Klimatyzacja w placówkach oświatowych takich jak szkoły, przedszkola czy żłobki

Instalacje klimatyzacyjne i chłodnicze w szkołach i przedszkolach

Kontakt Zobacz więcej

Optymalna temperatura w szkołach i przedszkolach

Każdy, kto kiedykolwiek uczęszczał do przedszkola, szkoły, a nawet uniwersytetu, prawdopodobnie wie, jak wygląda nagrzane pomieszczenie latem. Upał jest zwykle trudny do zniesienia i utrudnia koncentrację. Niestety nawet latem muszą odbywać się zajęcia w różnych instytucjach państwowych, dlatego należy stworzyć alternatywny środek, aby móc zagwarantować komfortowe lekcje.

Jednym z rozwiązań jest klimatyzacja. Nawet przy wysokich temperaturach zewnętrznych panuje przyjemny klimat w pomieszczeniu. Świeże powietrze zapewnia jasne myśli i długotrwałą koncentrację dzieciom, uczniom, studentom i nauczycielom.

Klimatyzacja jest również niezwykle ważna w przedszkolach, aby dzieci nie były narażone na długotrwałe upały. Należy zauważyć, że zabawa, nauka, spanie i jedzenie mogą wymagać różnych temperatur w pomieszczeniu, dlatego to na te aspekty powinniśmy zwracać uwagę wybierając idealne urządzenie. Pozwól nam doradzić, który klimatyzator najlepiej nadaje się do Twoich celów.

Rozwiązania klimatyzacyjne dla przedszkoli i szkół

W przedszkolach i szkołach ważny jest nie tylko aspekt temperatury w pomieszczeniu, ale ważną rolę odgrywa również sama czystość powietrza – wolna od wirusów i bakterii. W tym celu warto zwrócić uwagę na pokojowe oczyszczacze powietrza wyposażone w filtry. Dzięki nim dzieci w przedszkolach i salach lekcyjnych mogą oddychać zawsze czystym i świeżym powietrzem. 

Dzięki odpowiedniemu systemowi klimatyzacji temperatura w klasach, salach gimnastycznych, halach sportowych, a także w przedszkolach jest zawsze optymalnie regulowana. To nie tylko zwiększa koncentrację, ale także zapewnia przyjemne środowisko do nauki. Najnowsze klimatyzatory są bardzo ciche i mogą zarówno chłodzić, jak i ogrzewać. W związku z tym mogą być używane przez cały rok jako klimatyzacja lub ogrzewanie w celu uzyskania idealnej temperatury w pomieszczeniu lub budynku.

Szczególnie nadają się do tego klimatyzatory typu split i multi-split. Składają się z jednostki zewnętrznej i jednostki wewnętrznej. Sufitowe jednostki kasetonowe są odpowiednie jako jednostki wewnętrzne w budynkach szkolnych i na uniwersytecie – można je schować w suficie podwieszanym. Ponadto są bardzo wydajne, ciche i nie przeszkadzają.

Bezpłatna wycena i doradztwo

Serwis klimatyzacji dla placówek edukacyjnych

Finansowanie państwowe:

Od 2021 r. rząd federalny promuje instalację systemów świeżej klimatyzacji w szkołach i przedszkolach. Ministerstwo Gospodarki pokrywa do 80% kosztów. Powinno to służyć powstrzymaniu pandemii, chociaż petycje były składane już wcześniej. Poszkodowani zgłaszali, że w niektórych pokojach i budynkach szkolnych było tak gorąco, że niektórzy uczniowie mieli problemy z układem krążenia. Można temu teraz przeciwdziałać przy pomocy środków finansowych, dlatego sprawdź, w jakim stopniu dofinansowanie dotyczy również Ciebie.

klima

Nasze usługi klimatyzacyjne

Chcesz zainstalować najnowszą technologię klimatyzacji w swoim budynku edukacyjnym? Dzięki Klivatec możesz mieć idealnego partnera. Nie tylko doradzamy, ale także pomagamy w planowaniu i instalacji/montażu. Jesteśmy w stanie zapewnić indywidualne rozwiązania w świetnym designie.

Jeżeli zainstalowałeś już klimatyzator, jesteśmy do Twojej dyspozycji w zakresie konserwacji i napraw.

Możesz skontaktować się z nami bezpłatnie za pośrednictwem formularza kontaktowego lub telefonicznie.

klima

(32) 630 40 01 Pon - Pt 9:00-17:00

Prośba o kontakt
W czym możemy Ci pomóc?

Skorzystaj z naszej prośby o telefon zwrotny, a nasz ekspert oddzwoni do Ciebie w wybranym przez Ciebie terminie.

  * Wymagane pola

  Dziękujemy bardzo! Twoje dane zostały pomyślnie przesłane

  Wkrótce skontaktujemy się z Państwem.

  Wyślij wiadomość
  W czym możemy Ci pomóc?

  Wyślij do nas wiadomość, a nasz ekspert skontaktuje się z Tobą.

   * Wymagane pola

   Dziękujemy bardzo! Twoje dane zostały pomyślnie przesłane

   Wkrótce skontaktujemy się z Państwem.

   Zapisz się do naszego newslettera
   W czym możemy Ci pomóc?

   Otrzymuj informacje i aktualizacje dotyczące naszej oferty