Profesjonalny serwis pomp ciepła Sosnowiec
dla klientów indywidualnych i biznesowych

Zastanawiasz się nad instalacją pompy ciepła i szukasz specjalistycznej firmy w Sosnowcu? Klivatec jest właściwym partnerem dla Państwa.

KONTAKT SKONTAKTUJ SIĘ TERAZ

Postawienie na pompy ciepła Sosnowiec w Twoim domu to inwestycja, która szybko się zwróci i przysłuży się na długie lata. Jest to tanie, najbardziej ekonomiczne, łatwe w użytku, urządzenie dbające o Twój codzienny komfort w domu. Pompy to ekologiczne rozwiązanie, które zadba nie tylko o ogrzanie wody i nieruchomości w Sosnowcu, ale i planetę. To urządzenie grzewcze, które wykorzystując energię z odnawialnych źródeł, przekazuje ją do ciepłej wody użytkowej.

Kolonia

Klivatec idealnym partnerem do montażu pomp cieplnych w Sosnowcu
Dlaczego warto nas wybrać?

Pompy ciepła Sosnowiec

Od wielu lat specjalizujemy się w dziedzinie chłodniczo-klimatyzacyjnej. U nas znajdziesz szczegółowe porady, szybką i uczciwą wycenę oraz planowany czas realizacji indywidualnego projektu. Nasi klienci są zawsze na pierwszym miejscu, dlatego jesteśmy do Państwa całkowitej dyspozycji, aby wspólnie stworzyć idealny system grzewczy, wykorzystujący pompy ciepła Sosnowiec. Jesteśmy otwarci na wszelkie propozycje i pomysły, służymy pomocą nawet po instalacji urządzenia w Państwa domu. Nasi serwisanci z Klivatec w Sosnowcu zajmą się profesjonalnym montażem, konserwacją, a nawet serwisem pompy ciepła Sosnowiec

Jaką pompę ciepła wybrać?

Urządzenia dzielą się na rodzaj źródła, z którego pozyskiwane jest ciepło. 

Wyróżniamy:

 • Pompę gruntową – najczęściej wybierana. Jej źródłem ciepła jest ziemia. Może być wykorzystana jako źródło ciepła do obiegu grzewczego oraz do ocieplania wody w domu w Sosnowcu. Urządzenie jest wydajne i odznacza się wysoką efektywnością działania. Idealnie sprawdzi się jako jedyne źródło ogrzewania budynku. 
 • Pompę wodną – ma wysoką wydajność energetyczną. Jej źródłem jest ciepła płynąca woda. Niesie ze sobą jednak wysokie koszty inwestycyjne. Może być jedynym źródłem ogrzewania domu. Jej zewnętrznym źródłem zasilania może być olej, gaz lub energia elektryczna.
 • Pompę powietrzną – jej popularność stale wzrasta. Nie wymaga dużych kosztów na początku. Źródłem ciepła pompy jest powietrze, które pobiera z zewnątrz. Wyróżniamy typu powietrze-powietrze oraz powietrze-woda (ciepło przenoszone jest do śniegu grzewczego i zbiornika w wodą). Jest uniwersalna, łatwa do wykorzystania w każdych warunkach. Potrzebne jednak będzie dodatkowe źródło ogrzewania. Pozwoli ono wspomóc pracę pompy. Chętnie wybierane do łączenia z pompą powietrzną jest ogrzewanie podłogowe.
PRZEJDŹ DO INTERNETOWEGO PLANERA


Montaż pomp ciepła przez fachowców z Klivatec w Sosnowcu

Pompy ciepła Sosnowiec

Instalacja urządzenia powinna zostać wykonana jedynie przez specjalistyczny, certyfikowany serwis pompy ciepła Sosnowiec. Niemożliwe jest wykonanie montażu samodzielnie. Potrzebne są uprawnienia elektryczne, tzw. SEP.  Nasi serwisanci profesjonalnie zajmą się montażem Państwa pompy ciepła Sosnowiec

O czym należy pamiętać przy instalacji?

 • Lokalizacja – odległość pompy ciepła od ściany budynku nie powinna być mniejsza niż 30 cm. 
 • Montaż pompy o mocy nie większej niż 50 kW nie wymaga zgłoszenia. 
klima

Nasi monterzy zajmą się także: 

 • Testami szczelności 
 • Rozmieszczeniem czujników temperatury 
 • Automatyką 
 • Uruchomieniem systemu pomp ciepła 

Montujemy pompy ciepła w prywatnych domach, ale także w przedszkolach, biurach, szkołach, centrach handlowych czy innych obiektach w Sosnowcu.

klima

CZY JESTEŚ GOTOWY, ABY NADAĆ SWOJEMU DOMOWI LEPSZĄ TEMPERATURĘ?

Dowiedz się więcej o naszych usługach dla Sosnowca!

klima

Powierz nam konserwację pomp ciepła

Serwis pomp ciepła Sosnowiec

Serwis pomp ciepła Sosnowiec oraz przeglądy konserwacyjne powinno powierzyć się wyspecjalizowanym serwisantom. Szczególnie ważne jest podczas usługi sprawdzenie odpowiedniego przepływu po obu stronach układu. Serwis pomp ciepła Sosnowiec to gwarancja długiej żywotności urządzenia. 

klimaanlagen

Co otrzymasz w ramach konserwacji?

 • Czyszczenie filtrów źródła dolnego i górnego
 • Kontrola stężenia płynu niezamarzającego
 • Kontrola układu dolnego źródła pompy ciepła,
 • Kontrola układu górnego źródła pompy ciepła,
 • Kontrola obiegu chłodniczego,
 • Kontrola automatyki oraz poprawności nastaw.

 

Pompy ciepła typu powietrze-woda nie potrzebują tak częstego przeglądu. Funkcja odszraniania parownika sprawia, że urządzenia same się czyszczą. Także w ich przypadku wystarczy sprawdzić jedynie filtr źródła górnego. 

klimaanlagen

Profesjonalny serwis techniczny pomp ciepła w Sosnowcu

Serwis pomp ciepła Sosnowiec

Serwis pomp ciepła Sosnowiec powinno wykonywać się raz w roku, najlepiej przed zaczęciem się sezonu grzewczego. Zakres prac serwisowych zależy od kilku czynników. Przede wszystkim weryfikuje go rodzaj pompy cieplnej, której Państwo używacie. Serwis pomp ciepła Sosnowiec będzie wyglądał inaczej w przypadku pomp wodnych, powietrznych i gruntowych. 

rysunek klima

Koszt serwisu pomp ciepła w Sosnowcu

Ostateczna cena zależy od zakresu wykonywanych prac, a także rodzaju pompy cieplnej. Najczęściej ceny mieszczą się w przedziale od 400 do 600 zł, jednak w momencie zapotrzebowania na bardziej skomplikowane usługi, cena może wzrosnąć. Zachęcamy do kontaktu z naszymi doradcami, którzy indywidualnie podejdą do sprawy i wycenią Państwa usługi. Jesteśmy dostępni i czekamy na Państwa telefon. 

Wybierz Klivatec – nowoczesne pompy ciepła do Twojej nieruchomości w Sosnowcu

Zadzwoń lub napisz do naszych doradców, a szybko ustalimy odpowiednią ofertę i rozwiejemy wszelkie pytania dotyczące planowania, montażu czy konserwacji pompy ciepła w Twoim domu. Jesteśmy specjalistami w zakresie klimatyzacji i systemów grzewczych i będziemy przy Państwu na każdym etapie planowania i zamontowania urządzenia w Państwa lokalu w Sosnowcu. 

Sprawdz Naszą ofertę

(32) 630 40 01 Pon - Pt 9:00-17:00

Prośba o kontakt
W czym możemy Ci pomóc?

Skorzystaj z naszej prośby o telefon zwrotny, a nasz ekspert oddzwoni do Ciebie w wybranym przez Ciebie terminie.

  * Wymagane pola

  Dziękujemy bardzo! Twoje dane zostały pomyślnie przesłane

  Wkrótce skontaktujemy się z Państwem.

  Wyślij wiadomość
  W czym możemy Ci pomóc?

  Wyślij do nas wiadomość, a nasz ekspert skontaktuje się z Tobą.

   * Wymagane pola

   Dziękujemy bardzo! Twoje dane zostały pomyślnie przesłane

   Wkrótce skontaktujemy się z Państwem.

   Zapisz się do naszego newslettera
   W czym możemy Ci pomóc?

   Otrzymuj informacje i aktualizacje dotyczące naszej oferty