Hotel

Systemy chłodnicze i klimatyzacyjne dla branży hotelarskiej

Kontakt Dowiedz się więcej

Usługi klimatyzacji w hotelach

Bez względu na to, czy są to wakacje, czy podróż służbowa, pobyt w hotelu powinien być dla gości bez zarzutu. Ważną rolę odgrywa temperatura w pokoju hotelowym, restauracji i innych pomieszczeniach hotelu. Gość hotelowy chce latem wejść do swojego pokoju i poczuć przyjemną świeżość i ulgę.

Świetnym rozwiązaniem są klimatyzatory dla hoteli. Zapewniają one przyjemną klimatyzację w pokoju hotelowym, a także w innych pomieszczeniach, takich jak wejście czy strefa wellness. Klimatyzowane pokoje to gwarancja zadowolenia gości. 

Co jest ważne w przypadku klimatyzatorów hotelowych?

To zależy wyłącznie od Twoich pomysłów na hotel. Czy chcesz, aby gość mógł sam określić komfortową temperaturę w swoim pokoju hotelowym, czy też klimatyzacja powinna być sterowana centralnie, a temperatura powinna być taka sama we wszystkich pokojach? Gość hotelowy powinien być w stanie stwierdzić jedynie, czy klimatyzacja działa, czy nie.

Ciekawym rozwiązaniem są inteligentne klimatyzatory w pokojach gościnnych. Włączają się one lub wyłączają automatycznie, gdy turysta wchodzi lub wychodzi z pokoju hotelowego albo otwiera lub zamyka okno.

Przy wyborze odpowiedniej klimatyzacji dla hoteli należy wziąć pod uwagę wiele czynników. W razie jakichkolwiek pytań dotyczących planowania prosimy o kontakt.

Bezpłatna wycena i doradztwo

Jaki klimatyzator wybrać do danej części hotelu?

Strefa wejściowa/recepcja:

W strefie wejściowej drzwi są używane przez każdego gościa hotelowego. Jeśli hotel nie ma drzwi obrotowych, jeszcze ważniejsze jest, by w strefie wejściowej utrzymywać ciepło zimą i chłód latem. Ze względu na stałe otwieranie drzwi następuje stała wymiana temperatury zewnętrznej z temperaturą wewnętrzną. Należy temu przeciwdziałać. Jest to możliwe dzięki tzw. systemom kurtyn powietrznych. Są one przymocowane do drzwi i tworzą barierę z przepływającego powietrza, która zapobiega wymianie ciepła między powietrzem zewnętrznym i wewnętrznym.

Systemy klimatyzacji typu Split są odpowiednie do utrzymywania idealnej temperatury w strefie wejściowej. Składają się one z jednostki zewnętrznej i wewnętrznej. W zależności od wielkości strefy wejściowej, rozwiązaniem może być również klimatyzator typu multi-split. Umożliwia to podłączenie kilku jednostek wewnętrznych do jednej jednostki zewnętrznej.

klima

Sale konferencyjne/ hole:

Sale konferencyjne i korytarze, takie jak sala śniadaniowa, to pomieszczenia, które powinny być klimatyzowane, aby goście czuli się w nich komfortowo. Ponieważ sale konferencyjne są często wykorzystywane do organizowania dłuższych konferencji lub spotkań, należy zapewnić w nich komfortowy klimat. Do tego celu nadają się również urządzenia klimatyzacyjne typu multi-split.

Podobnie jak jednostki wewnętrzne, jednostki sufitowe mogą równomiernie chłodzić lub ogrzewać pomieszczenie, nie zwracając na siebie uwagi. Można je sprytnie zamontować tak, aby były ledwo widoczne.

klima

Pokój hotelowy:

Pokój gościnny jest najważniejszym pomieszczeniem wymagającym klimatyzacji. Ponieważ to właśnie w tym miejscu Twoi goście często pozostają najdłużej, niezależnie od trasy podróży. Jeśli temperatura w pokoju i jakość powietrza nie są odpowiednie, może to szybko doprowadzić do złej oceny gości. W tym przypadku zalecamy instalację urządzenia klimatyzacyjnego typu split lub multi-split. Jednostki wewnętrzne powinny być dobrane odpowiednio do wymagań. Możliwe są następujące typy jednostek:

 • Sufitowa jednostka kasetowa
 • Jednostka ścienna
 • Jednostka kanałowa

Sufitowe jednostki kasetonowe i kanałowe jednostki klimatyzacyjne są prawie niewidoczne, ponieważ znikają w suficie. Klimatyzatory kanałowe są często stosowane w pokojach hotelowych, ponieważ mają tę zaletę, że są bardzo ciche. W porównaniu z szafkami wiszącymi może to stanowić dużą różnicę. Ponadto klimatyzatory kanałowe mogą wykorzystywać ciśnienie powietrza do transportowania zimnego powietrza do różnych pomieszczeń.

klima

Na co należy zwrócić uwagę przy zakupie klimatyzatora?

Aby odpowiedzieć na to pytanie, należy zawsze stawiać się w sytuacji klientów i rozumieć ich potrzeby. Uwzględnienie tych czynników w znacznym stopniu przyczyni się do zwiększenia komfortu gości hotelowych. Nie należy jednak zapominać o własnych kryteriach wymagań. Dlatego przy zakupie klimatyzatora hotelowego należy zwrócić uwagę na następujące kwestie:

 • Stosunek ceny do jakości
 • Efektywność energetyczna
 • Głośność
 • Wydajność
 • Projekt

Wydajność jest czynnikiem decydującym o wyborze lub odrzuceniu klimatyzatora. Nie ma sensu instalować klimatyzatora, który nie został zaprojektowany z uwzględnieniem wielkości pomieszczenia i innych przestrzeni. Użytkownik chce przecież uzyskać jak największą efektywność energetyczną i jak najwięcej korzyści z jej użytkowania.

Kolonia

Nasz serwis klimatyzacyjny dla Twojego hotelu!

Firma Klivatec z przyjemnością udzieli Państwu porad dotyczących wszystkich aspektów technologii chłodniczej i klimatyzacyjnej w hotelach. Nie ma znaczenia, czy chcesz zmodernizować system, czy masz pytania dotyczące już zainstalowanego urządzenia klimatyzacyjnego. Nasi eksperci mają wieloletnie doświadczenie w dziedzinie techniki chłodniczej i są do dyspozycji klientów w zakresie planowania i instalacji.

Możemy również pomóc w regularnej konserwacji i serwisowaniu istniejących systemów klimatyzacji w hotelu, aby zapewnić ich funkcjonalność i bezpieczeństwo.

Wystarczy skontaktować się z nami za pomocą formularza kontaktowego lub telefonicznie!

(32) 630 40 01 Pon - Pt 9:00-17:00

Prośba o kontakt
W czym możemy Ci pomóc?

Skorzystaj z naszej prośby o telefon zwrotny, a nasz ekspert oddzwoni do Ciebie w wybranym przez Ciebie terminie.

  * Wymagane pola

  Dziękujemy bardzo! Twoje dane zostały pomyślnie przesłane

  Wkrótce skontaktujemy się z Państwem.

  Wyślij wiadomość
  W czym możemy Ci pomóc?

  Wyślij do nas wiadomość, a nasz ekspert skontaktuje się z Tobą.

   * Wymagane pola

   Dziękujemy bardzo! Twoje dane zostały pomyślnie przesłane

   Wkrótce skontaktujemy się z Państwem.

   Zapisz się do naszego newslettera
   W czym możemy Ci pomóc?

   Otrzymuj informacje i aktualizacje dotyczące naszej oferty