Serwerownie

Systemy chłodnicze i klimatyzacyjne dla centrów danych

Kontakt Zobacz więcej

Serwis klimatyzacji w serwerowni

W serwerowniach znajdują się najważniejsze urządzenia techniczne zapewniające codzienną cyfrową pracę. Są sercem każdej infrastruktury IT. Dlatego chłodzenie serwerowni jest tak ważne – ma za zadanie zapobiegać awariom systemów IT. Elektroniczne przetwarzanie danych pochłania dużo energii, która z kolei generuje ciepło, dlatego bez odpowiedniego chłodzenia serwery mogą się szybko przegrzać i ulec uszkodzeniu. Ponieważ dane są nie tylko przetwarzane w centrach danych, ale także są w nich przechowywane, szczególnie ważna jest ich ochrona przed awariami. Latem temperatura w serwerowniach może osiągnąć nawet 60°C, więc klimatyzacja Twoich urządzeń IT i komponentów IT jest niezbędna. W Klivatec z przyjemnością doradzimy, jak znaleźć odpowiednią jednostkę klimatyzacyjną do Twojego centrum danych.

Klimatyzacja typu On/Off – idealna do centrów danych?

Klimatyzatory typu on/off są przeznaczone do chłodzenia pomieszczenia do określonej temperatury. Po osiągnięciu wybranych stopni Celsjusza klimatyzator wyłącza się. Gdy klimat w pomieszczeniu ponownie wzrośnie, urządzenie ponownie się włączy i zacznie schładzać pomieszczenie. Ale w jakim stopniu taki system chłodzenia jest odpowiedni dla Twojego centrum danych lub serwerowni?

Ponieważ pomieszczenia wyposażone w systemy EDP pracują przez cały rok, niezbędna jest wydajna klimatyzacja. Klimatyzacja centrum danych z klimatyzatorami typu on/off ma tę zaletę, że jest energooszczędna. Dzięki automatycznemu wyłączeniu w określonej temperaturze, energia nie jest zużywana, gdy nie jest potrzebna. Warunkiem jest to, aby wiedzieć, w jakim zakresie temperatur może znajdować się Twoje pomieszczenie IT lub jaka jest optymalna temperatura, aby zapewnić pełne bezpieczeństwo sprzętu.

Bezpłatna wycena i doradztwo

Chłodzenie serwerowni przez systemy klimatyzacji typu split

Wysokim temperaturom w centrum danych lub serwerowni można przeciwdziałać za pomocą klimatyzatorów typu split. Klimatyzatory typu split, składające się z jednostki zewnętrznej i wewnętrznej, chronią centrum danych przed przegrzaniem. Zapewniają optymalną klimatyzację nie tylko małych, ale i dużych pomieszczeniach. Przy wyborze odpowiedniej technologii klimatyzacji i niezawodnego chłodzenia należy wziąć pod uwagę następujące aspekty:

 • Wielkość serwerowni lub centrum danych
 • Cenę
 • Efektywność energetyczną
 • Moc chłodniczą

Aspekt cenowy może odgrywać ważną rolę, zwłaszcza w przypadku małych i średnich firm. Należy jednak zauważyć, że droższe systemy klimatyzacyjne często mają lepszą wydajność energetyczną, a tym samym mniejsze zużycie energii. To z kolei prowadzi do znacznych oszczędności kosztów eksploatacji w porównaniu z tańszymi systemami klimatyzacyjnymi, a dodatkowe koszty amortyzują się po pewnym czasie.

klima

Serwis klimatyzacji dla centrum danych

W Klivatec z przyjemnością doradzimy przy wyborze odpowiedniej jednostki klimatyzacyjnej do serwerowni, pomieszczenia technicznego lub centrum danych. Dzięki naszemu wieloletniemu doświadczeniu w dziedzinie klimatyzacji i techniki chłodniczej nasi specjaliści mogą odpowiedzieć na wszystkie Twoje pytania. Nie ma znaczenia, czy chcesz kupić nowy klimatyzator, czy masz pytania dotyczące istniejącego już urządzenia.

Pomożemy Ci w planowaniu, ale również w instalacji Twojego systemu klimatyzacji w pomieszczeniach IT. Podczas konsultacji ustosunkujemy się do Państwa indywidualnych życzeń oraz pomysłów i wspólnie znajdujemy idealne rozwiązanie do chłodzenia serwerowni.

Ponieważ konserwacja i naprawa już zainstalowanych systemów klimatyzacji jest niezbędna, tutaj również możesz na nas liczyć. Dbamy o to, aby funkcjonalność Twojego centrum danych była gwarantowana o każdej porze roku.

Zapraszamy do kontaktu przez formularz kontaktowy lub telefonicznie.

klima

(32) 630 40 01 Pon - Pt 9:00-17:00

Prośba o kontakt
W czym możemy Ci pomóc?

Skorzystaj z naszej prośby o telefon zwrotny, a nasz ekspert oddzwoni do Ciebie w wybranym przez Ciebie terminie.

  * Wymagane pola

  Dziękujemy bardzo! Twoje dane zostały pomyślnie przesłane

  Wkrótce skontaktujemy się z Państwem.

  Wyślij wiadomość
  W czym możemy Ci pomóc?

  Wyślij do nas wiadomość, a nasz ekspert skontaktuje się z Tobą.

   * Wymagane pola

   Dziękujemy bardzo! Twoje dane zostały pomyślnie przesłane

   Wkrótce skontaktujemy się z Państwem.

   Zapisz się do naszego newslettera
   W czym możemy Ci pomóc?

   Otrzymuj informacje i aktualizacje dotyczące naszej oferty