Opole – pompy ciepła

Serwis pomp ciepła w Opolu
dla klientów indywidualnych i biznesowych

Chcesz zamontować system grzewczy w Opolu? Bardzo dobrze trafiłeś. Firma Klivatec zajmuje się montażem oraz konserwacją systemów pomp ciepła w Opolu.

KONTAKT SKONTAKTUJ SIĘ TERAZ

Zapewniamy w pełni kompleksowe usługi – od projektu aż po montaż. Już dziś zadzwoń do nas i umów się na bezpłatną konsultację poprzez formularz kontaktowy lub planer klimatyzacji. 

Kolonia

Dlaczego pompy ciepła są jednymi z lepszych systemów grzewczych?

Pompy ciepła z roku na rok stają się bardziej popularne i nie ma w tym nic dziwnego. Pompy korzystają z odnawialnych źródeł energii, więc są w pełni ekologiczne. Firma Klivatec bardzo ceni sobie dbanie o środowisko, dlatego wybieramy tylko takie marki, które spełniają wszelkie normy bezpieczeństwa. Pompy ciepła mają nie tylko jedne z najlepszych parametrów energetycznych, ale też nie generują wysokich kosztów eksploatacji. 

W Klivatec zatrudniamy jedynie specjalistów, którzy posiadają wszelkie niezbędne uprawniania f-gazowe, pozwalające na prawidłowy montaż pomp ciepła. Mamy za sobą tysiące wykonanych zleceń, z których zadowoleni są nasi klienci, dlatego cechuje nas ogromne doświadczenie. Z nami nie musisz się martwić o jakość wykonanych usług.

Instalacja pomp ciepła w Opolu

W Internecie znajdziemy mnóstwo wskazówek jak zainstalować pompę ciepła samodzielnie, jednak nie polecamy tego sposobu. Możemy narazić się nie tylko na utratę gwarancji, ale też sprawimy, że nasz system nie będzie działać wydajnie i stanie się prawdziwym pożeraczem prądu. 

Jako profesjonalna firma w zakresie instalacji pomp ciepła oferujemy:

 • przeprowadzenie próby szczelności, 
 • przygotowanie umowy, 
 • uruchomienie systemu pomp ciepła, 
 • cały szereg testów sprawdzenia działania urządzenia, 
 • instruktaż użytkowania,
 • montaż wsporników.
PRZEJDŹ DO INTERNETOWEGO PLANERA

Złóż wniosek o dofinansowanie systemu klimatyzacji w Opolu
TERAZ MOŻESZ Z NAMI ZAOSZCZĘDZIĆ

Ministerstwo Klimatu i Środowiska współpracuje z Narodowym Funduszem Ochrony Środków i Gospodarki Wodnej, tworząc nowy projekt pozwalający na uzyskanie dotacji na zakup pompy ciepła. Jeśli zastanawiasz się czy dofinansowanie może objąć także Twój system, to koniecznie skontaktuj się z naszymi konsultantami ds.pomp ciepła w Opolu.

W interesie państwa leży zapewnienie, by systemy klimatyzacji w pomieszczeniach działały jak najbardziej energooszczędnie i oszczędzały zasoby naturalne. Z tego powodu program „Czyste powietrze” oferuje dotacje na zakup nowoczesnych i energooszczędnych systemów klimatyzacji oraz ich profesjonalną instalację. Dotacje w wysokości do 30 tysięcy złotych są dostępne na indywidualne działania w budynkach mieszkalnych.

Chętnie pomożemy w uzyskaniu tych dotacji. Ważne: Wniosek musi zostać złożony przed udzieleniem zamówienia. Najlepiej jest uzyskać wycenę bezpośrednio od nas, którą można przesłać bezpośrednio wraz z wnioskiem.

Serwis pomp ciepła w Opolu

Serwisowanie naszego systemu co rok lub dwa lata to podstawa jeśli chcemy, by pompa ciepła działała cały czas tak samo wydajnie. Ponadto to jedyna gwarancja na to, abyśmy mogli cieszyć się systemem grzewczym przez długie lata. Z Klivatec nie musisz się martwić o to czy Twoje usługi zostaną prawidłowo wykonane. 

Podczas serwisu w Opolu sprawdzamy:

 • zapisane alarmy, 
 • stan pracy urządzenia, 
 • podłączenia elektryczne, 
 • mocowanie elementów (takich jak połączenia śrubowe kabli elektrycznych), 
 • szczelność obiegu chłodniczego, 
 • uszkodzenia kabli, 
 • zawartość środka służącego do ochrony przed zamrożeniem, 
 • zawory bezpieczeństwa, 
 • ustawienia sterownika urządzenia, 
 • ciśnienie w naczyniu wzbiorczym, 
 • ciśnienie napełnienia instalacji grzewczej, 
 • stan anody antykorozyjnej w zasobniku c.w.u.,

Oprócz tego istotne jest także skontrolowanie jednostki zewnętrznej. W tym celu sprawdzamy: oblodzenie, stan wentylatora, poziom natężenia dźwięku, sprawdzenie połączeń hydraulicznych oraz chłodniczych, czyszczenie wymiennika ciepła, kontrola połączeń elektrycznych, prace wentylatora.

klima
klima

CZY JESTEŚ GOTOWY, ABY NADAĆ SWOJEMU DOMOWI LEPSZĄ TEMPERATURĘ?

Dowiedz się więcej o naszych usługach dla Opola!

klima

Dlaczego warto serwisować pompy ciepła?

Wśród najważniejszych aspektów wymienić można:

 • zapewnienie komfortu i bezpieczeństwa, 
 • zwiększenie żywotności urządzenia, 
 • zachowanie gwarancji, 
 • wysoka wydajność, 
 • doskonałą temperaturę, 
 • zmniejszenie kosztów zużycia energii, 
 • zwiększenie żywotności urządzenia

 

Koszt serwisu pomp ciepła oraz samego urządzenia

Koszt serwisu pomp ciepła wynosi zazwyczaj od 400 zł do 600 zł. Ponadto wygląda dokładnie tak samo jak konserwacja innych urządzeń grzewczych. Nie powinniśmy z niego rezygnować, ponieważ pompy ciepła pracują nawet od 1500 do 3000 godzin rocznie. Chociaż sam koszt pompy ciepła jest dość wysoki, to musimy wziąć pod uwagę fakt, że urządzenie praktycznie nie generuje kosztów eksploatacji. Koszt pompy ciepła wraz z instalacją do budynku o powierzchni 150 m2 wynosi od ok 28 do 43 tysięcy złotych, dlatego polecamy sprawdzić, czy możesz skorzystać z dofinansowania. 

rysunek klima

Naprawa pomp ciepła w Opolu

Nowoczesne systemy niezwykle rzadko ulegają awarii, szczególnie jeśli dbamy o regularne serwisowanie. Jeśli jednak wystąpi jakakolwiek usterka, to prosimy niezwłocznie skontaktować się z naszym serwisem pomp ciepła korzystając z formularza kontaktowego lub planera klimatyzacji. 

Skontaktuj się z nami już dziś i skorzystaj z bezpłatnej konsultacji w Opolu

Montujemy pompy ciepła w prywatnych domach, ale też w szkołach, przedszkolach, biurach, centrach handlowych czy innych obiektach w Opolu. Już teraz zadzwoń do nas lub wypełnij formularz kontaktowy, a nasz zespół skontaktuje się z Tobą tak szybko jak to możliwe. Klivatec to najlepszy wybór przy zakupie i montażu pomp ciepła.

Zadzwoń do Nas!

(32) 630 40 01 Pon - Pt 9:00-17:00

Prośba o kontakt
W czym możemy Ci pomóc?

Skorzystaj z naszej prośby o telefon zwrotny, a nasz ekspert oddzwoni do Ciebie w wybranym przez Ciebie terminie.

  * Wymagane pola

  Dziękujemy bardzo! Twoje dane zostały pomyślnie przesłane

  Wkrótce skontaktujemy się z Państwem.

  Wyślij wiadomość
  W czym możemy Ci pomóc?

  Wyślij do nas wiadomość, a nasz ekspert skontaktuje się z Tobą.

   * Wymagane pola

   Dziękujemy bardzo! Twoje dane zostały pomyślnie przesłane

   Wkrótce skontaktujemy się z Państwem.

   Zapisz się do naszego newslettera
   W czym możemy Ci pomóc?

   Otrzymuj informacje i aktualizacje dotyczące naszej oferty