Serwis klimatyzacji Gliwice
dla klientów indywidualnych i biznesowych

Interesuje Cię klimatyzacja Gliwice i zastanawiasz się czy zrobić to na własną rękę czy zaufać profesjonalnemu serwisowi? Z firmą Klivatec nie musisz się nad tym zastanawiać. Oferujemy szeroki wachlarz usług wysokiej jakości w bardzo korzystnych cenach. Już dziś umów się na konsultację za pomocą formularza kontaktowego, planera klimatyzacji lub dzwoniąc na nasz numer kontaktowy. Gwarantujemy najlepszy serwis klimatyzacji Gliwice.

KONTAKT SKONTAKTUJ SIĘ TERAZ

Serwis klimatyzacji Gliwice

Branża klimatyzacji jest naprawdę bardzo szeroka i wymaga specjalistycznej wiedzy, aby skutecznie schłodziła nasze pomieszczenie. Jeśli chcemy zadbać nie tylko o odpowiednią temperaturę, ale też o to, by nasze urządzenie działało energooszczędnie polecamy skorzystanie z naszej usługi serwis klimatyzacji Gliwice. Oprócz odpowiedzi na najważniejsze pytania oraz stworzenie projektu dbamy także o instalację, uruchomienie systemu, a także o regularną jego konserwację i naprawę. Serwis klimatyzacji Gliwice to niezawodny sposób na przedłużenie żywotności systemu. 

Kolonia

SERWIS KLIMATYZACJI:
Jakie klimatyzatory wybrać? Najpopularniejsze klimatyzatory w Gliwicach

Klimatyzacja Gliwice – nowoczesny system w zasięgu Twojej ręki

Na rynku znajduje się obecnie naprawdę ogromny wybór klimatyzatorów, więc nic dziwnego, że nie wiemy na jakie urządzenie się zdecydować. Przenośne systemy są zdecydowanie tańszą alternatywą, jednak są często pożeraczami energii, dlatego nie sprawdzą się w przypadku, gdy chcemy chłodzić nasze mieszkanie przez cały sezon. Klimatyzacja Gliwice i urządzenia typu split to najbardziej popularne, ekologiczne i ekonomiczne jednostki i to właśnie one są przez nas najczęściej montowane w prywatnych domach, placówkach opiekuńczych, biurach i innych budynkach. Klimatyzacja Gliwice to niezawodny sposób na komfortową temperaturę. 

Możesz podjąć właściwą decyzję dzięki naszemu doradztwu klimatyzacji w Gliwicach

Poza samym wyborem urządzenia istotne jest także to w jaki sposób zostanie ono ustawione na zewnątrz i wewnątrz budynku. Umieszczenie jednostek klimatyzacji jest ważne, gdyż jej wydajność zależy od tego jaką drogę musi pokonać czynnik chłodniczy. Przyjmujemy zasadę, że im mniejsza odległość dzieli obydwa urządzenia, tym skuteczniej może pracować klimatyzacja. 

Ponadto musimy mieć na uwadze aspekty prawne. Nie w każdym budynku będziemy mieli możliwość montażu klimatyzacji w Gliwicach. Często potrzebna jest nie tylko zgoda właściciela mieszkania, które wynajmujemy, ale i całej wspólnoty mieszkaniowej, nawet jeśli mamy je wykupione na własność. Wynika to z dwóch kwestii – jednostka zewnętrzna stanowi zmianę konstrukcji fasady, dlatego musi to zostać wcześniej zatwierdzone przez właścicieli. W przypadku własnego domu zgoda jest wymagana ze względu na hałas jaki generuje urządzenie i chociaż nowoczesne systemu pracują dużo ciszej, to nadal nie pozostaje to bez znaczenia. O wszystkich aspektach prawnych związanych z montażem klimatyzacji domowej w Gliwicach można poczytać w tym artykule. Nasi specjaliści chętnie doradzą w tym, na co należy zwrócić uwagę podczas instalacji klimatyzatora.

PRZEJDŹ DO INTERNETOWEGO PLANERA

Złóż wniosek o dofinansowanie systemu klimatyzacji w Gliwicach
TERAZ MOŻESZ Z NAMI ZAOSZCZĘDZIĆ

Klimatyzacja Gliwice – dofinansowania

Klimatyzacja Gliwice – w interesie państwa leży zapewnienie, by systemy klimatyzacji w pomieszczeniach działały jak najbardziej energooszczędnie i oszczędzały zasoby naturalne. Z tego powodu program „Czyste powietrze” oferuje dotacje na zakup nowoczesnych i energooszczędnych systemów klimatyzacji oraz ich profesjonalną instalację. Klimatyzacja Gliwice pozwala na dotacje w wysokości do 30 tysięcy złotych są dostępne na indywidualne działania w budynkach mieszkalnych.

Chętnie pomożemy w uzyskaniu tych dotacji. Ważne: Wniosek musi zostać złożony przed udzieleniem zamówienia. Najlepiej jest uzyskać wycenę bezpośrednio od nas, którą można przesłać bezpośrednio wraz z wnioskiem.

Profesjonalny montaż klimatyzacji w Gliwicach

Chociaż często możemy znaleźć różnego typu poradniki jak zainstalować klimatyzację samodzielnie, to nie polecamy tego rozwiązania. Już same przepisy prawne sugerują, że instalacja klimatyzacji w Gliwicach, powinna zostać wykonana przez zespół specjalistów, którzy zajmują się techniką chłodniczą. Firma Klivatec cechuje się nie tylko skutecznością, ale też ogromną wiedzą w branży klimatyzacyjnej oraz posiada liczne certyfikatu, potwierdzające profesjonalizm pracowników. Praca z czynnikami chłodniczymi jest niebezpieczna dla środowiska, a dla nas ekologia ma ogromne znaczenie. Jeśli system klimatyzacji nie zostanie uruchomiony w sposób prawidłowy, płyn chłodniczy może się wydostać i spowodować liczne zmiany w atmosferze.

Usługa instalacji obejmuje następujące usługi:

Wskazówki<br />
technika 01

Wskazówki
technika

Wiercenie rdzeniowe 02

Wiercenie rdzeniowe

Instalacja<br />
jednostek wewnętrznych 03

Instalacja
jednostek wewnętrznych

Rura czynnika chłodniczego<br />
5 metrów na jednostkę wewnętrzną 04

Rura czynnika chłodniczego
5 metrów na jednostkę wewnętrzną

Montaż<br />
jednostki zewnętrznej na elewacji 05

Montaż
jednostki zewnętrznej na elewacji

Połączenie<br />
urządzenia 06

Połączenie
urządzenia

Przeprowadzenie próby szczelności 07

Przeprowadzenie próby szczelności

Uzupełnianie<br />
czynnika chłodniczego 08

Uzupełnianie
czynnika chłodniczego

Uruchomienie<br />
systemu 09

Uruchomienie
systemu

Instrukcja<br />
obejmująca funkcje 10

Instrukcja
obejmująca funkcje

Montaż systemu klimatyzacji wymaga nie tylko specjalnych narzędzi, ale także dużej wiedzy specjalistycznej. Ponadto tylko certyfikowane firmy specjalistyczne mogą pracować z czynnikami chłodniczymi, które są niezbędne do działania systemu klimatyzacji.

klima

Serwis klimatyzacji Gliwice

Jeśli aktualnie szukasz dobrego serwisu klimatyzacji na terenie Gliwic, to firma Klivatec stanowi najlepszy wybór. Możesz polegać na naszych kompetencjach oraz doświadczeniu, gdyż od wielu lat znajdujemy się na rynku klimatyzacji i specjalizujemy się w doradztwie i profesjonalnym montażu klimatyzacji. Serwis klimatyzacji Gliwice oferuje pełny zakres usług – od wyboru odpowiedniego urządzenia, poprzez wykonanie indywidualnego projektu i zakup klimatyzatora, aż po jego instalację, serwis oraz ewentualne naprawy. Z nami otrzymasz wszystkie usługi z jednego źródła. Serwis klimatyzacji Gliwice to najlepszy sposób, by cieszyć się swoim urządzeniem przez wiele lat.

klima

CZY JESTEŚ GOTOWY, ABY NADAĆ SWOJEMU DOMOWI LEPSZĄ TEMPERATURĘ

Dowiedz się więcej o naszych usługach dla Gliwic!

klimaanlagen

Regularna konserwacja klimatyzacji w Gliwicach

Niezależnie od tego czy używasz swojej klimatyzacji prywatnie, czy też komercyjnie, istotne jest to, by regularnie była ona poddawana konserwacji. Okres pomiędzy jej sprawdzaniem powinien wynosić od roku do maksymalnie dwóch lat, a częstotliwość jest uzależniona od czasu użytkowania. Firma Klivatec zajmuje się pełnym serwisem klimatyzacji w Gliwicach, a także jego konserwacją. Należy do nas sprawdzenie wszystkich elementów oraz szczelności klimatyzatora, wyczyszczenie wszystkich niezbędnych części oraz filtrów oraz uzupełnienie czynnika chłodniczego. 

Klimatyzatory poddawane regularnej konserwacji działają dużo sprawniej i wydajniej. Ponadto jeśli z obiegu chłodniczego stale wycieka płyn chłodzący, to może być to szkodliwe nie tylko dla urządzenia, ale też naszego zdrowia i środowiska. Można tego uniknąć systematycznie sprawdzając nasz klimatyzator.

klimaanlagen

Pierwsze uruchomienie urządzenia klimatyzacyjnego

Uruchomienie klimatyzatora także wymaga odpowiedniej wiedzy oraz doświadczenia. Aby prawidłowo włączyć klimatyzację Gliwice należy wcześniej sprawdzić szczelność, filtry, a także napełnić klimatyzator czynnikiem chłodniczym. Nasi technicy sprawdzają także wszystkie połączenia i sprawdzają cały system. Jedynie prawidłowo przeprowadzona eksploatacja sprawia, że nasze urządzenie pracuje wydajnie i energooszczędnie. 

Nabijanie klimatyzacji – serwis klimatyzacji w Gliwicach

Nabijanie klimatyzacji jest niezbędnym elementem jej użytkowania. Przed pierwszym użyciem klimatyzator jest napełniany czynnikiem chłodniczym, który zużywa się w trakcie użytkowania. Przepływa on przez systemy w obwodzie i regularnie zmienia swoje stany skupienia. Ubywający płyn chłodniczy bezpośrednio wpływa na wydajność całego systemy, dlatego tak ważne jest regularne jego uzupełnianie, czego dokonujemy w czasie konserwacji. Więcej o nabijaniu klimatyzacji można poczytać tutaj.

rysunek klima

Naprawa urządzeń chłodniczych w Gliwicach

Nowoczesne klimatyzatory rzadko wymagają naprawy, gdyż cechują się dużą wydajnością. Szczególnie są mało narażone na wszelkie usterki, jeśli regularnie dbamy o ich konserwację. Jeśli jednak jakaś usterka wystąpi, to chętnie pomożemy Ci ją naprawić. Możesz umówić się z nami na dogodny termin korzystając z naszego formularza kontaktowego lub planera klimatyzacji. 

Jeszcze dziś poproś o naszą ofertę usług klimatyzacyjnych w Gliwicach

Instalujemy systemy klimatyzacji renomowanych marek w domach prywatnych, placówkach opiekuńczych, biurach i wielu innych obiektach. Z przyjemnością przygotujemy dla Ciebie indywidualną ofertę. Już dziś wypełnij nasz formularz kontaktowy lub skorzystaj z planera klimatyzacji. Klimatyzacja Gliwice jest w zasięgu Twojej ręki

WOLNA OFERTA

(32) 630 40 01 Pon - Pt 9:00-17:00

Prośba o kontakt
W czym możemy Ci pomóc?

Skorzystaj z naszej prośby o telefon zwrotny, a nasz ekspert oddzwoni do Ciebie w wybranym przez Ciebie terminie.

  * Wymagane pola

  Dziękujemy bardzo! Twoje dane zostały pomyślnie przesłane

  Wkrótce skontaktujemy się z Państwem.

  Wyślij wiadomość
  W czym możemy Ci pomóc?

  Wyślij do nas wiadomość, a nasz ekspert skontaktuje się z Tobą.

   * Wymagane pola

   Dziękujemy bardzo! Twoje dane zostały pomyślnie przesłane

   Wkrótce skontaktujemy się z Państwem.

   Zapisz się do naszego newslettera
   W czym możemy Ci pomóc?

   Otrzymuj informacje i aktualizacje dotyczące naszej oferty