Gastronomia

Systemy chłodnicze i klimatyzacyjne dla przemysłu gastronomicznego

Kontakt Dowiedz się więcej

Klimatyzacja w restauracji 

Temperatura panująca wewnątrz restauracji lub stołówki odgrywa ważną rolę w zapewnieniu odpowiedniego komfortu gościom. Nie tylko w pomieszczeniach dla gości, ale także w kuchni powinna panować przyjemna temperatura o każdej porze roku. Doskonałym rozwiązaniem są systemy klimatyzacyjne lub chłodnicze. Sprawiają one, że w zimie nie jest zbyt zimno, a w lecie nie jest zbyt gorąco. Ponadto systemy klimatyzacji w branży gastronomicznej zapewniają pracownikom przyjemną atmosferę pracy w kuchni stołówki. Niestety często znalezienie odpowiedniego systemu klimatyzacji nie jest takie proste. W związku, z czym zachęcamy do skorzystania z naszej oferty. Wykwalifikowani doradcy firmy Klivatec mający wieloletnie doświadczenie pomogą Państwu od momentu planowania do instalacji.

Idealna temperatura dla każdego pomieszczenia

Klienci Twojej restauracji powinni czuć się komfortowo i czerpać przyjemność z jedzenia i picia. Aby to zapewnić, warto postawić na montaż klimatyzatora. Jest to idealne rozwiązanie chroniące przed dusznymi, zbyt ciepłymi lokalami. Klimatyzator ogrzewa pokój, gdy temperatura na zewnątrz jest niska, i chłodzi go, gdy jest gorąco. Systemy klimatyzacji z filtrami mają również tę zaletę, że oczyszczają powietrze. Nic więc nie stoi na przeszkodzie, aby zapewnić gościom dobre samopoczucie.

Aby pracownicy byli zmotywowani i wydajni, pomieszczenia kuchenne powinny być klimatyzowane. Nie ma znaczenia, czy jest to mała, czy duża kuchnia. Podczas gotowania wytwarzane są bardzo wysokie temperatury, co może mieć negatywny wpływ na samopoczucie pracowników. Ponadto powstają zapachy, które nie powinny przedostawać się do pomieszczeń restauracyjnych. W związku z tym kuchnia powinna być wyposażona w odpowiedni system odprowadzania powietrza z kuchni.

Bezpłatna wycena i doradztwo

W komorach chłodniczych należy również zastosować odpowiednią technologię chłodzenia. Dzięki temu produkty zachowują świeżość, a Ty nie musisz się martwić o chłodzenie żywności lub napojów.

Nie wiesz, który klimatyzator jest odpowiedni do danego pomieszczenia? Zależy to od wielu czynników. Klimatyzatory w w głównych salach restauracji lub przy barze powinny być najlepiej niezauważalne, ale skuteczne. Z drugiej strony wygląd urządzenia chłodniczego w chłodni prawdopodobnie nie ma większego znaczenia. Warto jedynie postawić na taki klimatyzator, który będzie utrzymywać w miarę możliwości tę samą niską temperaturę w pomieszczeniu.

Jeśli w lokalu nie ma odpowiednio duża miejsca na chłodnię, do klimatyzowania żywności i napojów można wybrać odpowiedni system skrzyniowy.

klima

Poznaj zalety firmy Klivatec!

Korzystając z usług Klivatec otrzymują Państwo kompletny pakiet usług, od doradztwa i planowania po instalację – oferujemy wszystko. Nawet jeśli Państwa urządzenie klimatyzacyjne już działa, Klivatec chętnie pomoże Państwu w przypadku problemów i wątpliwości. Nasze usługi obejmują następujące zagadnienia:

 • Doradztwo w zakresie wszystkich aspektów klimatyzacji, chłodnictwa, wentylacji i pomp ciepła
 • Instalacja i montaż klimatyzacji
 • Zdalna diagnostyka
 • Obsługa klienta
 • Rozwiązania specjalne i projektowanie
 • Serwisowanie i konserwacja

Możemy również przedstawić indywidualną ofertę na kompleksowe rozwiązania, takie jak zakup systemu klimatyzacji lub pompy ciepła wraz z montażem.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Zapraszamy do kontaktu z nami!

klima

(32) 630 40 01 Pon - Pt 9:00-17:00

Prośba o kontakt
W czym możemy Ci pomóc?

Skorzystaj z naszej prośby o telefon zwrotny, a nasz ekspert oddzwoni do Ciebie w wybranym przez Ciebie terminie.

  * Wymagane pola

  Dziękujemy bardzo! Twoje dane zostały pomyślnie przesłane

  Wkrótce skontaktujemy się z Państwem.

  Wyślij wiadomość
  W czym możemy Ci pomóc?

  Wyślij do nas wiadomość, a nasz ekspert skontaktuje się z Tobą.

   * Wymagane pola

   Dziękujemy bardzo! Twoje dane zostały pomyślnie przesłane

   Wkrótce skontaktujemy się z Państwem.

   Zapisz się do naszego newslettera
   W czym możemy Ci pomóc?

   Otrzymuj informacje i aktualizacje dotyczące naszej oferty