Sklepy

Chłodnictwo i klimatyzacja w handlu detalicznym

Kontakt Dowiedz się więcej

Usługi klimatyzacyjne dla handlu detalicznego

W handlu detalicznym temperatura odgrywa bardzo ważną rolę. Żywność, aby nie uległa zepsuciu, musi mieć zachowaną, określoną temperaturę pokojową, zarówno do przechowywania, jak i do jej prezentacji. Równocześnie ważne jest, aby klienci w handlu detalicznym artykułami niespożywczymi również czuli się komfortowo w sali sprzedaży i mieli możliwość zrobienia udanych zakupów. 

Doskonałym rozwiązaniem są urządzenia klimatyzacyjne, regały i szafy chłodnicze. Chronią one towary sprzedawane w supermarkecie przed zepsuciem i zapewniają dobre samopoczucie klientów podczas zakupów.

Przyjemna temperatura w sklepach

Temperatura wnętrza powinna być odpowiednia w momencie wejścia do sklepu. Dlatego warto stosować kurtynę powietrzną w drzwiach, aby uniknąć niepotrzebnych strat ciepła lub zimna. Dzięki temu powietrze z zewnątrz nie miesza się z powietrzem w sklepie. To z kolei sprawia, że można zaoszczędzić na kosztach eksploatacji.

W momencie, gdy klient znajduje się w Twoim sklepie, powietrze w pomieszczeniu powinno być świeże i przyjemne. W odpowiedzi na to proponujemy rozwiązania klimatyzacyjne, które filtrują, nawilżają i osuszają powietrze w pomieszczeniu. Dzięki zastosowaniu urządzeń klimatyzacyjnych można nie tylko utrzymać odpowiednią temperaturę powietrza w lokalu, ale także zadbać o jego czystość.

Klimatyzatory są również dobrym pomysłem w strefie kas, gdyż pracownicy powinni czuć się komfortowo podczas wykonywania  pracy. Zwiększa to ich motywację, komfort i poprawia atmosferę pracy w firmie.

Bezpłatna wycena i doradztwo

Systemy chłodnicze w handlu detalicznym żywnością

W supermarkecie można znaleźć szeroki wybór produktów spożywczych. Dotyczy to także łatwo psujących się produktów spożywczych, które jednocześnie powinny być estetycznie prezentowane. Jako przykład można podać owoce i warzywa. Zwykle przechowuje się je na półkach otwartych, jednak w celu zapewnienia im dłuższego okresu przydatności do spożycia muszą być przechowywane w lodówce.

W takim przypadku preferowanym wyborem są rozwiązania klimatyzacyjne, które zapewniają chłodzenie obszaru sprzedaży tych produktów i przedłużają ich świeżość.

Warto pamiętać o odpowiednich warunkach do przechowywania żywności w magazynie. Żywność powinna mieć zapewnioną określoną temperaturę. W zależności od wielkości sklepu, do kontrolowania temperatury sprawdzą się różne systemy klimatyzacyjne. Nasi eksperci z przyjemnością doradzą Ci, jakie rozwiązanie klimatyzacyjne będzie idealne dla Twojego magazynu.

klima

Chłodnictwo w handlu detalicznym artykułami niespożywczymi

W przeciwieństwie do handlu detalicznego artykułami spożywczymi, w sklepach z artykułami niespożywczymi najważniejszy jest komfort klienta, aby jak najdłużej zatrzymać go w sklepie. Jednym z czynników pozwalających na to jest zachowanie przyjemnej temperatury w pomieszczeniach. Jeśli temperatura jest komfortowa, klient zostaje dłużej i często kupuje więcej.

Sufitowe jednostki kasetonowe są zazwyczaj najlepszym wyborem. Są one wydajne i ukryte w suficie podwieszanym, dzięki czemu nie rzucają się w oczy. Ponadto kasety sufitowe są stosunkowo ciche i nie przeszkadzają w robieniu zakupów osobom odwiedzającym sklep.

klima

Nasze usługi w zakresie klimatyzacji

Klivatec oferuje kompleksowe usługi w dziedzinie techniki chłodniczej i chłodnictwa. Mamy wieloletnie doświadczenie w branży klimatyzacyjnej. Nasze usługi i rozwiązania obejmują:

 • Konsultacje
 • Planowanie
 • Montaż i instalacja
 • Konserwacja i serwisowanie

Klivatec oferuje również możliwość przeprowadzenia przez naszych ekspertów zdalnej diagnostyki systemów chłodniczych, a zwłaszcza klimatyzacyjnych. Dlatego nie wahaj się skontaktować z nami, jeśli masz problemy z już zainstalowaną technologią klimatyzacji.

Ponieważ w sektorze komercyjnym bardzo ważne są indywidualne rozwiązania, Klivatec oferuje możliwość stworzenia dla Państwa specjalnych rozwiązań i indywidualnych projektów.

Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące klimatyzacji i techniki chłodniczej, skontaktuj się z nami za pomocą formularza kontaktowego lub telefonicznie.

klima

(32) 630 40 01 Pon - Pt 9:00-17:00

Prośba o kontakt
W czym możemy Ci pomóc?

Skorzystaj z naszej prośby o telefon zwrotny, a nasz ekspert oddzwoni do Ciebie w wybranym przez Ciebie terminie.

  * Wymagane pola

  Dziękujemy bardzo! Twoje dane zostały pomyślnie przesłane

  Wkrótce skontaktujemy się z Państwem.

  Wyślij wiadomość
  W czym możemy Ci pomóc?

  Wyślij do nas wiadomość, a nasz ekspert skontaktuje się z Tobą.

   * Wymagane pola

   Dziękujemy bardzo! Twoje dane zostały pomyślnie przesłane

   Wkrótce skontaktujemy się z Państwem.

   Zapisz się do naszego newslettera
   W czym możemy Ci pomóc?

   Otrzymuj informacje i aktualizacje dotyczące naszej oferty