Biuro

Chłodnictwo i klimatyzacja w biurze

Kontakt Dowiedz się więcej

Serwis klimatyzacji w biurze

Powszechnie wiadomo, że atmosfera w miejscu pracy musi być odpowiednia. Odnosi się to nie tylko do sposobu, w jaki współpracownicy kontaktują się ze sobą, ale także do temperatury panującej w pomieszczeniach. Pracownicy pełnoetatowi spędzają w biurze ponad 40 godzin tygodniowo, wliczając w to przerwy. Przy 5 dniach roboczych w tygodniu jest to 8-9 godzin dziennie.

Dlatego ważne jest, aby pracownicy czuli się komfortowo. Prowadzi to do poprawy ogólnej atmosfery w biurze i zwiększa motywację. Aby uzyskać idealną temperaturę w pomieszczeniach biurowych, można zastosować wiele różnych klimatyzatorów. Poniżej podajemy, na co należy zwrócić uwagę przy zakupie klimatyzatora do biura oraz jakie kryteria powinny spełniać klimatyzatory, aby zapewnić idealną klimatyzację.

Które klimatyzatory są najlepsze do biura?

Nie ma konkretnej odpowiedzi na to pytanie, ponieważ zawsze zależy to od okoliczności. Czy biura są podzielone na małe pomieszczenia z kilkoma stanowiskami pracy, czy też jest to biuro o otwartej przestrzeni, w którym pracuje wielu pracowników? Kto może ustalać i zmieniać temperatury? Ile pieniędzy chcesz zainwestować? Są to czynniki, które odgrywają dużą rolę w wyborze idealnego rozwiązania do klimatyzacji biura. Niemniej jednak chcielibyśmy pokazać, jakie są dostępne opcje.

Bezpłatna wycena i doradztwo

Klimatyzatory monoblokowe:

Ten typ klimatyzatora, jak sama nazwa wskazuje, składa się tylko z jednej jednostki. Mają one tę zaletę, że są bardzo uniwersalne. Są dostępne w dwóch podstawowych wersjach. Po pierwsze, istnieją klimatyzatory monoblokowe z rurą odprowadzającą powietrze, oraz takie, które jej nie posiadają.

Klimatyzatory bez rury odprowadzającej powietrze są zwykle zasilane wodą i wykorzystują tzw. chłodzenie wyparne. Najlepszym przykładem takiego urządzenia są małe klimatyzatory ze złączem USB. Ich zaletą jest to, że są mobilne. Nie obniżają one jednak rzeczywistej temperatury w pomieszczeniu.

Z kolei klimatyzatory monoblokowe z przewodem odprowadzającym powietrze zapewniają odprowadzanie ciepłego powietrza z pomieszczenia na zewnątrz. Wystarczy powiesić rurę wydechową za oknem. Następnie temperatura w pomieszczeniu obniża się. Należy jednak pamiętać o regularnym wpuszczaniu świeżego powietrza do pomieszczenia, jeśli klimatyzator nie jest wyposażony w przewód doprowadzający świeże powietrze. W przeciwnym razie w biurze może wytworzyć się podciśnienie, ponieważ z pomieszczenia wyprowadzane jest tylko powietrze, a nie jest doprowadzane świeże.

Zaletą klimatyzatorów monoblokowych jest ich wszechstronność. Są one szybkie w montażu i łatwe w obsłudze. Klimatyzatory bez rury wywiewnej są jednak mało wydajne, a inne urządzenia monoblokowe właściwie obniżają temperaturę.

klima

Klimatyzatory typu Split:

Klimatyzatory typu split składają się z dwóch jednostek. Sprężarka klimatyzatorów jest zainstalowana w jednostce zewnętrznej. Dzięki temu urządzenia typu split są często znacznie cichsze niż klimatyzatory monoblokowe. Jednostka zewnętrzna jest połączona z jednostką wewnętrzną, która zasysa ciepłe powietrze z pomieszczenia biurowego i chłodzi je za pomocą czynnika chłodniczego. Klimatyzacja jest więc zapewniana przez te dwie jednostki.

Ten typ systemu klimatyzacji jest bardziej skomplikowany w instalacji i mniej elastyczny niż jednostki przenośne. Jednak oprócz jednostek typu split instalowanych na stałe, istnieją również takie, które nie muszą być montowane na stałe. Niemniej jednak składają się one z dwóch jednostek, które powinny być od siebie oddzielone. Dlatego ten typ klimatyzatora jest odpowiedni tylko wtedy, gdy istnieje możliwość umieszczenia jednostki zewnętrznej na zewnątrz lub w innym pomieszczeniu i podłączenia jej do jednostki wewnętrznej.

Klimatyzatory typu split w porównaniu z klimatyzatorami monoblokowymi mają następujące zalety:

 • Lepsza efektywność energetyczna
 • Cichsza praca
 • Nie przeszkadzają

 

klima

Kasety sufitowe mogą być wbudowane w sufity podwieszane. Są one zauważalne dopiero po bliższym przyjrzeniu się i nadal można nimi sterować za pomocą pilota lub termostatu. Jednostki tego typu nadają się również do małych pomieszczeń. Można je po prostu ustawić na podstawie lub przymocować do ściany.

W przypadku większych pomieszczeń idealnym rozwiązaniem są jednostki podsufitowe. Zapewniają one lepsze rozprowadzanie powietrza w pomieszczeniu. Wiele z tych urządzeń posiada zarówno funkcję chłodzenia, jak i ogrzewania. Oznacza to, że można je stosować zarówno latem, jak i zimą. W przeciwieństwie do kasetonowych jednostek sufitowych, są one również łatwiejsze w montażu. Dzięki smukłej konstrukcji nie wyróżniają się one niczym szczególnym.

Jeśli pomieszczenie biurowe ma skomplikowany układ o różnych wielkościach, odpowiednie są również jednostki kanałowe, które zapewniają taką samą temperaturę we wszystkich pomieszczeniach.

Klimatyzatory typu Multi split:

Klimatyzatory typu multi-split są odpowiednie w przypadku, gdy nie ma wystarczająco dużo miejsca na kilka jednostek zewnętrznych. Zostały one zaprojektowane w taki sposób, aby jedna jednostka zewnętrzna mogła być podłączona do kilku jednostek wewnętrznych.

klima

Na co należy zwrócić uwagę przy zakupie odpowiedniego klimatyzatora?

Przy zakupie klimatyzatora do biura zawsze należy brać pod uwagę następujące czynniki:

 • Cena
 • Wydajność
 • Rozmiar
 • Efektywność energetyczna
 • Wygląd

Biorąc pod uwagę cenę, należy jednak pamiętać, że droższe klimatyzatory często wymagają mniej energii do działania. Oznacza to oszczędność kosztów operacyjnych w porównaniu z mniej wydajnymi systemami. To sprawia, że droższa inwestycja często opłaca się w dłuższej perspektywie. Wystarczy spojrzeć na etykietę energetyczną danego produktu.

Kolonia

Serwis klimatyzacji w firmie Klivatec

Dzięki naszemu wieloletniemu doświadczeniu z przyjemnością doradzimy Państwu we wszystkich aspektach techniki chłodniczej i klimatyzacyjnej w biurze. Nie ma znaczenia, czy szukasz indywidualnego rozwiązania, czy po prostu potrzebujesz pomocy w planowaniu. Nasi eksperci w dziedzinie techniki chłodniczej i klimatyzacyjnej są do Twojej dyspozycji.

Pomagamy również w montażu i instalacji nowych urządzeń klimatyzacyjnych w Twoim biurze. Jeśli posiadasz już urządzenie klimatyzacyjne, nie wahaj się skontaktować z nami w sprawie jego konserwacji i serwisowania. Firma Klivatec przeprowadzi konserwację urządzeń i weźmie pod uwagę zarówno wymogi prawne, jak i Państwa życzenia i pomysły.

Wystarczy skontaktować się z nami za pomocą formularza kontaktowego lub telefonicznie.

(32) 630 40 01 Pon - Pt 9:00-17:00

Prośba o kontakt
W czym możemy Ci pomóc?

Skorzystaj z naszej prośby o telefon zwrotny, a nasz ekspert oddzwoni do Ciebie w wybranym przez Ciebie terminie.

  * Wymagane pola

  Dziękujemy bardzo! Twoje dane zostały pomyślnie przesłane

  Wkrótce skontaktujemy się z Państwem.

  Wyślij wiadomość
  W czym możemy Ci pomóc?

  Wyślij do nas wiadomość, a nasz ekspert skontaktuje się z Tobą.

   * Wymagane pola

   Dziękujemy bardzo! Twoje dane zostały pomyślnie przesłane

   Wkrótce skontaktujemy się z Państwem.

   Zapisz się do naszego newslettera
   W czym możemy Ci pomóc?

   Otrzymuj informacje i aktualizacje dotyczące naszej oferty