Serwis pomp ciepła Starogard Gdański
dla klientów indywidualnych i biznesowych

Myślisz czy zamontować pompy ciepła Starogard Gdański w domu lub firmie? Klivatec to najlepszy wybór dla Ciebie. Zapewniamy w pełni kompleksowe usługi - dbamy nie tylko o montaż Twojej pompy ciepła, ale też udzielamy wszelkich niezbędnych informacji oraz zapewniamy regularny serwis pomp ciepła Starogard Gdański.

KONTAKT SKONTAKTUJ SIĘ TERAZ

Serwis pomp ciepła Starogard Gdański

Jesteśmy wykwalifikowanym i w pełni profesjonalnym zespołem specjalistów, którzy przeprowadzają serwis pomp ciepła Starogard Gdański oraz montaż pomp ciepła w całej Polsce oraz za granicą. Otrzymasz od nas najwyżej jakości usługi oraz certyfikowany serwis pomp ciepła Starogard Gdański. Jesteśmy do dyspozycji naszych klientów nawet po zakończeniu okresu gwarancji. Korzystając z naszych bezpłatnych konsultacji dowiesz się jakie urządzenie jest najlepsze dla Ciebie. 

Kolonia

Czym jest pompa ciepła?

Pompy ciepła Starogard Gdański

Pompy ciepła Starogard Gdański korzystają z odnawialnych źródeł energii, dlatego jest to przede wszystkim ekologiczne rozwiązanie grzewcze. Pompy ciepła Starogard Gdański mają bardzo dobre parametry energetyczne, dzięki czemu zapewniają niskie koszty eksploatacji, ogromną wydajność oraz redukcję emisji CO2. W dodatku jest to niewielkie urządzenie, na które nie musimy gospodarować osobnego pomieszczenia. Dzięki temu, że pompy ciepła Starogard Gdański  korzystają z naturalnych zasobów nie musimy mierzyć się z deficytem oraz trudnością zdobycia paliw kopalnianych. 

Na jaki rodzaj pompy ciepła Starogard Gdański warto się zdecydować?

Rodzajów pompy ciepła Starogard Gdański mamy kilka i to od naszych preferencji zależy na jakie urządzenie się zdecydujemy. Istotną kwestią jest również dostępność zasobów naturalnych (jak na przykład zbiornik wodny) w obrębie naszego domu. W szczególności polecamy montaż pompy ciepła Starogard Gdański, gdy dopiero budujemy nasz dom, gdyż instalacja wymaga dużych zmian. 

 

 • Pompa powietrze-woda – zapewnia ogrzewania za pomocą wody. Woda jest ogrzewana poprzez oddziaływanie temperatury z zewnątrz, dlatego urządzenie praktycznie nie generuje kosztów zużycia.  
 • Pompa woda-powietrze – chociaż nazwa brzmi niemal identycznie, to działanie tego urządzenia nieco różni się od poprzednika. Tutaj ciepło generuje parownik oraz wentylator, dostarczając ciepła do obiegu wody. 
 • Pompa powietrze-powietrze – ogrzewanie odbywa się za pomocą wentylatora, który podgrzewa powietrze w pomieszczeniu. pompa ma wentylator, który grzeje i przenosi powietrze atmosferyczne.
 • Pompa woda-woda – praca tej pompy ciepła polega na pobieraniu wody poborowej oraz dostarczaniu jej do studni zrzutowej. Właśnie to sprawia, że całe ciepło przenoszone jest do dowolnego źródła ciepła, czyli wody. 
 • Pompa gruntowa – najdroższy, ale najbardziej wydajny system. Ogrzewa nasz dom za pomocą wodociągów podziemnych. 

 

Na naszej stronie Internetowej znajdą Państwo szczegółowy opis każdego urządzenia, a w razie jakichkolwiek pytań zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami. 

 

PRZEJDŹ DO INTERNETOWEGO PLANERA


Serwis pomp ciepła Starogard Gdański – od projektu aż po montaż

Przegląd pomp ciepła przez certyfikowany serwis pomp ciepła Starogard Gdański to jeden z warunków utrzymania gwarancji, która standardowo wynosi 2 lata, jednak coraz więcej producentów wydłuża jej czas trwania. Pierwszy przegląd powinien odbyć się po pierwszym roku eksploatacji systemu, natomiast kolejny rok później. Pompy ciepła Starogard Gdański to urządzenia, które korzystają z odnawialnych źródeł energii, dlatego tak ważne jest regularne sprawdzanie sprawności systemu. Zarówno podłączenie, jak i pierwsze uruchomienie powinno odbyć się przy udziela technika, który ma odpowiednie uprawniania do tego typu prac. Wymagane są certyfikaty oraz posiadanie uprawnień f-gazowych, które ma nasz serwis pomp ciepła Starogard Gdański

Wiemy, że koszt zakupu pompy ciepła Starogard Gdański nie jest niski, jednak to opłacalna inwestycja, która zwraca się maksymalnie po kilku latach..

klima

Jak wygląda serwis pomp ciepła Starogard Gdański?

Serwis pomp ciepła Starogard Gdański to podstawa, by urządzenie działało w pełni sprawnie i energooszczędnie. Praca z czynnikiem chłodniczym musi być wykonywana przez osoby, które posiadają uprawnienia f-gazowe, gdyż jakakolwiek nieszczelność może się przyczynić do ubytku czynnika, co w konsekwencji może doprowadzić do szkód środowiskowych i stanowić zagrożenie dla naszego zdrowia. Najlepiej jeśli będziemy korzystać z usług tej samej firmy, która wykonywała montaż naszej klimatyzacji. 

 

klima

CZY JESTEŚ GOTOWY, ABY NADAĆ SWOJEMU DOMOWI LEPSZĄ TEMPERATURĘ?

Miejsca, w których montujemy pompy ciepła w Starogardzie Gdańskim:

klima

Co sprawdzamy w czasie serwisu pomp ciepła?

 

 • zapisane alarmy, 
 • stan pracy urządzenia, 
 • podłączenia elektryczne, 
 • mocowanie elementów (takich jak połączenia śrubowe kabli elektrycznych), 
 • szczelność obiegu chłodniczego, 
 • uszkodzenia kabli, 
 • zawartość środka służącego do ochrony przed zamrożeniem, 
 • zawory bezpieczeństwa, 
 • ustawienia sterownika urządzenia, 
 • ciśnienie w naczyniu wzbiorczym, 
 • ciśnienie napełnienia instalacji grzewczej, 
 • stan anody antykorozyjnej w zasobniku c.w.u.,

 

Dla każdej pompy ciepła możemy wyróżnić 4 podstawowe czynności, które zawsze wykonujemy:

 

 • kontrolowanie układu dolnego źródła ciepła, 
 • kontrola górnego układu pompy ciepła, 
 • kontrola obiegu chłodniczego, 
 • kontrola automatyki i mechaniki systemu. 

Dofinansowanie pompy ciepła Starogard Gdański

Nowy program Ministerstwa Klimatu i Środowiska oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środków i Gospodarki Wodnej, zapewnia dofinansowanie zakupu oraz instalacji pompy ciepła Starogard Gdański. Dotacje są skierowane dla tych osób, które z jakichś względów nie mogą skorzystać z programu Czyste powietrze oraz Moje ciepło. Jeśli masz wątpliwości, która dotacja jest skierowana dla Ciebie, to nasi konsultanci ds. klimatyzacji w Starogardzie Gdańskim, chętnie pomogą Ci rozwiązać tę kwestię. 

klimaanlagen

Ile kosztuje serwis pomp ciepła Starogard Gdański?

 

Koszt za serwis pomp ciepła Starogard Gdański jest uzależniony od rodzaju wykonanych prac. Zwykle całość nie przekracza 400 – 600 zł, a przy bardziej rozbudowanych pracach może wynieść nawet 1000 zł. Nie polecamy wykonywać serwisu ani montażu na własną rękę, gdyż może się to zakończyć utratą gwarancji oraz nieprawidłowo działającym systemem. Każdy przegląd kończy się wpisem do karty gwarancyjnej oraz wypełnieniem protokołu w formie papierowej oraz elektronicznej. 

klimaanlagen

Jakie korzyści płyną z serwisu pomp ciepła Starogard Gdański?

 • zapewnienie komfortu i bezpieczeństwa, 
 • zwiększenie żywotności urządzenia, 
 • wysoka wydajność, 
 • doskonałą temperaturę, 
 • zmniejszenie kosztów zużycia energii, 
 • zwiększenie żywotności urządzenia.
rysunek klima

Naprawa pompy ciepła Starogard Gdański

Nowoczesne pompy ciepła Starogard Gdański rzadko ulegają awarii, szczególnie jeśli poddajemy je regularnej konserwacji. Jeśli jednak jakaś usterka, by wystąpiła warto skontaktować się z naszym serwisem klimatyzacji. Nasz zespół specjalistów ds. pomp ciepła w Starogardzie Gdańskim udzieli pomocy najszybciej jak jest to możliwe. 

SKORZYSTAJ Z NASZYCH USŁUG JUŻ DZIŚ

Już dzisiaj skorzystaj z naszej bezpłatnej konsultacji, a nasz zespół profesjonalistów odpowie na wszystkie nurtujące pytania. Klivatec to najlepszy wybór przy zakupie i montażu pomp ciepła w Starogardzie Gdańskim. 

Sprawdz Naszą ofertę

(32) 630 40 01 Pon - Pt 9:00-17:00

Prośba o kontakt
W czym możemy Ci pomóc?

Skorzystaj z naszej prośby o telefon zwrotny, a nasz ekspert oddzwoni do Ciebie w wybranym przez Ciebie terminie.

  * Wymagane pola

  Dziękujemy bardzo! Twoje dane zostały pomyślnie przesłane

  Wkrótce skontaktujemy się z Państwem.

  Wyślij wiadomość
  W czym możemy Ci pomóc?

  Wyślij do nas wiadomość, a nasz ekspert skontaktuje się z Tobą.

   * Wymagane pola

   Dziękujemy bardzo! Twoje dane zostały pomyślnie przesłane

   Wkrótce skontaktujemy się z Państwem.

   Zapisz się do naszego newslettera
   W czym możemy Ci pomóc?

   Otrzymuj informacje i aktualizacje dotyczące naszej oferty