Klimatyzacja w placówkach medycznych

Systemy chłodnicze i klimatyzacyjne dla gabinetów lekarskich i szpitali

Kontakt Zobacz więcej

Serwis klimatyzacji w placówkach opiekuńczych

Placówki opiekuńcze, takie jak gabinety lekarskie, szpitale, domy opieki i domy spokojnej starości stale mają kontakt z wirusami i bakteriami. To dlatego tak ważne jest, by takie osoby szczególnie chronić przed rozprzestrzenianiem się chorób. 

Ciepło jest czynnikiem ryzyka. Może prowadzić do odwodnienia, braku snu i problemów sercowo-naczyniowych, dlatego zalecamy stosowanie klimatyzacji i systemów filtrujących w placówkach opiekuńczych. Mogą one filtrować powietrze i dodatkowo chłodzić pomieszczenia latem. To nie tylko ochrona dla Twoich pacjentów lub mieszkańców, ale także lepsza atmosfera pracy dla Twoich współpracowników. Wiele klimatyzatorów ma aktualnie funkcje grzewcze, dzięki czemu mogą pracować także zimą.

Dlaczego odpowiednia temperatura jest ważna w placówkach opiekuńczych?

Zmiana klimatu jest realna i staje się coraz bardziej zauważalna. Lata stają się coraz gorętsze, a zimy krótsze. Ekstremalne zjawiska pogodowe również w Polsce nie są już rzadkością. Długotrwałe ulewne deszcze prowadzące do powodzi, burze czy fale upałów to coraz częściej spotykane anomalia. 

Fale upałów stanowią coraz większe zagrożenie dla zdrowia ludności. Pomieszczenia w gabinetach lekarskich, szpitalach i innych placówkach opieki latem stają się coraz gorętsze. Skutkiem tego jest brak snu i choroby układu krążenia. Pacjenci, którzy już na nie cierpią, nie mając zapewnionej odpowiedniej atmosfery dłużej przechodzą przez okres rekonwalescencji. 

Tym bardziej ważne jest, aby pomieszczenia opiekuńcze były klimatyzowane i miały komfortową temperaturę. Instalacja systemu klimatyzacji jest niemal nieunikniona, gdyż dzięki niej ograniczamy występowanie chorób związanych z upałem i klimatem. Dlatego zalecamy doposażenie Państwa gabinetu lub placówki opiekuńczej w system klimatyzacji. Istnieją różne typy klimatyzatorów, które można zainstalować w zależności od celu i okoliczności.

 • Klimatyzatory przenośne
 • Klimatyzatory split
 • Klimatyzatory multi-split

Bezpłatna wycena i doradztwo

Gdzie montaż klimatyzacji ma największy sens?

Praktyki lekarskie i szpitale:

W gabinetach lekarskich i szpitalach powietrze powinno być filtrowane w kilku miejscach jednocześnie. W recepcji, stojąc w długich kolejkach, chorzy są narażeni na dodatkowe rozprzestrzenianie się bakterii. W tej sytuacji istotne jest zapobieganie rozprzestrzenianiu się chorób, co jest możliwe dzięki systemowi klimatyzacji, którym można filtrować powietrze.

To samo dotyczy poczekalni. W zależności od tego, jak zajęty jest lekarz, pacjenci pozostają razem przez dłuższy czas. Chociaż w poczekalni ważne jest, aby chronić pacjentów przed zarazkami, czynnik dobrego samopoczucia również odgrywa kluczową rolę. Nikt nie lubi długo czekać, dlatego istotne jest to, by zadbać również o komfort pacjentów. Oznacza to, że temperatura w pomieszczeniu powinna być regulowana tak, aby w poczekalni nie było ani za zimno, ani za ciepło. Dzięki temu czas oczekiwania na wizytę stanie się choć odrobinę przyjemniejszy. 

Również na salach operacyjnych wszystkie elementy powinny być sterylne. Oznacza to, że pacjent nie może być narażony na inne choroby podczas operacji. Dlatego właśnie system filtrów jest w tym przypadku absolutnie niezbędny.

klima

Ważna jest również temperatura w sali operacyjne, ponieważ niektóre zabiegi mogą trwać nawet kilka godzin. Lekarze i asystenci powinni móc wykonywać swoją pracę w jak najlepszych warunkach. Nie byłoby to możliwe, gdyby temperatura nie była odpowiednia.

Ważne jest również, aby sale na oddziałach szpitalnych były klimatyzowane. To właśnie w nich pacjenci spędzają większość czasu potrzebnego na wyzdrowienie. Klimatyzatory pozwalają cieszyć się wysoką jakością powietrza oraz komfortem w upalne dni.

Domy opieki i domy starców:

Osoby wymagające opieki i osoby starsze są szczególnie podatne na choroby. Zagrożenie dla zdrowia dla tej grupy ludzi jest zwykle wyższe niż dla osób młodszych lub sprawniejszych. Dlatego ochrona przed patogenami i złym powietrzem w pomieszczeniu ma kluczowe znaczenie.

Dlatego zalecamy montaż klimatyzatorów zarówno w sypialniach, jak i w częściach wspólnych. Zapewniają wysoką jakość powietrza oraz minimalizują ryzyko przeciągów, napięć oraz rozprzestrzeniających się bakterii. 

klima

Co należy wziąć pod uwagę przy zakupie klimatyzatora?

Przede wszystkim musimy wiedzieć, gdzie chcemy zamontować klimatyzację. Na przykład klimatyzacja w dużych poczekalniach szpitalnych wymaga większej mocy chłodniczej niż klimatyzacja w gabinecie stomatologicznym. Dentysta jest również mniej narażony na choroby zakaźne. Być może dlatego w tym akurat przypadku system chłodniczy mógłby być ważniejszy niż filtracja.

Kupując klimatyzator zwróć uwagę na następujące aspekty:

 • Łatwość użytkowania
 • Koszt urządzenia oraz koszty użytkowania
 • Wydajność chłodniczą
 • Efektywność energetyczną/zużycie energii
 • Indywidualny projekt
klima

Klivatec – Twój partner w zakresie wyboru oraz montażu klimatyzacji w placówkach opiekuńczych

Dzięki Klivatec zyskujesz niezawodnego partnera z wieloletnim doświadczeniem w dziedzinie techniki chłodniczej i klimatyzacyjnej. Chętnie doradzimy i pomożemy w planowaniu i zakupie systemów klimatyzacyjnych. Nie ma znaczenia, czy chcesz zmodernizować system klimatyzacji lub system filtrów, czy też chcesz zainstalować klimatyzatory podczas budowy nowego zakładu opieki – znajdziemy dla Ciebie idealne rozwiązanie! Nasze porady są udzielane wyłącznie przez ekspertów. Klivatec sprawdza również, czy kwalifikujesz się do państwowych dotacji.

Jeśli zdecydowałeś się na jeden lub więcej klimatyzatorów pomożemy Ci w jego instalacji i montażu. W ten sposób możesz jeszcze szybciej i bezpieczniej uruchomić cały system.

Masz już działający klimatyzator? Nasi eksperci mogą zająć się konserwacją i naprawami, aby zapewnić ciągłą funkcjonalność i bezpieczeństwo.

Prosimy o kontakt poprzez formularz kontaktowy lub telefonicznie.

(32) 630 40 01 Pon - Pt 9:00-17:00

Prośba o kontakt
W czym możemy Ci pomóc?

Skorzystaj z naszej prośby o telefon zwrotny, a nasz ekspert oddzwoni do Ciebie w wybranym przez Ciebie terminie.

  * Wymagane pola

  Dziękujemy bardzo! Twoje dane zostały pomyślnie przesłane

  Wkrótce skontaktujemy się z Państwem.

  Wyślij wiadomość
  W czym możemy Ci pomóc?

  Wyślij do nas wiadomość, a nasz ekspert skontaktuje się z Tobą.

   * Wymagane pola

   Dziękujemy bardzo! Twoje dane zostały pomyślnie przesłane

   Wkrótce skontaktujemy się z Państwem.

   Zapisz się do naszego newslettera
   W czym możemy Ci pomóc?

   Otrzymuj informacje i aktualizacje dotyczące naszej oferty