Białystok

Serwis klimatyzacji w Białymstoku
dla klientów indywidualnych i biznesowych

Zastanawiasz się nad montażem systemu klimatyzacji i szukasz specjalistycznej firmy z Białegostoku? Klivatec jest właściwym partnerem dla Państwa.

KONTAKT SKONTAKTUJ SIĘ TERAZ

Serwis klimatyzacji dla jednostek typu split w Białymstoku

Jako kompetentna firma specjalizująca się w technice klimatyzacyjnej i chłodniczej oferujemy naszym klientom kompleksowe usługi w zakresie planowania, instalacji i uruchomienia, a także późniejszej konserwacji i naprawy systemów klimatyzacyjnych. W naszym serwisie klimatyzacji specjalizujemy się szczególnie w systemach klimatyzacji typu split i multi-split w Białymstoku. Gwarantujemy uczciwe wyceny, szybki czas reakcji i skuteczną instalację zapewniającą długi okres eksploatacji systemu.

Kolonia

Klimatyzacja
obiektów prywatnych i biznesowych w Białymstoku

Czy szukasz obecnie skutecznego sposobu na poprawę temperatury w pomieszczeniach prywatnych lub firmowych? Chętnie pomożemy Ci zaplanować system klimatyzacji. Ponieważ pomieszczenia są dostosowane i użytkowane w sposób indywidualny, system klimatyzacji również musi być do nich odpowiednio dobrany.

Który klimatyzator będzie właściwy?

Aby zapewnić idealny komfort w pomieszczeniach o każdej porze roku, ważną rolę odgrywa wcześniejszy wybór i zwymiarowanie systemu klimatyzacji. Dlatego na etapie planowania należy wziąć pod uwagę ważne szczegóły, aby w efekcie końcowym uzyskać pożądaną wydajność.

Ważnym aspektem jest tutaj obliczenie obciążenia chłodniczego. Jest to ilość ciepła, którą system klimatyzacyjny musi usunąć z pomieszczenia, aby powietrze w pomieszczeniu osiągnęło żądaną temperaturę. Ważną rolę odgrywają następujące aspekty:

 • Wielkość pokoju
 • Izolacja
 • Średnia liczba osób w pokoju
 • Oświetlenie i inne źródła ciepła
 • Systemy zacieniania
 • Orientacja geograficzna pomieszczenia

Sposób użytkowania pomieszczenia również odgrywa decydującą rolę, ponieważ w salach konferencyjnych wiele laptopów i innych urządzeń technicznych wytwarza dodatkowe ciepło. Nasi specjaliści ds. klimatyzacji w Białymstoku z przyjemnością odwiedzą Państwa na miejscu, aby przeanalizować sytuację w pomieszczeniu i przedstawić indywidualną ofertę.

PRZEJDŹ DO INTERNETOWEGO PLANERA

Dlaczego klimatyzatory typu split są odpowiednie
dla prawie każdego pomieszczenia w Białymstoku?

Mamy wieloletnie doświadczenie w zakresie serwisu klimatyzacji w Białymstoku i wiemy, jak szybko mogą zmieniać się wymagania. Dlatego warto zadbać o to, aby systemy klimatyzacji w obiektach prywatnych i komercyjnych w Białymstoku były jak najbardziej elastyczne. Klimatyzatory multisplit dostosowują się do zmieniających się potrzeb użytkownika. Do jednej jednostki zewnętrznej można podłączyć maksymalnie sześć jednostek wewnętrznych.

Przykład

Wynajęto trzy biura, które mają być klimatyzowane. Z czasem jednak powierzchnia biurowa w Białymstoku powiększa się o kolejne pomieszczenia. Dobudowano również pomieszczenie techniczne, które musi być chłodzone, aby nie zagrażać wrażliwym systemom. W przypadku klimatyzatora multisplit użytkownik ma możliwość podłączenia dodatkowych jednostek wewnętrznych do klimatyzatora w dowolnym momencie bez większego wysiłku.

Dzięki naszemu serwisowi klimatyzacyjnemu z przyjemnością pomożemy Ci w zaplanowaniu systemu klimatyzacji w miejscach, takich jak:

 • Domy prywatne
 • Budynki komercyjne
 • Urzędy
 • Kancelarie prawne
 • Hotele
 • Restauracje
 • Szpitale

Profesjonalna instalacja klimatyzacji w Białymstoku

Montaż i instalacja systemu klimatyzacji w Białymstoku powinny być wykonywane wyłącznie przez doświadczoną i certyfikowaną firmę specjalistyczną. Sam montaż jednostki zewnętrznej to zmiana konstrukcyjna elewacji, która wymaga profesjonalnych narzędzi, doświadczenia i wiedzy. Na to, czy system klimatyzacyjny może ostatecznie zapewnić wydajną klimatyzację, ma wpływ wiele elementów.

Technicy naszego serwisu klimatyzacji w Białymstoku ustawiają jednostki wewnętrzne w pomieszczeniu w taki sposób, aby drogi dla przewodów czynnika chłodniczego były jak najkrótsze. Podczas ustawiania urządzenia zewnętrznego należy pamiętać, że generowany jest pewien poziom hałasu, który nie może przeszkadzać sąsiadom. Podczas montażu samego klimatyzatora należy upewnić się, że wszystkie połączenia są wystarczająco szczelne, aby nie doszło do wycieku czynnika chłodniczego.

Uruchomienie należy powierzyć serwisowi klimatyzacji w Białymstoku.

Po zainstalowaniu klimatyzatora w pomieszczeniach w Białymstoku, musi on zostać profesjonalnie uruchomiony przez serwis klimatyzacji. Przekazanie do eksploatacji obejmuje próbę szczelności i sporządzenie raportu. Ponadto w tym kroku musimy napełnić system klimatyzacji, aby obieg chłodniczy w budynku w Białymstoku działał bez zakłóceń. Na koniec nasi technicy jeszcze raz instruują użytkowników w zakresie prawidłowej obsługi systemu.

klima

Regularna konserwacja systemu klimatyzacji przez nasz serwis klimatyzacji.

Regularna konserwacja klimatyzacji znacznie przedłuża jej żywotność. Ponadto kontrole przeprowadzane w określonych odstępach czasu zapewniają niezawodne działanie i efektywne zużycie energii. Jeśli używasz swojego klimatyzatora w Białymstoku do celów komercyjnych, to coroczna konserwacja jest wymagana przez prawo, zgodnie z rozporządzeniem dotyczącym czynników chłodniczych. Ale nawet jeśli używasz klimatyzatora we własnym domu w Białymstoku prywatnie, zdecydowanie zalecamy regularne przeglądy co rok lub dwa lata.

W ramach konserwacji nasz serwis klimatyzacji zapewni sprawdzenie, wyczyszczenie i wymianę wszystkich istotnych części urządzenia, jeśli zajdzie taka potrzeba. W ten sposób można zapobiec spontanicznym awariom spowodowanym nagłą nieszczelnością filtrów lub zbyt małą ilością czynnika chłodniczego w układzie.

Jak często należy napełniać klimatyzator?

Podczas konserwacji klimatyzacji sprawdzany jest także poziom czynnika chłodniczego. Chociaż czynnik chłodniczy w klimatyzatorze krąży w obiegu, z czasem ma tendencję do zużywania się. W większości przypadków nie można samodzielnie napełniać klimatyzatora – w tym celu należy skorzystać z usług certyfikowanej firmy specjalistycznej z Białegostoku. Zalecamy sprawdzanie czynnika chłodniczego w ramach regularnych przeglądów i odpowiednie jego uzupełnianie.

klima

CZY JESTEŚ GOTOWY, ABY NADAĆ SWOJEMU DOMOWI LEPSZĄ TEMPERATURĘ?

Dowiedz się więcej o naszych usługach dla Białegostoku!

klimaanlagen

Skorzystaj z naszego serwisu klimatyzacji w Białymstoku

Decydując się na profesjonalny montaż, instalację i konserwację swojego systemu klimatyzacji w Białymstoku, korzyści przewyższają koszty.

 • Otrzymasz z wyprzedzeniem szczegółową poradę
 • Gwarantujemy profesjonalne podłączenie systemu.
 • Klimatyzator pracuje wydajnie i oszczędza energię elektryczną

Nasz serwis klimatyzacji w Białymstoku działa niezależnie od producentów. Oznacza to, że zwłaszcza podczas konsultacji możemy znaleźć dokładnie taki klimatyzator, który będzie odpowiadał indywidualnym potrzebom klienta w Białymstoku.

klimaanlagen

Czy wiesz, że możesz ubiegać się o dofinansowanie na serwis klimatyzacji?

W Polsce obowiązuje program „Czyste powietrze”, w ramach którego można otrzymać dofinansowanie na działania w istniejących budynkach mieszkalnych. Zarówno pompy ciepła powietrze-woda, jak i pompy ciepła powietrze-powietrze kwalifikują się do dofinansowania w wysokości do do 30 tysięcy złotych.

Chętnie pomożemy Ci przejść przez proces składania wniosków. Ważne jest, aby wniosek ten został złożony przed uruchomieniem serwisu klimatyzacji w Białymstoku. Chętnie doradzimy Ci również, które urządzenia kwalifikują się do dofinansowania i dobierzemy je specjalnie dla Ciebie.

rysunek klima

Naprawy chłodnicze i klimatyzacyjne w Białymstoku

Nowoczesne klimatyzatory mają bardzo długi okres eksploatacji i wymagają napraw tylko w rzadkich przypadkach. Zwłaszcza jeśli są one regularnie sprawdzane i na bieżąco uzupełnia się czynnik chłodniczy w układzie, naprawy są praktycznie zbędne. Niemniej jednak, mimo dobrej konserwacji, może się zdarzyć, że w systemie wystąpią usterki. W takim przypadku chętnie pomożemy Ci z naszym serwisem klimatyzacji w Białymstoku. Umówienie się na naprawę odbywa się w krótkim czasie.

Już dziś zamów ofertę na nasze usługi klimatyzacyjne w Białymstoku

Instalujemy systemy klimatyzacyjne renomowanych marek w biurach, szkołach, szpitalach, centrach handlowych, domach jednorodzinnych, mieszkaniach i innych obiektach. Z przyjemnością przygotujemy dla Ciebie indywidualną ofertę.

WOLNA OFERTA

Oferujemy również nasze usługi w zakresie:

(32) 630 40 01 Pon - Pt 9:00-17:00

Prośba o kontakt
W czym możemy Ci pomóc?

Skorzystaj z naszej prośby o telefon zwrotny, a nasz ekspert oddzwoni do Ciebie w wybranym przez Ciebie terminie.

  * Wymagane pola

  Dziękujemy bardzo! Twoje dane zostały pomyślnie przesłane

  Wkrótce skontaktujemy się z Państwem.

  Wyślij wiadomość
  W czym możemy Ci pomóc?

  Wyślij do nas wiadomość, a nasz ekspert skontaktuje się z Tobą.

   * Wymagane pola

   Dziękujemy bardzo! Twoje dane zostały pomyślnie przesłane

   Wkrótce skontaktujemy się z Państwem.

   Zapisz się do naszego newslettera
   W czym możemy Ci pomóc?

   Otrzymuj informacje i aktualizacje dotyczące naszej oferty