Serwis klimatyzacji w Olsztynie
dla klientów indywidualnych i biznesowych

Zastanawiasz się nad instalacją systemu klimatyzacji i szukasz specjalistycznej firmy w Olsztynie? Klivatec jest właściwym partnerem dla Państwa.

KONTAKT SKONTAKTUJ SIĘ TERAZ

Zastanawiasz się nad instalacją klimatyzacji w Twoim domu, biurze, placówce opiekuńczej lub jeszcze innym miejscu w Olsztynie? Klivatec to najlepszy możliwy wybór. Jesteśmy firmą, która od wielu lat zajmuje się branżą klimatyzacyjną nie tylko na terenie Polski. Cechuje nas doświadczenie i profesjonalizm. Nasz zespół stale podnosi swoje kwalifikacje, zdobywając tym samym liczne certyfikaty, które pozwalają na jeszcze lepszy dobór oraz instalację urządzeń klimatyzacyjnych. 

Kolonia

SERWIS KLIMATYZACJI:
Nasze usługi w skrócie

Jeśli aktualnie szukasz zintegrowanego rozwiązania do schłodzenia swoich pomieszczeń, to idealnie trafiłeś. Nasza firma oferuje kompletny serwis systemów klimatyzacji w Olsztynie. Towarzyszymy naszym klientom na każdym etapie – od planowanie, poprzez wykonanie indywidualnego projektu, aż po instalację i uruchomienie oraz naprawy i konserwacje. 

Opracujemy dla Ciebie indywidualną ofertę

Zależy nam na tym, aby każdy klient czuł się wyjątkowo, dlatego do każdego zgłoszenia podchodzimy indywidualnie. Jako eksperci od systemów klimatyzacji w Olsztynie będziemy Ci towarzyszyć przez cały proces, a na etapie planowanie pomożemy dobrać odpowiednie urządzenie. Dzięki nowoczesnym systemom klimatyzacyjnym każdy z nas może poczuć przyjemną temperaturę w pomieszczeniach przez cały rok. Nasze systemy klimatyzacji oprócz chłodzenia w lecie, pozwalają także ogrzać pomieszczenie późną jesienią czy też wczesną wiosną. 

Przy planowaniu klimatyzacji w Olsztynie musimy wziąć pod uwagę następujące aspekty:

 • typ budynku, 
 • liczbę pokoi, 
 • liczbę osób przebywających w mieszkaniu, 
 • nasłonecznienie mieszkania, 
 • typ klimatyzacji, 
 • całkowitą powierzchnię. 

W ramach usług klimatyzacji opracowujemy rozwiązania dla domów jednorodzinnych, biur, mieszkań, placówek opiekuńczych, serwerowni, hoteli w Olsztynie i wielu innych. Chętnie doradzimy Ci jakie urządzenie klimatyzacyjne jest najbardziej odpowiednie do Twoich potrzeb. 

PRZEJDŹ DO INTERNETOWEGO PLANERA

Złóż wniosek o dofinansowanie systemu klimatyzacji w Olsztynie
TERAZ MOŻESZ Z NAMI ZAOSZCZĘDZIĆ

W interesie państwa leży zapewnienie, by systemy klimatyzacji w pomieszczeniach działały jak najbardziej energooszczędnie i oszczędzały zasoby naturalne. Z tego powodu program „Czyste powietrze” oferuje dotacje na zakup nowoczesnych i energooszczędnych systemów klimatyzacji oraz ich profesjonalną instalację. Dotacje w wysokości do 30 tysięcy złotych są dostępne na indywidualne działania w budynkach mieszkalnych.

Chętnie pomożemy w uzyskaniu tych dotacji. Ważne: Wniosek musi zostać złożony przed udzieleniem zamówienia. Najlepiej jest uzyskać wycenę bezpośrednio od nas, którą można przesłać bezpośrednio wraz z wnioskiem.

Instalacja i montaż: zleć profesjonalny montaż systemu klimatyzacji w Olsztynie

Po tym jak zdecydujemy się na zakup klimatyzatora, powinien on zostać zainstalowany przez profesjonalną firmę. W momencie, gdy system klimatyzacji w Olsztynie zostanie zamontowany prawidłowo, będzie pracował wydajnie i energooszczędnie. Bardzo prawdopodobne jest to, że decydując się na samodzielny montaż, pewne czynności wykonamy źle, przez co narazimy się na utratę gwarancji, a samo urządzenie nie będzie regulowało temperatury w pożądany sposób i stanie się pożeraczem energii. 

Nasz serwis klimatyzacji w Olsztynie obejmuje:

Usługa instalacji obejmuje następujące usługi:

Wskazówki<br />
technika 01

Wskazówki
technika

Wiercenie rdzeniowe 02

Wiercenie rdzeniowe

Instalacja<br />
jednostek wewnętrznych 03

Instalacja
jednostek wewnętrznych

Rura czynnika chłodniczego<br />
5 metrów na jednostkę wewnętrzną 04

Rura czynnika chłodniczego
5 metrów na jednostkę wewnętrzną

Montaż<br />
jednostki zewnętrznej na elewacji 05

Montaż
jednostki zewnętrznej na elewacji

Połączenie<br />
urządzenia 06

Połączenie
urządzenia

Przeprowadzenie próby szczelności 07

Przeprowadzenie próby szczelności

Uzupełnianie<br />
czynnika chłodniczego 08

Uzupełnianie
czynnika chłodniczego

Uruchomienie<br />
systemu 09

Uruchomienie
systemu

Instrukcja<br />
obejmująca funkcje 10

Instrukcja
obejmująca funkcje

Przy pracy z czynnikiem chłodniczym istotna jest specjalistyczna firma, która posiada certyfikaty uprawniające do pracy. Klivatec jest gwarancją szybkiego i profesjonalnego montażu klimatyzacji w Olsztynie. 

Istotnym aspektem planowania i instalacji klimatyzacji w Olsztynie jest obliczenie obciążenia chłodniczego. Jest to ważne, gdyż tylko wtedy będziemy mogli dostosować wydajność chłodniczą systemu klimatyzacji do wielkości pomieszczenia. Urządzenie musi być w stanie wymienić całe ciepłe powietrze w danym pokoju. 

klima

Nabijanie klimatyzacji w Olsztynie

Nabijanie klimatyzacji to nic innego jak uzupełnienie czynnika chłodniczego, który zużywa się w trakcie korzystania z urządzenia. Szczegółowo o tym procesie pisaliśmy tutaj. Czynnik chłodzący napełniamy po próbie szczelności tuż przed pierwszym uruchomieniem urządzenia, a później regularnie go wymieniamy. 

Oferujemy następujące usługi w zakresie uruchomienia klimatyzacji w Olsztynie 

 • przeprowadzenie próby szczelności zgodnie z normami Unii Europejskiej nr 517/2014
 • przygotowanie raportu, 
 • przekazanie systemu do eksploatacji, 
 • sprawdzenie poprawności chłodzenia i ogrzewania, 
 • montaż systemu.
klima

CZY JESTEŚ GOTOWY, ABY NADAĆ SWOJEMU DOMOWI LEPSZĄ TEMPERATURĘ

Dowiedz się więcej o naszych usługach dla Olsztyna!

klimaanlagen

Jaki klimatyzator wybrać?

Polecamy zajrzeć do naszego rankingu klimatyzacji 2022, wybierając klimatyzację do swojego domu. Szczególnym powodzeniem cieszę się klimatyzatory typu split i multpslit. 

Klimatyzatory split 

Składają się z jednej jednostki zewnętrznej i jednej wewnętrznej, dlatego mogą ogrzać i ochłodzić tylko jedno pomieszczenie. Taki system ma sens, tylko jeśli mamy pewność, że w przyszłości nie będziemy chcieli zamontować większej ilości jednostek wewnętrznych. 

Klimatyzatory multisplit 

Jest to bardzo elastyczne rozwiązanie, gdyż do jednej jednostki zewnętrznej możemy podpiąć aż 6 jednostek wewnętrznych. W ten sposób jednocześnie możemy chłodzić kilka pomieszczeń. Co więcej nie musimy określać od razu ilości posiadanych urządzeń, gdyż możemy je dodawać stopniowo dopiero w kolejnych latach. 

klimaanlagen

Ile kosztują klimatyzatory w Olsztynie?

Koszt klimatyzatora rozpoczyna się już od 3500 tysiąca złotych. W rankingu klimatyzatorów umieściliśmy poszczególne ceny obecnie najlepszych urządzeń na rynku klimatyzacyjnym. Koszty utrzymania urządzenia uzależnione są od wielu czynników. Koszty klimatyzacji typu split to możemy je oszacować następująco – zakładając, że cena prądu wynosi 0,77 zł za 1kWh, to cena będzie oscylować od 13,86 zł do 32,34 zł. 

Już dziś zamów ofertę na nasze usługi klimatyzacyjne w Olsztynie

Już dziś skontaktuj się z naszym profesjonalnym i wykwalifikowanym zespołem za pomocą formularza kontaktowego, planera klimatyzacji lub dzwoniąc na nasz numer kontaktowy. 

 

WOLNA OFERTA

Oferujemy również nasze usługi w zakresie:

(32) 630 40 01 Pon - Pt 9:00-17:00

Prośba o kontakt
W czym możemy Ci pomóc?

Skorzystaj z naszej prośby o telefon zwrotny, a nasz ekspert oddzwoni do Ciebie w wybranym przez Ciebie terminie.

  * Wymagane pola

  Dziękujemy bardzo! Twoje dane zostały pomyślnie przesłane

  Wkrótce skontaktujemy się z Państwem.

  Wyślij wiadomość
  W czym możemy Ci pomóc?

  Wyślij do nas wiadomość, a nasz ekspert skontaktuje się z Tobą.

   * Wymagane pola

   Dziękujemy bardzo! Twoje dane zostały pomyślnie przesłane

   Wkrótce skontaktujemy się z Państwem.

   Zapisz się do naszego newslettera
   W czym możemy Ci pomóc?

   Otrzymuj informacje i aktualizacje dotyczące naszej oferty