Legionowo – pompy ciepła

Serwis pomp ciepła Legionowo
dla klientów indywidualnych i biznesowych

Chcesz zamontować pompę ciepła w Legionowie i szukasz profesjonalnej firmy, która Ci w tym pomoże? Klivatec to najlepszy możliwy wybór.

KONTAKT SKONTAKTUJ SIĘ TERAZ

Jesteśmy w pełni profesjonalną firmą, która dba o swoich klientów. Zapewniamy pełen zakres usług – od planowania aż po montaż i konserwację.

Kolonia

Serwis pomp ciepła w Legionowie

Pompy ciepła Legionowo

Firma Klivatec  to w pełni wykwalifikowany i profesjonalny zespół, który funkcjonuje na rynku nowoczesnych systemów chłodniczych i grzewczych od wielu lat, dzięki czemu ma ogromne doświadczenie w montażu pompy ciepła Legionowo. Nasi technicy spełniają wszelkie wymagania potrzebne do instalacji Twojego systemu oraz mają liczne certyfikacje, dlatego nie musisz się martwić o jakość oferowanych przez nas usług. 

Pompy ciepła Legionowo z rok na rok stają się coraz bardziej popularne. Wynika to z dwóch kwestii – korzystają z odnawialnych źródeł energii, dzięki czemu nie generują wysokich kosztów eksploatacji oraz są dobre dla środowiska, a także mają rewelacyjne parametry energetyczne. Chociaż pompy ciepła Legionowo działają niemal bezobsługowo, to wymagają regularnego serwisowania. 

Dlaczego warto zdecydować się na zakup pomp ciepła?

Pompy ciepła Legionowo

 • Brak ingerencji w środowisko naturalne (jest to również rozwiązanie na wciąż istniejący problem smogu w naszym kraju), 
 • całkowity zwrot inwestycji w ciągu 10-15 lat, 
 • niski pobór energii, gdyż korzystają z energii gruntu, wody lub powietrza, 
 • wysoka wydajność nawet przy niskich temperaturach zewnętrznych, 
 • łatwa i intuicyjna obsługa – pełną instrukcję otrzymamy od techników, którzy będą zajmować się montażem naszej pompy ciepła w Legionowie, 
 • brak konieczności składowania paliw kopalnianych (w szczególności w obecnych czasach, gdy zdobycie węgla stanowi coraz większe wyzwanie), 
 • nie wymaga budowania komina, 
 • długa żywotność urządzenia (brak konieczności częstego serwisu), 
 • możliwość łączenia z innymi źródłami ogrzewania naszego pomieszczenia, 
 • brak konieczności doprowadzania gazu. 

Nie zaskakuje nas fakt, że pompy ciepła Legionowo z rok na rok stają się coraz bardziej popularne. Jest to doskonałe rozwiązanie dla osób, które cenią sobie oszczędność czasu i energii oraz komfort użytkowania takich systemów. Z pewnością dużym plusem jest niskie zużycie energii, które sprawia, że dbamy o środowisko naturalne oraz oszczędzamy pieniądze. Pompy ciepła Legionowo pozwalają na ogromny komfort

PRZEJDŹ DO INTERNETOWEGO PLANERA

Jakie pompy ciepła są dostępne w naszej ofercie?

Pompa gruntowa – jak sama nazwa wskazuje źródłem ciepła jest ziemia. Możemy ją wykorzystać nie tylko do ogrzania naszego pomieszczenia, ale również dostarczyć ją do zbiornika gorącej wody. Jest to samodzielna pompa ciepła, która nie potrzebuje innych źródeł do ogrzania całego domu. Jest to jednak najdroższy wariant pomp ciepła, gdyż ich ceny oscylują wokół 80 – 90 tysięcy złotych (oczywiście możemy starać się o dofinansowanie). Dodatkowo możemy się zdecydować na gruntową pompę ciepła pod warunkiem, że nasza powierzchnia działki jest naprawdę duża. 

Pompa wodna – charakteryzuje się wysoką wydajnością energetyczną (nawet większą od pomp gruntowych). W tym przypadku źródłem ciepła jest płynąca woda, która również może działać niezależnie od innych źródeł ciepła. W tym przypadkiem również mamy do czynienia z wysoką ceną inwestycyjną, jednak należy mieć na uwadze, że taki koszt zwróci się po 10-15 latach. Jeśli chodzi o zewnętrzne źródło zasilania pompy ciepła, to może nim być energia elektryczna, olej lub gaz. 

Powietrzna pompa ciepła – w tym przypadku źródłem ciepła jest powietrze pobierane z zewnątrz. Dzielimy powietrzne pompy ciepła na jednostki typu powietrze – powietrze, gdzie transportujemy ciepło do naszego domu oraz powietrze – woda, czyli ciepło transportowane jest do obiegu grzewczego, a także zbiornika z ciepłą wodą. Powietrzna pompa ciepła z rok na rok zyskuje na popularności i nie jest to zaskakująca tendencja, gdyż nie wymaga ona dużych inwestycji. Minusem jest fakt, że nie jest to samodzielna jednostka. Konieczne jest tutaj wprowadzenie dodatkowego źródła ogrzewania jak ogrzewanie podłogowe. 

Oprócz tego istnieją hybrydowe pompy ciepła stanowiące mieszankę pomp z energii odnawialnego źródła ciepła oraz tradycyjnego. 

Montaż pomp ciepła w Legionowie

Montujemy pompy ciepła niemal we wszystkich budynkach w Legionowie. Ponadto praca nad Twoim indywidualnym projektem nie kończy się w momencie instalacji urządzenia. Jesteśmy do Twojej dyspozycji zawsze wtedy, gdy tego potrzebujesz, nawet po upływie okresu gwarancji. Do montażu pomp ciepła w Legionowie polecamy naszą firmę, gdyż cechujemy się nie tylko doświadczeniem, ale i ogromną precyzją.

Ponadto w zakresie instalacji pomp ciepła oferujemy:

 • przeprowadzenie próby szczelności, 
 • przygotowanie umowy, 
 • uruchomienie systemu pomp ciepła, 
 • cały szereg testów sprawdzenia działania urządzenia, 
 • instruktaż użytkowania,
 • montaż wsporników.
klima
klima

CZY JESTEŚ GOTOWY, ABY NADAĆ SWOJEMU DOMOWI LEPSZĄ TEMPERATURĘ?

Dowiedz się więcej o naszych usługach dla Legionowa!

klima

Dlaczego serwis jest tak ważny?

Serwis pomp ciepła Legionowo jest wymagany przede wszystkim wtedy, gdy chcemy zachować ważność gwarancji. Najlepiej, by pierwszy raz został wykonany pod koniec roku używania systemu. Pamiętajmy, że praca z czynnikiem chłodniczym powinna być wykonywana przez profesjonalistów, gdyż tego wymaga prawo – praca z czynnikiem chłodniczym to ogromna precyzja, ponieważ jakakolwiek nieszczelność może doprowadzić do narażenia naszego zdrowia oraz środowiska. 

Serwis pomp ciepła Legionowo obejmuje:

 • zapisane alarmy, 
 • stan pracy urządzenia, 
 • podłączenia elektryczne, 
 • mocowanie elementów (takich jak połączenia śrubowe kabli elektrycznych), 
 • szczelność obiegu chłodniczego, 
 • uszkodzenia kabli, 
 • zawartość środka służącego do ochrony przed zamrożeniem, 
 • zawory bezpieczeństwa, 
 • ustawienia sterownika urządzenia, 
 • ciśnienie w naczyniu wzbiorczym, 
 • ciśnienie napełnienia instalacji grzewczej, 
 • stan anody antykorozyjnej w zasobniku c.w.u.,

Przegląd jednostki zewnętrznej to sprawdzenie oblodzenia, stanu wentylatora, poziomu natężenia dźwięku, sprawdzenie połączeń hydraulicznych oraz chłodniczych, czyszczenie wymiennika ciepła, kontrola połączeń elektrycznych, prace wentylatora. Serwis pomp ciepła Legionowo zwiększa efektywność pracy naszego systemu.

 

Naprawa i serwis pomp ciepła Legionowo

Chociaż nowoczesne systemy rzadko ulegają awarii, to nie jest to niemożliwe. Aby uniknąć takiej sytuacji warto poddawać je regularnej usłudze serwis pomp ciepła Legionowo. W razie jakiejkolwiek usterki prosimy kontaktować się z naszymi konsultantami ds. pomp ciepła w Legionowie. Serwis pomp ciepła Legionowo to gwarancja większego komfortu. 

rysunek klima

Złóż wniosek o dofinansowanie pomp ciepła w Legionowie

MOŻESZ Z NAMI ZAOSZCZĘDZIĆ

Zdajemy sobie sprawę z tego, że zakup pompy ciepła wiąże się z dużymi kosztami, dlatego polecamy skorzystać z różnych form dofinansowania. Pamiętajmy, że dla Państwa dbanie o środowisko również powinno być istotną kwestią, gdyż tylko w ten sposób mogą przyczynić się do zatrzymania katastrofy klimatycznej. Z tego względu obecnie można skorzystać z kilku programów:

 • “Moje ciepło” – oferuje dotację w wysokości 21 tysięcy w przypadku wyboru gruntowej pompy ciepła oraz 7 tysięcy na system powietrze-powietrza;
 • “Mój Prąd 4.0” – dofinansowanie w wysokości do 5 tysięcy złotych obejmuje pompu ciepła typu powietrze-woda;
 • “Czyste powietrze” – oferuje dotację nawet do 30 tysięcy złotych na wymianę aktualnego źródła ciepła. 

Nasz zespół z przyjemnością pomoże Ci uzyskać dotację oraz złożyć potrzebne wnioski. Szczególnie istotne jest, by takie wnioski złożyć jeszcze przed zamówieniem naszych produktów.

Już dziś zamów swoją ofertę usługi pomp ciepła w Legionowie

Instalujemy nowoczesne systemy pomp ciepła renomowanych marek w domach prywatnych, biurach, szkołach, placówkach opiekuńczych i oświatowych oraz wielu innych miejscach. Z przyjemnością przygotujemy dla Ciebie indywidualną ofertę oraz sprawdzimy jakie dofinansowanie na pompę ciepła możesz uzyskać.. Już dziś skontaktuj się z naszym profesjonalnym zespołem za pomocą formularza kontaktowego, planera klimatyzacji lub dzwoniąc na nasz numer telefonu. 

Zadzwoń do Nas!

(32) 630 40 01 Pon - Pt 9:00-17:00

Prośba o kontakt
W czym możemy Ci pomóc?

Skorzystaj z naszej prośby o telefon zwrotny, a nasz ekspert oddzwoni do Ciebie w wybranym przez Ciebie terminie.

  * Wymagane pola

  Dziękujemy bardzo! Twoje dane zostały pomyślnie przesłane

  Wkrótce skontaktujemy się z Państwem.

  Wyślij wiadomość
  W czym możemy Ci pomóc?

  Wyślij do nas wiadomość, a nasz ekspert skontaktuje się z Tobą.

   * Wymagane pola

   Dziękujemy bardzo! Twoje dane zostały pomyślnie przesłane

   Wkrótce skontaktujemy się z Państwem.

   Zapisz się do naszego newslettera
   W czym możemy Ci pomóc?

   Otrzymuj informacje i aktualizacje dotyczące naszej oferty