Modernizacja klimatyzacji – u nas to możliwe

Modernizacja klimatyzacji – dlaczego warto się nad nią zastanowić

Źle funkcjonujące systemy klimatyzacji, to coraz częstszy problem w przypadku starszych systemów. Dotyczy to nie tylko budynków zabytkowych, ale również mieszkań, w których klimatyzacja została zainstalowana wiele lat temu. Pamiętajmy, że praca klimatyzacji polega na pobieraniu ciepłego powietrza z zewnątrz oraz oddanie go już schłodzonego do pomieszczenia. Nieprawidłowo działający system, który nie jest tak wydajny, może powodować, że wydmuchiwane powietrze będzie przepełnione grzybami, bakteriami, czy pleśnią. Ponadto znacząco wzrosną ceny rachunków, dlatego warto skonsultować się, czy w przypadku naszego systemu istnieje możliwość jego unowocześnienia.

Spis treści:
Naprawa-Klimatyzacji

Wprowadzenie do modernizacji klimatyzacji: Dlaczego warto zainwestować w nowoczesne rozwiązania?

Zanieczyszczone powietrze to nie jedyny powód, dla którego warto zastanowić się nad modernizacją naszego systemu klimatyzacji. Istotna jest także kwestia wydajności – im mniej wydajne i energooszczędne jest nasze urządzenie, tym większe koszty eksploatacji generuje. Ponadto musimy zwrócić uwagę na siłę nawiewu oraz szczelność. Każde urządzenie z czasem się starzeje, jednak nawet starsze modele agregatów mogą być unowocześnione technologicznie. Firma Klivatec oferuje rozwiązania w zakresie modernizacji, doposażenia oraz unowocześnienia urządzeń chłodzących i grzewczych. Dzięki temu możliwe jest zoptymalizowanie zużycia energii i wydłużenie żywotności urządzenia.

Unowocześnienie systemu sprawia, że nasze urządzenie będzie działać efektywnie i energooszczędnie. Technicy firmy wyposażają klimatyzację w nowoczesne sprężarki, które nie tylko zmniejszają koszty zużycia energii, ale również dbają o redukcję hałasu podczas działania. Dzięki temu zapewniamy sobie nie tylko komfort temperatury powietrza, ale także spokojny sen lub pełne skupienie podczas pracy, w zależności od miejsca zamontowania systemu w naszym mieszkaniu.

Modernizacja klimatyzacji pozwala na redukcję emisji gazów cieplarnianych, które stare urządzenia jeszcze wprowadzają do atmosfery, a także zmniejszenie kosztów i zużycia energii cieplnej podczas ogrzewania pomieszczenia w zimie. Podobnie obniżone zostaną koszty energii elektrycznej w trakcie chłodzenia latem.

Dzięki zastosowaniu nowych technologii oraz innowacyjnych sprężarek, zapotrzebowanie na ciepło wykorzystywane do wentylacji może zostać zmniejszone nawet 3,3-krotnie. Jest to szczególnie istotne w przypadku budynków, gdzie klimatyzacja działa na zasadzie urządzeń sorpcyjnych.

Zapotrzebowanie na energię elektryczną może zmienić się nawet o 20%. Jest to możliwe dzięki wyłączeniu starych, sprężarkowych układów klimatyzacyjnych, które obecnie nie działają wystarczająco wydajnie. Często podczas prac modernizacyjnych do pracy klimatyzacji włącza się wykorzystywanie ciepła sieciowego. Taki proces jednak wymaga dokładnego sprawdzenia planów budynku oraz uzyskania niezbędnych zgód na jego przeprowadzenie.

Montowanie-Agregatu

Jak wygląda modernizacja klimatyzacji?

Na samym początku nasi eksperci oceniają wydajność urządzenia oraz sprawdzają, co warto w tej kwestii naprawić. Ofertę z propozycją poprawy konfiguracji przedstawiają klientowi i to zawsze z nim szczegółowo omawiają plan działania. Zdajemy sobie sprawę, że każdy klient ma inne potrzeby, dlatego oferujemy elastyczną oraz kompleksową pomoc techniczną oraz gwarancję wydajności systemu klimatyzacji. 

W ramach odnowienia klimatyzacji oferujemy: 

 • wymianę urządzeń i pełen serwis klimatyzatora oraz agregatu, 
 • modernizację wyposażenia, 
 • rozwiązania zwiększające wydajność oraz energooszczędność, 
 • zwiększenie wartości budynku, 
 • obniżenie kosztów serwisu oraz konserwacji, 
 • wydłużenie żywotności urządzenia. 

Jeśli Twoje urządzenie przestaje działać całkowicie, warto pomyśleć o przebudowie lub wymianie całego układu. Tym sposobem dostosujemy klimatyzator do nowych warunków. Często koszt modernizacji będzie niższy niż wymiana na nowy system klimatyzacji. Pamiętajmy, że takie zadanie trzeba wykonać zgodnie z przepisami oraz obowiązującymi normami, dlatego nie polecamy samodzielnie odnawiać klimatyzacji. 

Projekt modernizacji klimatyzacji lub nawet samej wentylacji musi od samego początku być uzgodniony nie tylko z właścicielem budynku, ale również inwestorem, architektem oraz naszym projektantem instalacji. W ten sposób jesteśmy w stanie uwzględnić potrzeby oraz oczekiwania klientów oraz sprawdzić dokładnie możliwości techniczne obiektów. 

Modernizacja klimatyzacji PLUSY I MINUSY

PLUSYMINUSY
Unowocześnienie systemu i wprowadzenie zmian zwiększających komfort użytkowaniaKonieczność przeprowadzenia inwazyjnych prac w naszym domu
Wyższa efektywność energetyczna Czasochłonność
Sprawniej działająca klimatyzacja Koszt przeprowadzenia modernizacji
Zmniejszenie kosztów zużycia energii elektrycznejEwentualne problemy z kompatybilnością
EkologicznośćStarsza technologia

Proces modernizacji klimatyzacji w Twoim domu krok po kroku

 1. Diagnoza obecnego stanu – uwzględnienie aspektów takich jak sprawność, zużycie energii, stan techniczny i wydajność.
 1. Wybór odpowiednich rozwiązań – przedstawienie kluczowych czynników, które należy wziąć pod uwagę podczas wyboru nowoczesnych rozwiązań do modernizacji klimatyzacji, takich jak technologia inwerterowa, sterowanie za pomocą aplikacji mobilnej, czy zastosowanie ekologicznych czynników chłodniczych.
 1. Projektowanie systemu – omówienie procesu projektowania nowego systemu klimatyzacji, z uwzględnieniem potrzeb użytkowników, specyfiki budynku oraz wymagań energetycznych.
 1. Właściwa instalacja – znaczenie fachowego montażu nowego systemu klimatyzacji, podkreślenie roli doświadczonych instalatorów oraz przestrzeganie zasad bezpieczeństwa i przepisów.
 1. Szkolenie i instrukcja obsługi – przekazanie przez specjalistów wiedzy na temat obsługi nowego systemu klimatyzacji.
 1. Serwis i konserwacja – utrzymanie wysokiej wydajności systemu, trwałości oraz minimalizacji ryzyka awarii i kosztów związanych z ewentualnymi naprawami.

U nas możesz wykonać profesjonalną modernizację klimatyzacji 

Profesjonalna modernizacja klimatyzacji przyczynia się do:

 • możliwości wykorzystywania ciepła o temperaturze dostępnej w okresie letnim z sieci ciepłowniczej,
 • zwiększenia żywotności systemy,
 • podniesienie wydajności działania klimatyzacji,
 • zmniejszenie kosztów zużycia energii elektrycznej, 
 • niski poziom hałasu i wibracji,
 • większą czystość powietrza, dzięki zastosowaniu innowacyjnych filtrów, 
 • oraz niestosowanie freonów, ale wody jako czynnika chłodniczego.

Jesteśmy ekspertami od modernizacji klimatyzacji, dlatego pomagamy naszym klientom czerpać maksymalne korzyści ze swojego systemu. Klivatec to szereg specjalistów, którzy posiadają liczne certyfikaty pozwalające na przeprowadzenie profesjonalnej modernizacji oraz dysponują wiedzą o nowoczesnych technologiach. Sprawiamy, że urządzenie będzie ponownie działać wydajnie przez cały okres eksploatacji. Nawet, gdy przyjdzie czas wymiany urządzenia, znajdziemy takie rozwiązanie, które zadowoli każdego klienta zarówno w przypadku jednej jednostki jak i całego systemu. 

Zawodowo zajmujemy się modernizacją, doposażeniem oraz optymalizacją urządzeń klimatyzacyjnych, nawet tych z funkcją grzania. 

Źródła:

https://instalreporter.pl/ogolna/modernizacja-systemu-wentylacji-i-klimatyzacji-w-budynkach-zabytkowych/

(32) 630 40 01 Pon - Pt 9:00-17:00

Prośba o kontakt
W czym możemy Ci pomóc?

Skorzystaj z naszej prośby o telefon zwrotny, a nasz ekspert oddzwoni do Ciebie w wybranym przez Ciebie terminie.

  * Wymagane pola

  Dziękujemy bardzo! Twoje dane zostały pomyślnie przesłane

  Wkrótce skontaktujemy się z Państwem.

  Wyślij wiadomość
  W czym możemy Ci pomóc?

  Wyślij do nas wiadomość, a nasz ekspert skontaktuje się z Tobą.

   * Wymagane pola

   Dziękujemy bardzo! Twoje dane zostały pomyślnie przesłane

   Wkrótce skontaktujemy się z Państwem.

   Zapisz się do naszego newslettera
   W czym możemy Ci pomóc?

   Otrzymuj informacje i aktualizacje dotyczące naszej oferty