Serwis klimatyzacji we Wrocławiu
Planowanie, montaż i konserwacja

Zastanawiasz się nad instalacją systemu klimatyzacji i szukasz specjalistycznej firmy we Wrocławiu? Klivatec jest właściwym partnerem dla Państwa.

KONTAKT SKONTAKTUJ SIĘ TERAZ

Serwis Klimatyzacji Wrocław

Czy szukasz obecnie zintegrowanego rozwiązania do klimatyzacji pomieszczeń? Klivatec oferuje kompletny serwis systemów klimatyzacji we Wrocławiu z jednego źródła. Towarzyszymy naszym klientom już na etapie planowania i opracowujemy dla nich koncepcję klimatyzacji, która uwzględnia wszystkie aspekty ekonomii i komfortu. Ponadto zajmujemy się również instalacją i uruchomieniem, a także późniejszymi naprawami i konserwacją.

Kolonia

Opracowujemy indywidualną ofertę
Plan klimatyzowania pomieszczeń

Za zimno w zimie i za ciepło w lecie? Dzięki nowoczesnemu systemowi klimatyzacji można zapewnić komfortową temperaturę w pomieszczeniach o każdej porze roku. Jednak nie każdy system klimatyzacyjny jest równie odpowiedni dla każdego budynku. Jako eksperci od systemów klimatyzacji we Wrocławiu będziemy Ci towarzyszyć już na etapie planowania i dobierzemy odpowiedni system klimatyzacji do Twojego przeznaczenia.

W planowaniu systemów klimatyzacji we Wrocławiu ważną rolę odgrywają następujące aspekty:

 • Typ budynku
 • Liczba pokoi
 • Całkowita powierzchnia
 • Typ klimatyzacji
 • Liczba osób w pokojuW ramach naszych usług klimatyzacyjnych chętnie podejmujemy się kompleksowego planowania systemów klimatyzacyjnych dla prywatnych domów jednorodzinnych we Wrocławiu, a także opracowujemy koncepcje dla gabinetów lekarskich, kancelarii prawnych, restauracji, hoteli i wielu innych branż. Chętnie doradzimy Ci, jaki system klimatyzacji jest najodpowiedniejszy dla Twoich potrzeb.
PRZEJDŹ DO INTERNETOWEGO PLANERA

Złóż wniosek o dofinansowanie
Jak uzyskać środki na klimatyzator we Wrocławiu?

Chętnie wyjaśnimy wszelkie wątpliwości dotyczące sytuacji prawnej. Na przykład w zależności od miejsca zamieszkania może być konieczne przestrzeganie ważnych przepisów dotyczących odległości jednostki zewnętrznej od sąsiedniej posesji lub uzyskanie pozwoleń od właścicieli lokali.

Klimatyzacja Wrocław

Po podjęciu decyzji o wyborze systemu klimatyzacji, powinien on zostać zainstalowany przez profesjonalną firmę. Dzieje się tak dlatego, że system klimatyzacji może pracować wydajnie i klimatyzować pomieszczenia zgodnie z wymaganiami tylko wtedy, gdy został prawidłowo zainstalowany. Jeżeli system klimatyzacji jest niewymiarowy, nie może zapewnić wymaganej wydajności klimatyzacji. Oznacza to, że temperatura w pomieszczeniu nie może być regulowana w pożądany sposób, a system szybko staje się pożeraczem energii elektrycznej.

Nasz serwis klimatyzacji we Wrocławiu obejmuje następujące usługi:

Wskazówki<br />
technika 01

Wskazówki
technika

Wiercenie rdzeniowe 02

Wiercenie rdzeniowe

Instalacja<br />
jednostek wewnętrznych 03

Instalacja
jednostek wewnętrznych

Rura czynnika chłodniczego<br />
5 metrów na jednostkę wewnętrzną 04

Rura czynnika chłodniczego
5 metrów na jednostkę wewnętrzną

Montaż<br />
jednostki zewnętrznej na elewacji 05

Montaż
jednostki zewnętrznej na elewacji

Połączenie<br />
urządzenia 06

Połączenie
urządzenia

Przeprowadzenie próby szczelności 07

Przeprowadzenie próby szczelności

Uzupełnianie<br />
czynnika chłodniczego 08

Uzupełnianie
czynnika chłodniczego

Uruchomienie<br />
instalacji 09

Uruchomienie
instalacji

Instrukcja<br />
funkcji klimatyzatora 10

Instrukcja
funkcji klimatyzatora

Do pracy z czynnikami chłodniczymi wymagana jest certyfikowana firma specjalistyczna. Jako firma specjalizująca się w serwisie klimatyzacji we Wrocławiu posiadamy takie uprawnienia. Dlatego możemy zagwarantować Ci szybki i profesjonalny montaż klimatyzacji.

Wskazówki dotyczące obliczania obciążenia chłodniczego 

Podczas planowania i instalacji systemu klimatyzacji we Wrocławiu decydującym czynnikiem jest obliczenie obciążenia chłodniczego. Ważne jest, aby dostosować wydajność chłodniczą systemu klimatyzacji do wielkości chłodzonego pomieszczenia. System klimatyzacyjny musi być w stanie wymienić wymaganą ilość ciepłego powietrza w pomieszczeniu.

klima

Zleć profesjonalne uruchomienie i napełnienie systemu klimatyzacji we Wrocławiu.

Po zainstalowaniu systemu klimatyzacji następuje jego uruchomienie. Wiąże się to z koniecznością przeprowadzenia ważnych testów, aby upewnić się, że wszystko działa bez zarzutu. Na tym etapie napełnimy również układ klimatyzacji czynnikiem chłodzącym. Jako firma specjalistyczna we Wrocławiu jeszcze raz sprawdzamy, czy wszystkie elementy są prawidłowo połączone i działają bez zakłóceń.

Uruchomienie systemu klimatyzacji: nasze usługi

 • Przeprowadzenie próby szczelności zgodnie z normą UE nr 517/2014.
 • Przygotowanie raportu.
 • Przekazanie systemu do eksploatacji
 • Wszechstronny przebieg próbny obejmujący weryfikację poprawności chłodzenia i ogrzewania.
 • Instruktaż w zakresie funkcji i prawidłowego działania systemu klimatyzacji.
 • Montaż wsporników podłogowych lub ściennych
klima

CZY JESTEŚ GOTOWY, ABY NADAĆ SWOJEMU DOMOWI LEPSZĄ TEMPERATURĘ?

Dowiedz się więcej o naszych usługach dla Wrocławia!

klima

Regularna konserwacja klimatyzacji decyduje o sprawności systemu

W przypadku systemów klimatyzacji używanych komercyjnie obowiązkowa jest regularna konserwacja systemu klimatyzacji. Jednak nawet w przypadku systemów używanych prywatnie zalecamy serwisowanie systemu klimatyzacji co najmniej raz na rok lub trzy lata. W ramach konserwacji możemy ponownie napełnić system klimatyzacji i w ten sposób zagwarantować wydajność i długowieczność systemu klimatyzacji we Wrocławiu. Ponadto filtry są czyszczone lub wymieniane. Koszty konserwacji amortyzują się dzięki temu, że użytkownik oszczędza energię i dłużej korzysta z systemu.

Podczas konserwacji w naszym serwisie klimatyzacji we Wrocławiu świadczymy następujące usługi:  

 • Test funkcji
 • Test szczelności
 • Wymiana płynu chłodzącego
 • Wymiana filtrów
 • Czyszczenie i dezynfekcja systemu

Dlaczego trzeba regularnie napełniać klimatyzator?

Czynnik chłodniczy znajduje się w obiegu w klimatyzatorze. Obraca się on w przewodach czynnika chłodniczego i pozostaje w tym obiegu. Mimo to każdy klimatyzator traci do 10% czynnika chłodniczego rocznie. Zbyt mała ilość czynnika chłodniczego w klimatyzatorze we Wrocławiu spowoduje znaczny spadek wydajności chłodniczej. Może to również prowadzić do słabego smarowania sprężarki, co może być przyczyną kosztownych uszkodzeń sprzętu klimatyzacyjnego. Choćby z tego powodu należy regularnie przeprowadzać przeglądy klimatyzacji.

klimaanlagen

Klimatyzator typu monosplit

Klimatyzator Monospolit składa się dokładnie z jednej jednostki zewnętrznej i jednej jednostki wewnętrznej, które można wykorzystać do klimatyzowania jednego pomieszczenia w budynku. Taki system ma sens tylko wtedy, gdy jest pewność, że wymagania stawiane systemowi klimatyzacji nie będą rosły z upływem czasu.

klimaanlagen

Klimatyzator typu multisplit

Jeśli szukasz elastycznego rozwiązania klimatyzacyjnego, które można rozbudowywać, powinieneś zdecydować się na system klimatyzacji typu multisplit. System klimatyzacji składa się z jednostki zewnętrznej, która może być połączona z kilkoma jednostkami wewnętrznymi. W ten sposób za pomocą jednego klimatyzatora można chłodzić do sześciu pomieszczeń jednocześnie.

rysunek klima

Dlaczego powinieneś wybrać nasz serwis klimatyzacji we Wrocławiu?

Czy szukasz obecnie serwisu klimatyzacji we Wrocławiu, który zajmie się wszystkimi Twoimi potrzebami w zakresie klimatyzacji? Jeśli tak to jesteśmy właściwym partnerem dla Ciebie.

1. Wszystko z jednego źródła

Oferujemy wszystkie usługi z jednego źródła i możemy zaplanować prace bez opóźnień. Dzięki naszemu serwisowi klimatyzacji we Wrocławiu nie musisz obawiać się niepotrzebnych opóźnień.

2. Znamy się na rzeczy

Wyspecjalizowaliśmy się w serwisie klimatyzacji i znamy jego szczegóły. Począwszy od szczegółowego planowania, poprzez zgodność z wymogami prawnymi, aż po profesjonalny montaż.

3. W każdej chwili do dyspozycji

Dla nas współpraca nie kończy się po wystawieniu faktury. Jesteśmy do Państwa dyspozycji również po uruchomieniu systemu klimatyzacji we Wrocławiu i chętnie przyjedziemy do Państwa w każdej chwili w celu przeprowadzenia konserwacji lub bieżących napraw.

Ile kosztują klimatyzatory we Wrocławiu?

Koszt klimatyzacji nie może być podawany ryczałtowo. Zależą one od wielu czynników, takich jak rodzaj budynku, liczba pomieszczeń, które mają być klimatyzowane, oraz wymagany zakres usług. Chętnie pomożemy Ci złożyć wniosek o dofinansowanie z programu „Czyste powietrze”.

WOLNA OFERTA

(32) 630 40 01 Pon - Pt 9:00-17:00

Prośba o kontakt
W czym możemy Ci pomóc?

Skorzystaj z naszej prośby o telefon zwrotny, a nasz ekspert oddzwoni do Ciebie w wybranym przez Ciebie terminie.

  * Wymagane pola

  Dziękujemy bardzo! Twoje dane zostały pomyślnie przesłane

  Wkrótce skontaktujemy się z Państwem.

  Wyślij wiadomość
  W czym możemy Ci pomóc?

  Wyślij do nas wiadomość, a nasz ekspert skontaktuje się z Tobą.

   * Wymagane pola

   Dziękujemy bardzo! Twoje dane zostały pomyślnie przesłane

   Wkrótce skontaktujemy się z Państwem.

   Zapisz się do naszego newslettera
   W czym możemy Ci pomóc?

   Otrzymuj informacje i aktualizacje dotyczące naszej oferty