemy cieszyć się świeżym powietrzem pozbawionym bakterii, wirusów, grzybów czy nieprzyjemnych zapachów. Ponadto producent oferuje aż 3 lata gwarancji na klimatyzację, a co ważne aż 5 lat gwarancji na samą sprężarkę. Z pewnością każdy użytkownik będzie zadowolony z długotrwałej pracy urządzenia. 

Panasonic-TZ-Aranżacja-Salonu

DAIKIN URURU SARARA

Daikin Ururu Sarara to jeden z najinteligentniejszych, najwydajniejszych oraz najbardziej kompletnych systemów klimatyzacji. Możemy to zawdzięczać nowoczesnej technologii Bluevolution, czynnikowi chłodniczemu R-32 oraz aplikacji do zdalnego sterowania całym systemem. Nie można też pominąć wyglądu obudowy – klimatyzator został zainspirowany japońskim wachlarzem “Ogi”, za co został wyróżniony w 2013 roku nagrodą Red Dot. 

W klimatyzacji Daikin Ururu Sarara wykorzystano wiele innowacyjnych rozwiązań technologicznych, takich jak innowacyjny system wilgotności oraz osuszania powietrza, zestaw profesjonalnych filtrów, zapewniających czyste i świeże powietrze, czujnik ruchu, a nawet zdalne regulowanie temperatury. Z kolei wysoka klasa efektywności energetycznej SEER i SCOP na poziomie A+++ dla ogrzewania i chłodzenia sprawia, że urządzenie nie generuje wysokich kosztów eksploatacji. 

DAIKIN STYLISH

Daikin Stylish to urządzenie, które przede wszystkim doceniamy za perfekcyjny wygląd. Występuje aż w czterech wersjach kolorystycznych. Opływowy kształt oraz niewielkie rozmiary sprawiają, że system klimatyzacji doskonale wkomponuje się w nasze wnętrze. Nie bez powodu system nazywa się “Stylish” – klimatyzacja została nagrodzona za osiągnięcie najwyższych standardów w komforcie i efektywności energetycznej w sektorze HVAC-R nagrodą  “Good Design Award”. 

Wygląd to nie jedyna zaleta systemu. Wysoką klasę energetyczną A+++ w ogrzewaniu oraz chłodzeniu, zawdzięczamy czynnikowi chłodniczemu R-32 oraz nowoczesnej sprężarce. Daikin Stylish oferuje wiele funkcji i ciekawych rozwiązań, które zwiększają komfort użytkowania. Nawet w standardowym wyposażeniu znajdziemy jonizator powietrza oraz niezbędne filtry, które skutecznie podnoszą jakość nawiewu. 

Dodatkowo znajdziemy:

 • inteligentne czujniki, które pozwalają na optymalizację wydajności, 
 • efekt Coandy – optymalizuje przepływ powietrza dla lepszego klimatu,
 • niski poziom dźwięku przy zapewnieniu wysokiej wydajności, 
 • zaawansowane technologie zapewniające większy komfort i energooszczędność. 
Daikin-Stylish-Aranżacja-Pokoju

MITSUBISHI KOMPAKT 

Mitsubishi Kompakt to przede wszystkim niewielkie rozmiary jednostki wewnętrznej oraz zewnętrznej, dlatego stanowi doskonały wybór dla małych przestrzeni. Małe rozmiary nie przeszkadzają w pomieszczeniu wielu innowacyjnych możliwości Mitsubishi Kompakt. Mowa tu przede wszystkim o najwyższej klasie energetycznej A+++ dla grzania i A++ dla chłodzenia, dzięki czemu urządzenie nie generuje wysokich kosztów eksploatacji. Producent wykorzystał również wysokowydajną i energooszczędną sprężarkę inwerterową, dzięki której urządzenie pracuje bardzo cicho. Równomierne rozprowadzanie powietrza oraz czujnik ruchu zapewniają ogromny komfort użytkowania. Klimatyzator możemy obsługiwać zarówno stacjonarnie, dzięki pilotowi na podczerwień, jak i zdalnie poprzez połączenie Wi-Fi. 

DAIKIN PERFERA 

Daikin Perfera potrafi utrzymać odpowiednią temperaturę w pomieszczeniu na idealnym poziomie przez cały rok. Klimatyzację ścienną możemy obsługiwać zarówno stacjonarnie, dzięki pilotowi na podczerwień, jak i zdalnie poprzez połączenie Wi-Fi. Najwyższa klasa energetyczna A+++ dla grzania i chłodzenia oraz sezonowe współczynniki efektywności energetycznej (SEER) do 8,65 i wydajności (SCOP) do 5,10, sprawiają, że urządzenie nie generuje wysokich kosztów eksploatacji. Innowacyjna technologia Bluevolution oraz sterowania inwerterowe to nie jedyne korzyści systemu. Urządzenie posiada także funkcję heat boost – wspomaganie ogrzewania, która pozwala na natychmiastowe usunięcie chłodu z wnętrza. Czynnik chłodniczy R-32 z kolei odpowiada za energooszczędność klimatyzatora. 

TOSHIBA DAISEIKAI

Toshiba Daiseikai 9 łączy w sobie elegancki wygląd oraz ogromną wydajność. Producent wyposażył urządzenie w najwyższej jakości technologię – podświetlenia LED, zestaw profesjonalnych filtrów takich jak Plasma Ion Charger. Za najwyższą klasę efektywności energetycznej A+++ odpowiada podwójna sprężarka rotacyjna DC. Pozwala to na ogromną oszczędność kosztów. Toshiba Daiseikai 9 posiada eleganckie wykończenie obudowy “Wooden Texture Reflect”, które perfekcyjnie komponuje się z wnętrzem. Zastosowany czynnik chłodniczy R32 odpowiada za energooszczędność oraz bezpieczeństwo środowiska. 

Toshiba-Daiseikai-9-Aranżacja-Salonu

MITSUBISHI PREMIUM

Mitsubishi Premium z pewnością znajdzie zastosowanie nawet u najbardziej wymagających użytkowników. Wyróżnia go nie tylko elegancki wygląd, ale również dostępne aż trzy opcje kolorystyczne. Minimalistyczna i nowoczesna konstrukcja sprawia, że wpasuje się niemal w każde wnętrze. Klimatyzator Mitsubishi Premium został wyposażony w wiele innowacyjnych rozwiązań technologicznych, które dbają o wysoką jakość powietrza oraz zapewniają komfort użytkowników. Wysoka klasa efektywności energetycznej SEER i SCOP na poziomie A+++ dla chłodzenia oraz A++ dla grzania sprawiają, że urządzenie nie generuje wysokiego zużycia prądu. W dodatku nawet wtedy, gdy nie przebywasz w domu, możesz regulować temperaturę oraz tryb pracy, dzięki aplikacji w Twoim telefonie. 

TOSHIBA HAORI

Toshiba HAORI to ostatni już w naszym rankingu najlepszych klimatyzatorów split system, który łączy w sobie wydajność, elegancki wygląd, cichą pracę i wysoką jakość powietrza. Klimatyzacja ścienna Toshiba HAORI posiada atrakcyjne pokrycie tekstylne frontu, wyposażone w dwa kolory – ciemnoszary oraz jasnoszary i z tego względu otrzymała prestiżową nagrodę “iF Design Award 2021”. Z Toshiba HAORI nawet, gdy nie przebywasz w domu, możesz regulować temperaturę oraz tryb pracy, dzięki aplikacji w Twoim telefonie lub na tablecie. Z kolei wysoka klasa efektywności energetycznej SEER i SCOP na poziomie A+++ dla ogrzewania i chłodzenia sprawia, że urządzenie nie generuje wysokich kosztów eksploatacji. Dodatkowo zastosowanie czynnika R32 pozwala na zminimalizowanie wpływu korzystania z klimatyzacji na środowisko.

Porównanie przedstawionych ofert 

ModelFunkcjeKlasa energetyczna
LG DUALCOOL STANDARD INVERTERWi-Fi, 3 lata gwarancji, jonizacja, nawiew 3D, czujnik jakości powietrzaA++ chłodzenie
A+ grzanie
MITSUBISHI DIAMONDElektrostatyczne filtry powietrza, Smart Home, WiFi, 5 lat gwarancji, jonizacja, Nawiew 3D, Podtrzymywanie temperatury, Detekcja ruchuA+++ chłodzenie
A+++ grzanie
PANASONIC ETHEREAWiFi + Smart Home, 3 lata gwarancji, Jonizacja, Nawiew 3D, DetekcjaA+++ chłodzenie
A+++ grzanie
DAIKIN URURU SARARAWiFi, 3 lata gwarancji, Jonizacja, Nawiew 3D, Nawilżanie, Detekcja ruchuA+++ chłodzenie
A+++ grzanie
DAIKIN STYLISHWiFi +SmartHome, 3 lata gwarancji, jonizacja, nawiew 3DA+++ chłodzenie
A+++ grzanie
MITSUBISHI KOMPAKT WiFi +SmartHome, 3 lata gwarancji, podtrzymywanie temperaturyA+++ chłodzenie
A++ grzanie
DAIKIN PERFERA Jonizacja, Detekcja ruchu, 3 lata gwarancji, WiFi +Smart HomeA+++ chłodzenie
A+++ grzanie
TOSHIBA DAISEIKAI3 lata gwarancji, nawiew 3D, jonizacja, podtrzymywanie temperaturyA+++ chłodzenie
A+++ grzanie
MITSUBISHI PREMIUMWiFi +SmartHome, 5 lat gwarancji, Podtrzymywanie temperaturyA+++ chłodzenie
A++ grzanie
TOSHIBA HAORIWiFi, Elektrostatyczny filtr powietrza, 3 lata gwarancji, jonizacjaA+++ chłodzenie
A+++ grzanie

Mamy nadzieję, że nasz ranking klimatyzacji ściennych 2022 rozwieje Państwa wątpliwości oraz zachęci do zapoznania się z naszą pełną ofertą. 

Źródła:

https://www.lg.com/pl/klimatyzatory/lg-S24EQ

https://www.daikin.pl/pl_pl/grupy-produktow/klimatyzacja/ururu-sarara.html

https://www.daikin.pl/pl_pl/grupy-produktow/klimatyzacja/stylish.html

https://www.daikin.pl/pl_pl/grupy-produktow/klimatyzacja/perfera.html

https://www.toshiba-hvac.pl/produkt/137-daiseikai-9-r32

https://mitsubishi-electric.teklim.com/msz-ef-premium.html

https://www.toshiba-hvac.pl/produkt/214-haori-r32

(32) 630 40 01 Pon - Pt 9:00-17:00

Prośba o kontakt
W czym możemy Ci pomóc?

Skorzystaj z naszej prośby o telefon zwrotny, a nasz ekspert oddzwoni do Ciebie w wybranym przez Ciebie terminie.

  * Wymagane pola

  Dziękujemy bardzo! Twoje dane zostały pomyślnie przesłane

  Wkrótce skontaktujemy się z Państwem.

  Wyślij wiadomość
  W czym możemy Ci pomóc?

  Wyślij do nas wiadomość, a nasz ekspert skontaktuje się z Tobą.

   * Wymagane pola

   Dziękujemy bardzo! Twoje dane zostały pomyślnie przesłane

   Wkrótce skontaktujemy się z Państwem.

   Zapisz się do naszego newslettera
   W czym możemy Ci pomóc?

   Otrzymuj informacje i aktualizacje dotyczące naszej oferty