Częstochowa – pompy ciepła

Serwis pomp ciepła w Częstochowie
dla klientów indywidualnych i biznesowych

Zastanawiasz się nad montażem pompy ciepła w swoim domu lub firmie w Częstochowie? Z Klivatec masz taką możliwość. Jesteśmy w pełni profesjonalną firmą, która dba o swoich klientów. Zapewniamy w pełni kompleksowe usługi - dbamy nie tylko o montaż Twojej pompy ciepła, ale też udzielamy wszelkich niezbędnych informacji.

KONTAKT SKONTAKTUJ SIĘ TERAZ

Firma Klivatec  to w pełni wykwalifikowany i profesjonalny zespół, który stale podnosi swoje doświadczenia oraz certyfikacje, dzięki czemu możesz mieć pewność, że dostaniesz od nas najwyższej jakości usługi. Możesz się do nas zgłosić z każdym pytaniem, a nasz wykwalifikowany zespół ds. pomp ciepła chętnie odpowie na wszelkie pytania.

Kolonia

Serwis pompy ciepła w Częstochowie
kompleksowe obsługi od projektu aż po montaż

Pompy ciepła to urządzenia, które korzystają z odnawialnych źródeł energii, dlatego stają się coraz bardziej popularne. Nowoczesne systemy mają rewelacyjne parametry energetyczne. Koszt zakupu pompy nie należy do najniższych, jednak możemy uzyskać na nią różnego rodzaju dofinansowanie. W dodatku pompy ciepła nie generują wysokich kosztów eksploatacji, dlatego to opłacalna inwestycja. Chociaż pompy ciepła w Częstochowie działają niemal bezobsługowo, to wymagają regularnego serwisowania. Tylko regularna konserwacja pomp ciepła w Częstochowie będzie w stanie zapewnić długą żywotność urządzenia.

Jak wygląda montaż pomp ciepła w Częstochowie

Montujemy pompy ciepła w prywatnych domach, ale też w szkołach, przedszkolach, biurach, centrach handlowych czy innych obiektach w Częstochowie.

Praca nad Twoim indywidualnym projektem nie kończy się w momencie instalacji urządzenia. Przekazanie systemu do eksploatacji, to również zadanie wykwalifikowanego zespołu firmy Klivatec. W tym kroku sprawdzamy wszelkie przewody oraz nieszczelności.

Ponadto w zakresie instalacji pomp ciepła oferujemy:

 • przeprowadzenie próby szczelności, 
 • przygotowanie umowy, 
 • uruchomienie systemu pomp ciepła, 
 • cały szereg testów sprawdzenia działania urządzenia, 
 • instruktaż użytkowania,
 • montaż wsporników.
PRZEJDŹ DO INTERNETOWEGO PLANERA

Dofinansowanie pomp ciepła Częstochowa

Aktualnie trwają prace nad nowym programem Ministerstwa Klimatu i Środowiska, który współpracuje z Narodowym Funduszem Ochrony Środków i Gospodarki Wodnej, jaki miałby zapewnić dofinansowanie zakupu oraz instalacji pompy ciepła. Dotacje są skierowane dla tych osób, które z jakichś względów nie mogą skorzystać z programu Czyste powietrze oraz Moje ciepło. Jeśli masz wątpliwości, która dotacja jest skierowana dla Ciebie, to nasi konsultanci ds. klimatyzacji w Częstochowie, chętnie pomogą Ci rozwiązać tę kwestię. Już dziś zadzwoń do nas, skorzystaj z formularza kontaktowego lub planera klimatyzacji.

Jak wygląda serwis pomp ciepła w Częstochowie?

Serwis pomp ciepła w Częstochowie  jest wymagany jeśli chcemy, by nasze urządzenie działało wydajnie oraz energooszczędnie i działał przez długie lata. Ponadto to jeden z wymogów warunków gwarancji, która trwa dwa lata. Zalecamy, by serwis odbywał się pod koniec pierwszego roku eksploatacji pompy ciepła. Za każdym razem serwisowanie powinniśmy oddać w ręce profesjonalisty, który ma do tego odpowiednie uprawnienia. Praca z czynnikiem chłodniczym musi być wykonywana przez osoby, które posiadają uprawnienia f-gazowe, gdyż jakakolwiek nieszczelność może się przyczynić do ubytku czynnika, co w konsekwencji może doprowadzić do szkód środowiskowych i stanowić zagrożenie dla naszego zdrowia. Najlepiej będzie jeśli będziemy korzystać z usług tej samej firmy, która wykonywała montaż naszej klimatyzacji. 

Podczas konserwacji pomp ciepła w Częstochowie sprawdzane są:

 • zapisane alarmy, 
 • stan pracy urządzenia, 
 • podłączenia elektryczne, 
 • mocowanie elementów (takich jak połączenia śrubowe kabli elektrycznych), 
 • szczelność obiegu chłodniczego, 
 • uszkodzenia kabli, 
 • zawartość środka służącego do ochrony przed zamrożeniem, 
 • zawory bezpieczeństwa, 
 • ustawienia sterownika urządzenia, 
 • ciśnienie w naczyniu wzbiorczym, 
 • ciśnienie napełnienia instalacji grzewczej, 
 • stan anody antykorozyjnej w zasobniku c.w.u.,

Oprócz tego istotne jest także skontrolowanie jednostki zewnętrznej, dlatego sprawdzane w tym celu zostają: ogólny stan jednostki – oblodzenie, stan wentylatora, poziom natężenia dźwięku, sprawdzenie połączeń hydraulicznych oraz chłodniczych, czyszczenie wymiennika ciepła, kontrola połączeń elektrycznych, prace wentylatora.

klima
klima

CZY JESTEŚ GOTOWY, ABY NADAĆ SWOJEMU DOMOWI LEPSZĄ TEMPERATURĘ?

Dowiedz się więcej o naszych usługach dla Częstochowy!

klima

Jakie korzyści płyną z serwisu pomp ciepła?

Oprócz tego, że możemy zachować gwarancję, regularna kontrola jest potrzebna, by zachować pełną sprawność urządzenia. 

Wśród najważniejszych aspektów wymienić można:

 • zapewnienie komfortu i bezpieczeństwa, 
 • zwiększenie żywotności urządzenia, 
 • wysoka wydajność, 
 • doskonałą temperaturę, 
 • zmniejszenie kosztów zużycia energii, 
 • zwiększenie żywotności urządzenia

Ile kosztuje serwis pomp ciepła?

Oczywiście serwisowanie pomp ciepła zależy od zakresu wykonywanych prac, jednak zwykle oscylują one wokół 400-600 zł. Warto zdecydować się na serwis w tej samej firmie, w jakiej zlecony był montaż urządzenia, gdyż mamy pewność, że wszystkie usługi zostaną wykonane prawidłowo. Nie polecamy wykonywać serwisu ani montażu na własną rękę, gdyż może się to zakończyć utratą gwarancji oraz nieprawidłowo działającym systemem. 

 

rysunek klima

Naprawa pomp ciepła Częstochowa

Nowoczesne systemy rzadko ulegają awarii, szczególnie jeśli poddajemy je regularnej konserwacji. Jeśli jednak jakaś usterka, by wystąpiła warto skontaktować się z naszym serwisem klimatyzacji. Klientom z Częstochowy oferujemy szybki czas reakcji oraz realizacji, tak aby jak najszybciej można ponownie korzystać z w pełni sprawnego urządzenia. 

Skontaktuj się z nami!

Już teraz zadzwoń do nas lub wypełnij formularz kontaktowy, a nasz zespół skontaktuje się z Tobą tak szybko jak to możliwe. Klivatec to najlepszy wybór przy zakupie i montażu pomp ciepła w Częstochowie. 

Zadzwoń do Nas!

(32) 630 40 01 Pon - Pt 9:00-17:00

Prośba o kontakt
W czym możemy Ci pomóc?

Skorzystaj z naszej prośby o telefon zwrotny, a nasz ekspert oddzwoni do Ciebie w wybranym przez Ciebie terminie.

  * Wymagane pola

  Dziękujemy bardzo! Twoje dane zostały pomyślnie przesłane

  Wkrótce skontaktujemy się z Państwem.

  Wyślij wiadomość
  W czym możemy Ci pomóc?

  Wyślij do nas wiadomość, a nasz ekspert skontaktuje się z Tobą.

   * Wymagane pola

   Dziękujemy bardzo! Twoje dane zostały pomyślnie przesłane

   Wkrótce skontaktujemy się z Państwem.

   Zapisz się do naszego newslettera
   W czym możemy Ci pomóc?

   Otrzymuj informacje i aktualizacje dotyczące naszej oferty