Klimatyzator z funkcją grzania

Czy klimatyzator z funkcją grzania sprawdzi się w Twoich pomieszczeniach?

Klimatyzacja to urządzenie, o którym myślimy głównie latem, z trudem znosząc gorące temperatury na zewnątrz. Czy istnieje jednak jedno funkcjonalne narzędzie grzejące i chłodzące, które działa przez cały rok? Oczywiście! Mowa tu klimatyzatorze z funkcją grzania, który można wykorzystać również w okresie jesienno-zimowym. Klimatyzator z funkcją grzania może być dobrym wyborem w pomieszczeniach, w których potrzebna jest regulacja temperatury nie tylko latem, ale także zimą.

Takie klimatyzatory nie tylko ochładzają powietrze w gorące dni, ale także potrafią dostarczać ciepłe powietrze w chłodniejsze dni. Urządzenie wygląda bardzo estetycznie i jest naprawdę łatwe w obsłudze. Zmiana pracy takiego urządzenia nigdy nie była prostsza. Potrzebny jest jedynie jeden przycisk na klimatyzacji, który odwróci system i zamiast chłodzenia, włączy tryb grzania pomieszczeń.

Spis treści

Jaki rodzaj klimatyzatora wybrać?

Przy wyborze klimatyzatora z funkcją grzania należy zastanowić się przede wszystkim, do jakiego typu pomieszczeń ma się on sprawdzić. Ważne jest czy będzie on jednym źródłem ciepła, czy jedynie dodatkową opcją do innych systemów grzewczych. Informacja o metrażu pomieszczenia pomaga w wyborze mocy klimatyzatora. W zależności od wielkości można wybierać w klimatyzatorach o mocy między innymi 5kw, 7kw i innych.

Klimatyzator multi splitSprawdzi się w lokalach o większej powierzchni. To urządzenie pozwala na podłączenie dużej ilości klimatyzatorów i ocieplanie kilku pokoi w tym samym czasie. Istnieje opcja podłączenia do wielu jednostek wewnętrznych nawet 1 jednostki zewnętrznej. Co na tym zyskujemy? Przede wszystkim mniejsze zużycie energii i możliwość lepszego wykorzystania przestrzeni, bez zbędnego marnowania miejsca. Montaż takiego klimatyzatora jest łatwy, tak samo, jak jego serwisowanie i ewentualna wymiana. Wykorzystywana jest tutaj technologia inventer, co przekłada się na możliwość dowolnego ustawienia preferowanej temperatury w pomieszczeniach. Zdalne sterowanie ułatwia posługiwanie się klimatyzatorem multisplit i sprawia, że w każdym pomieszczeniu może być ustawiona inna temperatura.  
Klimatyzator z funkcją grzania przenośnyKlimatyzator przenośny z funkcją ogrzewania może odwrócić układ chłodzenia i zamiast chłodzić, ogrzewać ciepłym powietrzem. Klimatyzator przenośny idealnie sprawi się w mniejszych lokalach. Może być używany jako główne źródło ogrzewania mieszkania, kawalerki lub jako aparatura pomagającą w dogrzaniu domu, lub większego mieszkania.  
Klimatyzator z funkcją grzania ścienny To idealne rozwiązanie do użytku w domach jednorodzinnych lub mieszkaniach. Klimatyzatory ścienne z technologią inventer oprócz posiadania funkcji grzania i chłodzenia, sprawdzą się doskonale jako urządzenia walczące z zanieczyszczeniami powietrza i redukujące nadmierną wilgoć. Kurz, roztocza i nieprzyjemne zapachy już więcej nie będą problemem w Twoim domu.
LG-Klimatyzator-Kasetonowy-Aranżacja-pomieszczenia

Czy korzystanie z systemu klimatyzatorów z funkcją grzania jest opłacalne?

Korzystanie z systemu klimatyzatorów z funkcją grzania może być opłacalne, ale zależy to od wielu czynników, takich jak wielkość pomieszczenia, ilość czasu, przez jaki klimatyzator jest używany, koszty energii i klimatyczne warunki regionu. Koszt instalacji klimatyzatora z funkcją grzania zwykle jest wyższy niż koszt zakupu i instalacji tradycyjnego systemu grzewczego, jednak klimatyzatory te zużywają mniej energii elektrycznej niż tradycyjne piece, co może prowadzić do oszczędności w dłuższej perspektywie. Urządzenia cechuje przede wszystkim duża wydajność, co przekłada się na niższe opłaty ogrzewania pomieszczeń.

Przy dokonywaniu orientacyjnych obliczeń należy zwrócić uwagę na kilka kwestii. Przede wszystkim, jaki będzie czas użytkowania, położenie pomieszczenia oraz parametry klimatyzatora, takie jak moc grzewcza, współczynnik COP i pobór mocy. Najmniejszą ilość energii zużywać będą klimatyzatory klasy A. Zakładając, że średnia cena prądu z początku 2023 roku to 0,85 zł za 1 kWh, to godzina pracy klimatyzatora będzie wynosić w granicach 96 gr. Przy wyborze klimatyzatora bardzo ważne jest zwrócenie uwagi na jego moc. Zakłada się, że na każde 10 m2 powierzchni 1 kW będzie wystarczające. Dlatego analogicznie klimatyzator z funkcją grzania 5 kw dobrze sprawdzi się w pomieszczeniach o wielkości około 50 m2, a ten o mocy 7kw w lokalach o powierzchni 70 m2. Więcej o opłacalności ogrzewania klimatyzacją przeczytasz tutaj.

Aranżacja-Pokoju-Daikin-Comfora

Ogrzewanie i klimatyzacja w jednym urządzeniu

Taki klimatyzator to świetna inwestycja, która bardzo szybko się zwróci. Dzięki niewielkiemu zużyciu energii, koszty ogrzewania spadają aż o 50-60% w stosunku do grzejników elektrycznych. Klimatyzatory z funkcją grzania oferują wiele zalet, takich jak regulacja temperatury, kontrola wilgotności powietrza, oczyszczanie powietrza, tryb nocny i wiele innych, co może przyczynić się do zwiększenia komfortu użytkowania. Używanie klimatyzatorów z funkcją grzania jest bardzo bezpieczne, ponieważ takie urządzenia nie mają bezpośredniego źródła zapłonu i nie grożą pożarem. Klimatyzator z funkcją grzania jest w stanie w kilka minut ogrzać pomieszczenie, nawet gdy nie ma Cię w domu, dzięki możliwości programowania godzin pracy w urządzeniu. To ekologiczne i ekonomiczne rozwiązanie do Twojego domu, na które możesz postawić w każdej chwili. To także wygodna opcja dla tych, którzy szukają prostego i skutecznego sposobu na regulację temperatury w swoim domu lub biurze przez cały rok. 

Wybierz nasze usługi

Skontaktuj się z nami i postaw na system klimatyzacji w Twoim budynku już teraz. Instalujemy systemy klimatyzacyjne w biurach, szkołach, szpitalach, centrach handlowych, domach jednorodzinnych, mieszkaniach i innych obiektach. Zadzwoń do nas lub skorzystaj z naszego formularza kontaktowego i umów się na wstępną konsultację, by móc zainstalować idealne urządzenie w Twoim domu. Sprawdź także artykuł przedstawiający szczegółowo nasze usługi.  

Źródła:

https://muratordom.pl/instalacje/wentylacja-i-klimatyzacja/klimatyzator-z-funkcja-grzania-jak-wykorzystac-klimatyzator-do-ogrzewania-domu-aa-etFz-exZT-iECi.html

(32) 630 40 01 Pon - Pt 9:00-17:00

Prośba o kontakt
W czym możemy Ci pomóc?

Skorzystaj z naszej prośby o telefon zwrotny, a nasz ekspert oddzwoni do Ciebie w wybranym przez Ciebie terminie.

  * Wymagane pola

  Dziękujemy bardzo! Twoje dane zostały pomyślnie przesłane

  Wkrótce skontaktujemy się z Państwem.

  Wyślij wiadomość
  W czym możemy Ci pomóc?

  Wyślij do nas wiadomość, a nasz ekspert skontaktuje się z Tobą.

   * Wymagane pola

   Dziękujemy bardzo! Twoje dane zostały pomyślnie przesłane

   Wkrótce skontaktujemy się z Państwem.

   Zapisz się do naszego newslettera
   W czym możemy Ci pomóc?

   Otrzymuj informacje i aktualizacje dotyczące naszej oferty