Przemysł

Systemy chłodnicze i klimatyzacyjne dla przemysłu

Kontakt Dowiedz się więcej

Serwis klimatyzacyjny w przemyśle

W wielu różnych sektorach przemysłu technologia klimatyzacji i chłodnictwa w postaci systemów klimatyzacyjnych lub przemysłowych systemów chłodniczych ma zasadnicze znaczenie. Układy chłodnicze są wykorzystywane do podtrzymywania procesów i odprowadzania dużych ilości ciepła. Ponadto w niektórych gałęziach przemysłu wymagana jest pewna wilgotność, aby nie uszkodzić procesu produkcyjnego lub produktu. Planowanie systemów klimatyzacyjnych w przemyśle jest odpowiednio ważne i należy przeprowadzać ich regularną konserwację.  

Kiedy potrzebne jest chłodzenie przemysłowe?

Chłodzenie przemysłowe nie zawsze musi oznaczać tylko klimatyzowanie pomieszczenia lub hali. W przemyśle niezbędne jest również chłodzenie urządzeń przemysłowych. Te często duże maszyny wytwarzają ciepło, które musi być szybko odprowadzane, aby nie dopuścić do ich awarii.

Przemysłowe systemy chłodzenia są stosowane głównie w produkcji papieru i tektury, a także w przetwórstwie żywności, w przemyśle tworzyw sztucznych oraz w budowie maszyn. Systemy te są zazwyczaj projektowane indywidualnie dla danej produkcji.

Bezpłatna wycena i doradztwo

Które centrale wentylacyjne są odpowiednie do chłodzenia procesów przemysłowych?

Wielkość pomieszczenia i rodzaj klimatyzacji odgrywają tu istotną rolę. W mniejszych pomieszczeniach doskonale sprawdzają się systemy monoblokowe. Można je ustawić w dowolnym miejscu i redukować ciepło za pomocą przewodu odprowadzającego powietrze.

Ponieważ jednak w przemyśle częściej zachodzi konieczność klimatyzowania dużych pomieszczeń, system klimatyzacji typu split często ma więcej sensu. Ten typ przemysłowego systemu chłodzenia składa się z dwóch jednostek: jednostki zewnętrznej i jednostki wewnętrznej. Jednostka wewnętrzna zapewnia wiązanie ciepła za pomocą czynnika chłodniczego. Następnie jednostka zewnętrzna odprowadza ciepło na zewnątrz. Należy jednak zaznaczyć, że odległość między urządzeniami jest ograniczona ze względu na połączenie między jednostką zewnętrzną a wewnętrzną.

Innym przemysłowym systemem chłodzenia jest agregat chłodniczy. Ten przemysłowy system klimatyzacji składa się z obiegu wody chłodzącej. Stosuje się go do chłodzenia urządzeń przemysłowych, takich jak duże maszyny, przy jednoczesnym szybkim odprowadzaniu ciepła. Ciepło może być również rozpraszane na większą odległość. Innymi słowy, ten typ chłodzenia przemysłowego nie jest parownikiem bezpośrednim, jak ma to miejsce w przypadku innych urządzeń klimatyzacyjnych. Agregat chłodniczy wykorzystuje wodę jako naturalny czynnik chłodniczy do chłodzenia określonego procesu.

klima

Znani producenci chłodziarek przemysłowych

Z naszego wieloletniego doświadczenia wynika, że najlepsi producenci systemów klimatyzacyjnych zapewniają najlepsze chłodzenie procesów. Są one nie tylko niezawodne, ale często również wydajne. Do najbardziej znanych marek należą:

 • Colt
 • Daikin
 • ACR
 • Nośnik
 • Mitsubishi
 • MTA i wiele innych.

Służymy radą przy wyborze odpowiedniego producenta. Wybór producenta może być brany pod uwagę już na etapie planowania, aby określić, jakie chłodzenia przemysłowe mogą być zagwarantowane przez danego producenta i jakie koszty są zazwyczaj ponoszone.

klima

Zaplanuj z nami swój przemysłowy system chłodzenia!

Szczególnie w przypadku systemów klimatyzacji w przemyśle często wybierane są indywidualne rozwiązania. Ponieważ każde przedsiębiorstwo i jego wymagania różnią się od siebie, ważne jest, aby dobrze zaplanować proces chłodzenia za pomocą systemów klimatyzacji. Jako ekspert w dziedzinie techniki chłodniczej, Klivatec wspiera Państwa w planowaniu i konserwacji. Nasi eksperci mogą również pomóc w instalacji i montażu wybranego systemu chłodzenia.

Zachęcamy do kontaktu z nami za pośrednictwem formularza kontaktowego lub telefonicznie.

klima

(32) 630 40 01 Pon - Pt 9:00-17:00

Prośba o kontakt
W czym możemy Ci pomóc?

Skorzystaj z naszej prośby o telefon zwrotny, a nasz ekspert oddzwoni do Ciebie w wybranym przez Ciebie terminie.

  * Wymagane pola

  Dziękujemy bardzo! Twoje dane zostały pomyślnie przesłane

  Wkrótce skontaktujemy się z Państwem.

  Wyślij wiadomość
  W czym możemy Ci pomóc?

  Wyślij do nas wiadomość, a nasz ekspert skontaktuje się z Tobą.

   * Wymagane pola

   Dziękujemy bardzo! Twoje dane zostały pomyślnie przesłane

   Wkrótce skontaktujemy się z Państwem.

   Zapisz się do naszego newslettera
   W czym możemy Ci pomóc?

   Otrzymuj informacje i aktualizacje dotyczące naszej oferty