Serwis klimatyzacji w Bydgoszczy
dla klientów indywidualnych i biznesowych

Zastanawiasz się nad instalacją systemu klimatyzacji i szukasz specjalistycznej firmy w Bydgoszczy? Klivatec jest właściwym partnerem dla Państwa.

KONTAKT SKONTAKTUJ SIĘ TERAZ

Serwis klimatyzacji w Bydgoszczy dla systemów typu split i multisplit

Instalacja systemu klimatyzacji zawsze wymaga opracowania indywidualnej oferty, aby uzyskać rozwiązanie wydajne, przyjazne dla środowiska i ekonomiczne. Oprócz specjalistycznej wiedzy wymaga to również specjalnego sprzętu roboczego i dużego doświadczenia w obsłudze nowoczesnych urządzeń klimatyzacyjnych. Firma Klivatec oferuje klientom prywatnym i komercyjnym z Bydgoszczy profesjonalny serwis klimatyzacji.

Kolonia

Serwis klimatyzacji
dla klientów prywatnych w Bydgoszczy

W lecie pomieszczenia często nagrzewają się tak szybko, że jakość życia ulega znacznemu pogorszeniu. W biurze domowym koncentracja jest prawie niemożliwa, a w nocy upał pozbawia mieszkańców snu. Rozwiązanie: instalacja klimatyzacji w Twoim domu w Bydgoszczy. Jednak należy pamiętać, że nie każde urządzenie nadaje się równie dobrze do użytku prywatnego.

Doradztwo i obsługa: Znajdziemy dla Ciebie odpowiedni klimatyzator

Ogólnie rzecz biorąc, istnieją dwa warianty, które można wybrać dla własnego domu:

Klimatyzator typu monosplit

Klimatyzator monosplit to rozwiązanie do jednego pomieszczenia w domu w Bydgoszczy. System składa się z jednostki zewnętrznej i jednostki wewnętrznej. Dlatego też może on klimatyzować tylko jedno pomieszczenie w domu.

Klimatyzator typu multisplit

Alternatywą jest klimatyzator typu multisplit o większej elastyczności. Za pomocą tego systemu klimatyzacji można chłodzić kilka pomieszczeń jednocześnie i rozbudowywać go w miarę potrzeb. Można wybierać spośród różnych wzorów jednostek wewnętrznych.

Z przyjemnością pomożemy Ci znaleźć najlepszy system klimatyzacji. Należy wziąć pod uwagę różne aspekty, takie jak wielkość domu i klimatyzowanej powierzchni, liczba osób regularnie przebywających w pomieszczeniach, a także położenie geograficzne budynku.

PRZEJDŹ DO INTERNETOWEGO PLANERA

Wybierając klimatyzator
zastanów się także nad kwestią prawną

Instalując klimatyzację w mieszkaniach wynajmowanych lub należących do właścicieli, trzeba pokonać pewne przeszkody prawne. W wynajmowanych mieszkaniach można ustawiać jedynie mobilne jednostki bez zgody właściciela, ale mają one pewne wady. Mogą one chłodzić tylko pojedyncze pomieszczenia. Ponadto przez otwarte okno należy poprowadzić wąż, co negatywnie wpływa na wydajność urządzeń.

Właścicielom mieszkań nie wolno również instalować klimatyzatorów w Bydgoszczy bez uprzedniej zgody. Instalacja jednostki zewnętrznej stanowi zmianę konstrukcyjną, która musi zostać zatwierdzona przez stowarzyszenie właścicieli. Skorzystaj z naszego serwisu klimatyzacji w Bydgoszczy, aby uzyskać wyczerpujące informacje na temat wszystkich aspektów instalacji klimatyzacji.

Instalacja klimatyzacji w Bydgoszczy

System klimatyzacji powinien być zawsze zainstalowany profesjonalnie, aby zapewnić jego ekonomiczną i wydajną pracę. Już niewielkie błędy popełnione podczas instalacji mogą prowadzić do zauważalnie wyższego zużycia energii lub spowodować, że system nie będzie zapewniał pożądanej wydajności chłodzenia.

Nasz serwis klimatyzacji w zakresie montażu i instalacji obejmuje następujące usługi:

Wskazówki<br />
technika 01

Wskazówki
technika

Wiercenie rdzeniowe 02

Wiercenie rdzeniowe

Instalacja<br />
jednostek wewnętrznych 03

Instalacja
jednostek wewnętrznych

Rura czynnika chłodniczego<br />
5 metrów na jednostkę wewnętrzną 04

Rura czynnika chłodniczego
5 metrów na jednostkę wewnętrzną

Montaż<br />
jednostki zewnętrznej na elewacji 05

Montaż
jednostki zewnętrznej na elewacji

Połączenie<br />
urządzenia 06

Połączenie
urządzenia

Przeprowadzenie próby szczelności 07

Przeprowadzenie próby szczelności

Uzupełnianie<br />
czynnika chłodniczego 08

Uzupełnianie
czynnika chłodniczego

Uruchomienie<br />
systemu<br />
09

Uruchomienie
systemu

Instrukcja<br />
obejmująca funkcje 10

Instrukcja
obejmująca funkcje

Nasi monterzy pracują przy użyciu specjalnych narzędzi i wiedzą, w jakich miejscach najlepiej zainstalować klimatyzator. Ponadto do pracy z czynnikami chłodniczymi wymagana jest specjalna certyfikacja. Jako firma specjalistyczna posiadamy takie uprawnienia i oferujemy Państwu szybki i profesjonalny montaż klimatyzacji w Bydgoszczy.

klima

Serwis klimatyzacji dla klientów biznesowych w Bydgoszczy

Bydgoszcz jest uważany za miejsce dla średnich przedsiębiorstw i szybko rozwijającą się lokalizację technologiczną. Wiele z lokalnych firm posiada rozbudowaną sieć kontaktów i stale się rozwija. Jednocześnie sercem każdej firmy są zawsze jej pracownicy, którzy oczekują innowacyjnego środowiska pracy, w którym mogą myśleć w sposób skoncentrowany i pracować efektywnie. Klimatyzacja pomieszczeń biurowych o każdej porze roku to w XXI wieku standard.

W ramach naszych usług klimatyzacyjnych w Bydgoszczy opracowujemy kompleksowe rozwiązanie dla budynku Twojej firmy. W zależności od liczby klimatyzowanych pomieszczeń, dostępnej powierzchni i koncepcji wyposażenia, znajdziemy system klimatyzacji typu multi-split, który spełni wszystkie wymagania Twojej koncepcji klimatycznej.

 • Wysoka efektywność kosztowa
 • Zrównoważony rozwój
 • Elastyczność i niezawodność
 • Możliwość doposażenia
 • Rozbudowane funkcje
klima

CZY JESTEŚ GOTOWY, ABY NADAĆ SWOJEMU DOMOWI LEPSZĄ TEMPERATURĘ?

Dowiedz się więcej o naszych usługach dla Bydgoszczy!

klima

Usługi naszego serwisu klimatyzacji w skrócie

Niezależnie od tego, czy szukasz systemu klimatyzacji dla domu prywatnego czy budynku biurowego, zawsze powinien on być profesjonalnie dobrany, fachowo zainstalowany i uruchomiony. Właśnie dlatego oferujemy naszym klientom prywatnym i komercyjnym nasz serwis klimatyzacji w Bydgoszczy. Poniżej znajduje się przegląd naszych usług.

Ubieganie się o dotacje

Istnienie możliwość dofinansowania zakupu dzięki programowi „Czyste powietrze”. Można ubiegać się o dotację aż na 30 tysięcy złotych. Aby prawidłowo złożyć wniosek o przyznanie, należy wcześniej przestrzegać ważnych zasad i wykonywać poszczególne kroki w odpowiedniej kolejności:

 • Uzyskaj wycenę
 • Złóż wniosek
 • Poczekaj na zatwierdzenie
 • Złóż zamówienie na instalację
 • Złóż fakturę końcową

Ważne jest, aby złożyć wniosek jeszcze przed złożeniem zamówienia na montaż klimatyzacji w Bydgoszczy. Chętnie udzielimy Ci pomocy w tym zakresie.

klimaanlagen

Instalacja klimatyzacji w Bydgoszczy

System klimatyzacji powinien być zawsze zainstalowany profesjonalnie, aby zapewnić jego ekonomiczną i wydajną pracę. Już niewielkie błędy popełnione podczas instalacji mogą prowadzić do zauważalnie wyższego zużycia energii lub spowodować, że system nie będzie zapewniał pożądanej wydajności chłodzenia.

Nasz serwis klimatyzacji w zakresie montażu i instalacji obejmuje następujące usługi:

 • Podróż technika
 • Montaż jednostki zewnętrznej na elewacji
 • Podłączenie urządzenia
 • Instalacja jednostek wewnętrznych
 • Rura czynnika chłodniczego o długości 5 m na każde urządzenie wewnętrzne
 • Wiercenie rdzeniowe
 • Uzupełnianie czynnika chłodniczego
 • Przeprowadzenie próby szczelności
 • Przekazanie systemu do eksploatacji
 • Instrukcja obejmująca funkcje

Nasi monterzy pracują przy użyciu specjalnych narzędzi i wiedzą, w jakich miejscach najlepiej zainstalować system klimatyzacji. Ponadto do pracy z czynnikami chłodniczymi wymagana jest specjalna certyfikacja. Jako firma specjalistyczna posiadamy takie uprawnienia i oferujemy Państwu szybki i profesjonalny montaż klimatyzacji w Bydgoszczy.

klimaanlagen

Napełnianie klimatyzatorów w Bydgoszczy

Nowoczesne systemy klimatyzacji są łatwe w konserwacji, ale nie są całkowicie bezobsługowe. Mimo że czynnik chłodniczy obraca się w układzie, z czasem dochodzi do utraty jego części. Powoduje to znaczny spadek wydajności systemu. Z tego powodu należy regularnie napełniać układ klimatyzacji. W Bydgoszczy jesteśmy w tej sprawie partnerem do kontaktów. Aby dobrać odpowiednią ilość czynnika chłodniczego, należy odessać istniejący czynnik chłodniczy i uzupełnić go nowym czynnikiem chłodniczym w odpowiedniej ilości.

Konserwacja klimatyzacji w Bydgoszczy

Klimatyzatory typu Split mogą działać w pożądany sposób tylko wtedy, gdy czynnik chłodniczy jest uzupełniany, a filtry wymieniane w regularnych odstępach czasu. Obie czynności powinny być wykonywane wyłącznie przez specjalistyczny serwis klimatyzacji w Bydgoszczy. W obszarach komercyjnych regularna konserwacja jest nawet wymagana przez prawo.

Podczas konserwacji w ramach naszego serwisu klimatyzacji w Bydgoszczy świadczymy następujące usługi:

 • Test funkcji
 • Test szczelności
 • Wymiana płynu chłodzącego
 • Wymiana filtrów
 • Czyszczenie i dezynfekcja systemu
rysunek klima

Usterki i błędy?

Na szczęście nowoczesna technologia klimatyzacyjna jest mało podatna na usterki. Jeśli system klimatyzacji w budynku w Bydgoszczy został profesjonalnie zainstalowany, to problemy i usterki będą występować tylko w wyjątkowych przypadkach. Jeśli zdarzy się, że system przestanie działać prawidłowo lub nie będzie działał wcale, należy wezwać nasz serwis klimatyzacji w Bydgoszczy.

Naprawa klimatyzacji w Bydgoszczy

Na szczęście problemy z nowoczesnymi systemami klimatyzacji zdarzają się bardzo rzadko. Jeśli jednak wystąpi usterka, należy skontaktować się z naszym serwisem klimatyzacji. Naszym klientom z Bydgoszczy oferujemy szybki czas reakcji, tak aby Państwa system mógł być szybko ponownie używany.

Najczęstszą przyczyną awarii są zanieczyszczone filtry lub zbyt mała ilość czynnika chłodniczego. Niekiedy przyczyną nieszczelności w systemie klimatyzacji są także nieprawidłowo zamontowane przewody.

WOLNA OFERTA

(32) 630 40 01 Pon - Pt 9:00-17:00

Prośba o kontakt
W czym możemy Ci pomóc?

Skorzystaj z naszej prośby o telefon zwrotny, a nasz ekspert oddzwoni do Ciebie w wybranym przez Ciebie terminie.

  * Wymagane pola

  Dziękujemy bardzo! Twoje dane zostały pomyślnie przesłane

  Wkrótce skontaktujemy się z Państwem.

  Wyślij wiadomość
  W czym możemy Ci pomóc?

  Wyślij do nas wiadomość, a nasz ekspert skontaktuje się z Tobą.

   * Wymagane pola

   Dziękujemy bardzo! Twoje dane zostały pomyślnie przesłane

   Wkrótce skontaktujemy się z Państwem.

   Zapisz się do naszego newslettera
   W czym możemy Ci pomóc?

   Otrzymuj informacje i aktualizacje dotyczące naszej oferty